Одберете локација на пристап

Само половина час откако за „360 степени“ кажа дека „нема коментар“ за написите во неколку медиуми на албански јазик дека ДУИ е на чекор до коалиција со ВМРО-ДПМНЕ и со Левица, портпаролот на ДУИ, Бујар Османи се премисли.
Предмалку побаравме мислење од висок претставник на СДСМ, за веста која вечерва се прошири на некоимедиумидека има договор за владино коалицирање на ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ. “Ова што е објавено е повеќе од јасно дека е провидно политичко позиционир
Претседателот не чувствува потреба да им се извинува на поранешните вработени во Специјалното јавно обвинителство, затоа што неговата оценка за поранешното СЈО од говорот по повод 2 Август-Денот на Републиката, Илинден, воопшто не се однесува
Преполовени паралелки, скратени часови, наставници кои ќе ја предаваат истата лекција скратено, по 20 минути на 2 групи од исто одделение. Ова се само дел од препораките и протоколите на Министерството за образование и наука (МОН) за новата учебна
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) ги оценува како неточни, неосновани и нестручни наводите дека зголемените цени на електричната енергија ќе ги зголеми цените на производите. Од РКЕ денеска повторија дека одлуката од 31-ви
Социјалдемократскиот сојуз на Македонија остро го осудува физичкиот напад врз граѓанскиот активист Беким Асани, соопштија денеска од партијата. - Го осудуваме нападот врз активистот Асани, насилството е недозволиво, институциите да ги пронај
На антидепресиви, никогаш недвижејќи се пеш по улица и секогаш во страв дека некој ќе го нападне живее претседателот на здружението „ЛГБТ Јунајтед“ Беким Асани од Тетово. Сексуалната определба на Асани небројан број пати го доведе во си
Девизните дознаки од иселениците и лицата на привремена работа во странство се важни за македонската економија, оценува гувернерката на Народната банка Анита Ангеловска-Бежоска во интервјуа за австралиското радио СБС и за е-магазинот „А
До моментов не се пристигнати информации за евентуално засегнати граѓани на Република Македонија во Либан, соопшти денеска Министерството за надворешни работи. –Во врска со вчерашната експлозија во Бејрут, која што однесе повеќе од 100 живот
Соопштение на МВР за лажната вест објавена на ТВ Алфа: „Лажна вест е дека МВР распишало јавен оглас за вработување на 500 полицајци Министерството за внатрешни работи ги демантира објавите на ‘Алфа’ и ‘Скопјеинфо&rsquo
Венко Филипче 8h· R0 факторот на преносливост на вирусот покажува позитивен тренд на намалување кој изнесува 0,9, а во континуитет речиси еден месец е околу 1. Продолжува и трендот на намалување на бројот н
Два терабајтниот@Hard_diskot Не лажам тато, еве вистина сум во собрание. Да да, го испив смутито пред пола саат. Noah [email protected]_jr Replying to @Hard_diskot Тимчо
Пропадна постапката за избор на фирма за уривање на дивоградбата пред трговскиот центар „Мавровка“ бидејќи никој не се пријави на тендерот, велат од општината за „360 степени“. Денеска требаше да се одржи јавното отворање на
САД се заинтересирани Северна Македонија што е можно поскоро да има нова влада, за да се фокусира на решавање на важни прашања за земјата. Ова е изјава од американската амбасада во Скопје за агенцијата ИНА. „Со оглед на состојбата со ковид

(ВИДЕО) БАБОВСКИ: ГОЛЕМ ИНТЕРЕС КАЈ НАШИТЕ ЗЕМЈОДЕЛЦИ ЗА ПАРИТЕ ОД ЕУ ФОНДОВИТЕ, ОД 80 МИЛИОНИ ЕВРА КОИ НИ СЕ НА РАСПОЛАГАЊЕ, ЌЕ ИСКОРИСТИМЕ 40!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------...

Повеќе

ТРТ МИЛОЈКО, ЃЕ Е ЗАПЕЛО - МИЦКОВСКИ СЕ ЖАЛИ: ТЕШКО НИ ОДАТ ПРЕГОВОРИТЕ ЗА НОВА ВЛАДА, НЕМА НИШТО ДОГОВОРЕНО ЗАСЕГА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------...

Повеќе

МОН и Комисијата за заразни болести по викендов ќе ги утврдат протоколите за училиштата

Работната група на Министерството за образование и наука ќе има средба со Комисијата за заразни болести во вторник или среда, за да се утврди конечн...

Повеќе

Народна банка: Продолжува трендот на намалување на просечната каматна стапка

Продолжува трендот на намалување на просечната каматна стапка на вкупните кредити со што сега таа е сведена на ниво од 4,80 проценти. Кај вкупните д...

Повеќе

Заев со честитка за Курбан Бајрам: Овој празник кој ја слави добрината, нека нѐ води кон подобра и посветла заедничка иднина

По повод празникот Курбан Бајрам, претседателот Зоран Заев во свое лично име и во име на СДСМ упати честитка до сите верници од исламска вер...

Повеќе

Асоцијација на спортски обложувалници на Македонија донираше пола тон овошје за здравствените работници: Продолжува поддршката на здравствените работници

Асоцијацијата на спортски обложувалници на Македонија (АСОМ) информира дека членка на асоцијацијата, компанијата „Mozzart“ донираше 500 ...

Повеќе

ПАК ЌЕ ИМАМЕ НАЈЕФТИНА СТРУЈА ВО ЕВРОПА: Струјата ќе поскапи за 7,5 отсто

Цената на струјата за домаќинствата ќе се зголеми за 7,5 отсто и ќе чини 5,95 денари за еден киловат скапа тарифа и 2,99 денари за ефтина стар...

Повеќе

Министерот Нухиу објасни зошто полицијата била во Синичане

Настаните во Синичане, Боговиње, министерот за внатрешни работи, Агим Нухиу, во изјава заТВ21, ги нарече обид на градоначалникот Аљбон Џемаили...

Повеќе

(ВИДЕО) НЕ СЕ РОДИЛ ПОГОЛЕМ ПЛАЧКО ВО МАК ПОЛИТИКАТА - МИЦКО НА АЛФА: ПОБЕДИВМЕ, А ТОА ШТО ИЗГУБИВМЕ Е ПОРАДИ НЕФЕР ИЗБОРИ, КОИ НЕ ГИ ОБЖАЛИВМЕ ЗАТОА ШТО СМЕ ПАТРИОТИ?!?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------...

Повеќе

За субвенции досега аплицирале 60.350 земјоделци, рокот завршува утре

Вкупно 60.350 земјоделци досега поднеле барања за субвенции. Рокот за аплицирање истекува утре, на 31 јули. МЗШВ апелира земјоделците да го...

Повеќе

Со средства од Кинеската амбасада ќе се опреми РТГ Кабинетот во Поликлиниката во Шуто Оризари и ќе се реконструира покривот

Под покровителство на претседателот Стево Пендаровски, амбасадорот на Народна Република Кина, Џанг Ѕуо и директорот на ЈЗУ Здравствен Дом Ск...

Повеќе

(ВИДЕО) ЖЕСТОКА ПАРТИСКА РАСПАЉОТКА НА КАНАЛ 5 ЗА УНИВЕРЗАЛНА САЛА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------...

Повеќе

ТЕЛМА ЗГРЕШИЛА, НЕ СЕ 10 ТУКУ 2 МИЛИОНА ЕВРА: Владата ги објави фирмите кои земале државни пари, а не им дале ништо на вработените

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------...

Повеќе

ТРАЈАНОВСКИ: Кога „Грујо ГУП“, „Миле ДУП“ и „Коце Палма“ си цртаа парцели, си нарачуваа проекти за рушење на постојната и градење на нова сала, тогаш јавноста не смееше да зуцне!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------...

Повеќе

ЌЕ ИМ УСПЕЕ ЛИ ПАК ПОТФАТОТ КАКО СО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ: Балфин Груп зема заем од три македонски и една албанска банка за мега проектот East Gate Mall во Скопје – трет по големина шопинг мол и најголемата „Зара“ во регионот

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------...

Повеќе