Одберете локација на пристап

Сопругата на претседателот Стево Пендаровски, Елизабета Ѓоргиевска, денеска точно во 09 часот, заедно со другите членови од избирачкиот одбор, ја посетија Општинската изборна комисија на општина Гази Баба, за да ја земат потребната заштитна опрема,
фото: EPA-EFE/PANTELIS SAITAS Владата на денешната 76-та седница ги усвои протоколите што ги предложи Комисијата за заразни болести, а кои се однесуваат на работата на базените и на плажите во тек на пандемија со ковид-19. „Согласно
Во последните 24 часа се направени 973 тестирања, а регистрирани се 88 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 30-Куманово 8-Дебар 1-Штип 13-Прилеп 5-Тетово 3-Струга 11-Велес 1-Битола 1-Охрид 2-Кавадарци 1-Гостивар 1-Пробиштип 1-Кратово 1-Св
На денешата 76-та седница Владата ја разгледа и усвои Информација за можноста на Република Северна Македонија да се приклучи кон глобалната набавка на вакцини за КОВИД-19, преку COVAX механизмот за обезбедување глобален и рамномерен пристап до
Владата на денешната седница донесе и измени и дополнувања на протоколите за работа на кафулињата и на угостителските објекти за исхрана со кои се укинуваат ограничувањата за седење на две лица на една маса, како и ограничувањето со кое се опре
Гостиварското обвинителство поднесе обвинителен предлог за гостиварецот кој пред неколку дена беше уапсен бидејќи му се закануваше на премиерот на техничката Влада на Фејсбук. -Осомничениот преку својот профил на социјалната мрежа Фејс
- ВМРО ДПМНЕ можеби ќе победи ама дали ќе направи влада, тоа е многу неизвесно. Миленко почна да плаче а уште има 2 дена до изборите. Тек има да плачат и да врескаат и да сечат вени од она што ќе ги снајде!
Владата на Република Северна Македонија најостро ги осудува нападите со говор на омраза врз новинарката Тања Милевска и врз кој било друг новинар и граѓанин воопшто.Владата цврсто стои зад слободата на говор и слободното новинарство и има нула толе
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Од денеска во
ремудрата Божја Промисла која ги устројува и води сите нешта кон спасение на човечкиот род, денеска уште еднаш го покажа своето блескаво човекољубие. Древниот и преславен храм на Премудроста Божја, соборното средиште на охридски архиепископи, непри
По повод прославата на националниот празник Илинден 2020 година, на денешната седница Владата заклучи Организацискиот одбор за прославата на националниот празник Илинден 2020 година да го предводи Оливер Спасовски, претседател на Владата на Реп
Секој напад врз новинарите е неприфатлив и треба да биде осуден. Новинарите треба да бидат во можност да ја работат својата работа ослободени од насилство, вознемирување и заплашување, реагира денеска Европската комисија во писмено соопштение,

МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО: Го зголемивме буџетот за крводарителство со цел за негово унапредување. Оваа година, буџетот изнесува 40 милиони денари, што е за 15 милиони денари повеќе во однос на претходната година

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

КОМУНАЛНИТЕ РЕДАРИ НА ТЕРЕН ВО СКОПЈЕ – СЕ ЕДУЦИРААТ ГРАЃАНИТЕ ПРАВИЛНО ДА ГИ КОРИСТАТ НОВИТЕ ПОЛУПОДЗЕМНИ КОНТЕЈНЕРИ ВО СКОПЈЕ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

МИЦКОВСКИ ПОЧНА ДА СЕ ГЛУПИРА ДО НАЈБЕДНО МОЖНО НИВО: ИЗМИСЛИ ДВА ВИДА НАБЉУДУВАЧИ НА ОБСЕ, ОЦЕНУВАЧИ И НАБЉУДУВАЧИ?!?!?!

Во обидот да се спаси од пораз, Мицковски сега смисли нова мајмунарија, бара од ОБСЕ друг вид на набљудувачи, овие што они ги пратиле биле ОЦЕНУВАЧИ...

Повеќе

МИЦКОВСКИ СЕ РАСПЛАКА ПРЕД НОВИНАРИТЕ: ГО ГЛЕДАВ ВО ОЧИ И ГО МОЛЕВ ЗАЕВ ДА НЕ ОДИМЕ НА ИЗБОРИ, МУ ВЕЛЕВ, НЕМОЈ БЕ ТАКА ДА МЕ СПРЕМАШ ЗА ИЗБОРЕН ДЕБАКЛ, ИЧ НЕ МИ СЕ ИДЕ НА МАШИНСКИ ТАМО МЕ ВИКААТ СИНЧЕТО НА ТАТЕ, ОД СРАМ НЕМА ДА МОЖАМ ОД ДОМА ДА ИЗЛЕЗАМ, ТЕ МОЛАМ ОДЛОЖИ ГИ ИЗБОРИТЕ КОГА НЕМА ДА БИДЕ ТОЛКУ ГОЛЕМА РАЗЛИКАТА НА АНКЕТИТЕ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ГРАД СКОПЈЕ: ОВАА НЕДЕЛА ЗАПОЧНУВААТ УПИСИТЕ НА УЧЕНИЦИ ВО ПРВА ГОДИНА ВО СРЕДНИТЕ УЧИЛИШТА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

По пријава од станарите на Млечен Ресторан, оваа тераса ќе биде отстранета во рок од три дена

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

МИЦКОВСКИ СЕ ПРЕМИСЛИ: НЕ Е ПРОБЛЕМ КОРОНАТА, ПРОБЛЕМ СЕ НАБЉУДУВАЧИТЕ НА ОБСЕ, ПРИФАЌАМЕ ИЗБОРИ НА 15-ТИ ЈУЛИ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Секој кој има решение за изолација ќе мора да ја инсталира апликацијата СтопКорона

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

ВМРОВЦИТЕ СЕ МАХЕРИ ЗА МАЈМУНАРИИ: Членовите на ДИК го бараат од вчера, претседателот Дерковски не им кревал телефон, се крие во некоја дупка за изборите да пропаднат!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ВМРОВЦИТЕ ДОБИЈА БИЛЕТ ЗА ТЕЖОК ПОРАЗ: ОБСЕ/ОДИХР испраќа мисија за „избори на 5 јули“

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Турција ја укина рестрикцијата за влез на странци, ќе прават тестови на трошок на земјата

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

САМО НУКЛЕАРКА ЗА НАС, НИШТО ДРУГО НЕМА ДА НЕ СПАСИ: Има доктори кои не ги пријавуваат заболените и не веруваат дека короната постои, велат од Лекарската Комора

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

Шилегов запука по ДУИ: Не зборувајте за Обама, туку за неасфалтираните улици во Чаир

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

МФ: 593 компании, со 10.108 вработени поделиле 7,13 милиони евра од пакетот „Ковид 2“

Преку Развојната банка досега се доделени 7,13 милиони евра од бескаматната кредитна линија „Ковид 2“, објави министерката за фи...

Повеќе

Повеќе од 20.000 мејлови до Генералниот секретаријат од граѓани со забелешки и прашања за платежните картички

Нина Ангеловска, министерката за финансии, на денешната прес-конференција информираше дека повеќе од 20.000 мејлови со приговори и забелешки биле ...

Повеќе