Одберете локација на пристап

Од понеделник најверојатно нема да има никакви рестрикции во движењето, најави министерот за здравство, Венко Филипче, но предупреди дека ова треба да биде земено со резерва бидејќи конечната одлука ќе се носи најверојатно во недела или понеделник
- И да немаше карантин, Скопјани пак ќе заминеа за продолжен викенд во туристичките места, не им се лутам, под услов да се придружуваат до мерките, да држат дистанца, да не се групираат и да носат маски и да користат средства за дезинфекција! Ние т
- Ни се случува втор бран, но новите заразени се во рамките на кластерите, применивме нов алгоритам за тестирање па сега ги ловиме новите заразени во рана фаза на болеста, вирусот е ослабнат над 90% ново заразени се со лесна клиничка слика или без
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1272 тестирања, а регистрирани се 180 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-109, Куманово-26, Дебар-1, Штип-15, Тетово-12, Струга-1, Велес-1, Битола-1, Охри
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ни се случува м
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ❗#Христиј
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Љупчо Палевски
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Во последните 2
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- *реклама ------
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Демократс
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Со ср
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ✅Откако целосно ј
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Aко ние п
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Идат избори и д

(ВИДЕО) СПАСОВСКИ: Горд сум што како Влада го решивме проблемот со стечајните работници, oколу 12.000 граѓани во државата добија парични надоместоци и имавме неколку пати измени на законското решение

* реклама --------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------------...

Повеќе

ОВОЈ ИЛИ Е ЛУД ДО КОСКА ИЛИ ИМА ТЕСТИСИ ГОЛЕМИ КАКО ЛУБЕНИЦИ ПА НЕ СЕ ПЛАШИ ОД 10 ГОДИНИ РОБИЈА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ЕНИГМА: КАКО Е МОЖНО ОВАА ЖЕНА ДА Е ТОЛКУ НЕГУВАНА И СРЕДЕНА А СО МОЗОКОТ ДА Е ВО СРЕДЕН ВЕК?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

НИКОЛОВСКИ: Завршена е 70% од дистрибутивна мрежа на системот за наводнување на Валандово. Со оваа инвестиција од над 24,3 милиони евра го унапредуваме земјоделското производство и го правиме конкурентно

Системот за наводнување е лоциран во Југоисточниот дел на општина Валандово, а составен од главна мрежа и секундарна мрежа со вкупна должина од 85 к...

Повеќе

Министерот Филипче: Се затвораат пет конфекции во Штип до понеделник, ќе се тестираат вработените; Можни се локални мерки и полициски час во одредени општини

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------...

Повеќе

СЕ ИЗВИНИ ГОВОРНИКОТ КОЈ ПОВИКА НА ЏИХАД НА САБОТНИОТ ПРОТЕСТ ВО ВЕЛЕС, НЕ ГО МИСЛЕЛ ТОА ШТО ГО КАЖАЛ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: ПАРТИИТЕ И ВЕРСКИТЕ ЗАЕДНИЦИ ДА ГИ ПОВИКААТ ГРАЃАНИТЕ ДА ГИ ПОЧИТУВААТ ЗДРАВСТВЕНИТЕ ПРЕПОРАКИ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Садику: Во Студеничани дури сега граѓаните поверуваа дека постои коронавирус

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

И градоначалникот на Бутел во самоизолација, имал средба со Лукаревска

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

АДМИНИСТРАЦИЈАТА СЕ ВРАТИ НА РАБОТА ПО ДВА И ПОЛ МЕСЕЦИ СЕДЕЊЕ ДОМА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

БРАТСКА БУГАРИЈА ПРВА ЈА ОТВОРИ ГРАНИЦАТА ЗА МАКЕДОНЦИТЕ: Одиме во Бугарија на море!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ДРАМАТИЧНИ СЦЕНИ ВО САД: ЗА ПРВ ПАТ ВО 250 ГОДИНИ ИСТОРИЈА НА БЕЛАТА КУЌА БЕА ИЗГАСЕНИ СВЕТЛАТА ОД СТРАВ ДЕКА ЌЕ БИДЕ ЗАПАЛЕНА ОД ПРОТЕСТАНТИТЕ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ШОКАНТНА БОМБА НА ФИЛИПЧЕ: ГОЛЕМ ДЕЛ ОД НОВИТЕ ЗАРАЗЕНИ БИЛЕ ПРИЈАВЕНИ ЗА ТЕСТИРАЊЕ ОД НИВНИТЕ КОМШИИ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

И ШЕФИЦАТА НА УЈП, ЛУКАРЕВСКА ПОЗИТИВНА НА КОВИД 19

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

ФИЛИПЧЕ ЈА ПРЕДУПРЕДИ ЈАВНОСТА: СЛЕДНИТЕ ТРИ ДЕНА БРОЈКИТЕ ЌЕ БИДАТ ГОЛЕМИ КАКО ДЕНЕСКА, НО ТОА НЕ ТРЕБА ДА НЕ ОБЕСХРАБРИ ИЛИ ИСПАНИЧИ, ЌЕ ЈА ПОБЕДИМЕ ОВАА ПАНДЕМИЈА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе