Одберете локација на пристап

Сопругата на претседателот Стево Пендаровски, Елизабета Ѓоргиевска, денеска точно во 09 часот, заедно со другите членови од избирачкиот одбор, ја посетија Општинската изборна комисија на општина Гази Баба, за да ја земат потребната заштитна опрема,
фото: EPA-EFE/PANTELIS SAITAS Владата на денешната 76-та седница ги усвои протоколите што ги предложи Комисијата за заразни болести, а кои се однесуваат на работата на базените и на плажите во тек на пандемија со ковид-19. „Согласно
Во последните 24 часа се направени 973 тестирања, а регистрирани се 88 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 30-Куманово 8-Дебар 1-Штип 13-Прилеп 5-Тетово 3-Струга 11-Велес 1-Битола 1-Охрид 2-Кавадарци 1-Гостивар 1-Пробиштип 1-Кратово 1-Св
На денешата 76-та седница Владата ја разгледа и усвои Информација за можноста на Република Северна Македонија да се приклучи кон глобалната набавка на вакцини за КОВИД-19, преку COVAX механизмот за обезбедување глобален и рамномерен пристап до
Владата на денешната седница донесе и измени и дополнувања на протоколите за работа на кафулињата и на угостителските објекти за исхрана со кои се укинуваат ограничувањата за седење на две лица на една маса, како и ограничувањето со кое се опре
Гостиварското обвинителство поднесе обвинителен предлог за гостиварецот кој пред неколку дена беше уапсен бидејќи му се закануваше на премиерот на техничката Влада на Фејсбук. -Осомничениот преку својот профил на социјалната мрежа Фејс
- ВМРО ДПМНЕ можеби ќе победи ама дали ќе направи влада, тоа е многу неизвесно. Миленко почна да плаче а уште има 2 дена до изборите. Тек има да плачат и да врескаат и да сечат вени од она што ќе ги снајде!
Владата на Република Северна Македонија најостро ги осудува нападите со говор на омраза врз новинарката Тања Милевска и врз кој било друг новинар и граѓанин воопшто.Владата цврсто стои зад слободата на говор и слободното новинарство и има нула толе
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Од денеска во
ремудрата Божја Промисла која ги устројува и води сите нешта кон спасение на човечкиот род, денеска уште еднаш го покажа своето блескаво човекољубие. Древниот и преславен храм на Премудроста Божја, соборното средиште на охридски архиепископи, непри
По повод прославата на националниот празник Илинден 2020 година, на денешната седница Владата заклучи Организацискиот одбор за прославата на националниот празник Илинден 2020 година да го предводи Оливер Спасовски, претседател на Владата на Реп
Секој напад врз новинарите е неприфатлив и треба да биде осуден. Новинарите треба да бидат во можност да ја работат својата работа ослободени од насилство, вознемирување и заплашување, реагира денеска Европската комисија во писмено соопштение,

ГАФ ИЛИ СЕ МРДНАЛ ОД УМОТ: ТРИ ПАТИ ВО СЛУШАВ ДЕНЕШНИОТ ГОВОР НА МИЦКОВСКИ И ПРОСТО НЕ МИ СЕ ВЕРУВА ШТО ЗБОРИ ЧОВЕКОТ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

БОГОЈЕСКИ: Албанец може да биде премиер на Македонија, но прво да ја добие довербата од сите граѓани и од оние во Штип и Струмица! Не може со програма само за Тетово и Гостивар, да се бара премиерски мандат!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ДОДЕКА МИЦКО БЕГА ОД ИЗБОРИ КАКО ЃАВОЛ ОД КРСТ, МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ ЈА ЗАСИЛУВА КАМПАЊАТА СО КОЈА СЕ ЗАКАНУВААТ ДА ГО ЗБРИШАТ ВМРО ОД ПОЛИТИЧКАТА МАПА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Бујар Османи, вицепремиер задолжен за Москва и Будимпешта

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Искрена благодарност за грижата – градоначалникот на Гази Баба, Борче Георгиевски се огласи од Инфективна

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ИСТОРИСКА НАСЛОВНА НА МАГАЗИНОТ ЊУЈОРКЕР СО СИТЕ УБИЕНИ ЦРНЦИ ОД СТРАНА НА ПОЛИЦИЈАТА ВО МИНАТОТО

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

ДУИ И ВМРО ДПМНЕ СЕ ОФИЦИЈАЛНО ВО КОАЛИЦИЈА - Џафери: Нека постигнат консензус за датумот, па ќе потпишам ново решение за изборите

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

Пендаровски ќе прогласи нова вонредна состојба ако партиите се договорат за датум

Претседателот на државата Стево Пендаровски е подготвен да донесе нова одлука за прогласување на вонредна состојба на територијата на цела држава, д...

Повеќе

ВМРОВЦИТЕ СО ПОМОШ НА ДУИ ПРАВАТ НОВ 27-МИ АПРИЛ - ЈА ТУРКААТ ЗЕМЈАТА ВО ТОТАЛЕН ХАОС: Деркоски не сака да свика седница без решение од Талат Џафери

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Sinalco PES2020 НАГРАДНА ИГРА, од 1-ви Јуни до 15-ти Декември

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

РЕСЕН ДО ВЧЕРА НЕМАШЕ НИТУ ЕДЕН ЗАРАЗЕН, СЕГА Е НОВО ЖАРИШТЕ: Во последните 24 часа се направени 778 тестирања, а регистрирани се 162 нови случаи на ковид-19

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ЗА ПРВ ПАТ, МИЦКОВСКИ СПОМЕНА БОЈКОТ: МИ ВЕЛАТ МНОГУ ЛУЃЕ, ОСТАВИ ГИ САМИ ДА ОДАТ НА ИЗБОРИ, ТИ ДОГОДИНА ЌЕ ГИ ПОБЕДИШ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ЗАЕВ НЕ ГО ПРИФАТИ НОВИОТ ДАТУМ ПОНУДЕН ОД МИЦКОВСКИ, 15-ТИ ЈУЛИ: Ние не сакаме избори без опозиција, но ако Мицкоски се одлучи на тоа, ние ќе покажеме што можеме да направиме во еден мандат без саботажи!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ДПМНЕ И ДУИ И ОФИЦИЈАЛНО СЕ ЗДРУЖИЈА ВО САБОТАЖА НА ИЗБОРИТЕ: ДЕРКОСКИ КОЈ Е ОД ВМРО ДПМНЕ Е НЕДОСТАПЕН, ЈА НЕМА И ПОТПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА ДИК КОЈА Е ОД ДУИ, НЕ ИМ ОДГОВАРААТ НА КОЛЕГИТЕ НА ТЕЛЕФОН, А ИЗБОРНИТЕ РОКОВИ ПОЧНАА ДА ТЕЧАТ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

СДСМ ПРАШУВА: ОД КАДЕ МУ НА ДУРЛОВСКИ ПАРИ ЗА 15 ХЕКТАРИ ЗЕМЈА ВО СВЕТИ НИКОЛЕ, ТОА ЛИ СЕ ДЕЛ ОД ТИЕ 200 000 ШТО ГИ ПОДЕЛИЛЕ СО БЕТМЕН И ДАМОВСКИ ЗА ПРОТЕСТИТЕ?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе