Одберете локација на пристап

Само половина час откако за „360 степени“ кажа дека „нема коментар“ за написите во неколку медиуми на албански јазик дека ДУИ е на чекор до коалиција со ВМРО-ДПМНЕ и со Левица, портпаролот на ДУИ, Бујар Османи се премисли.
Предмалку побаравме мислење од висок претставник на СДСМ, за веста која вечерва се прошири на некоимедиумидека има договор за владино коалицирање на ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ. “Ова што е објавено е повеќе од јасно дека е провидно политичко позиционир
Претседателот не чувствува потреба да им се извинува на поранешните вработени во Специјалното јавно обвинителство, затоа што неговата оценка за поранешното СЈО од говорот по повод 2 Август-Денот на Републиката, Илинден, воопшто не се однесува
Преполовени паралелки, скратени часови, наставници кои ќе ја предаваат истата лекција скратено, по 20 минути на 2 групи од исто одделение. Ова се само дел од препораките и протоколите на Министерството за образование и наука (МОН) за новата учебна
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) ги оценува како неточни, неосновани и нестручни наводите дека зголемените цени на електричната енергија ќе ги зголеми цените на производите. Од РКЕ денеска повторија дека одлуката од 31-ви
Социјалдемократскиот сојуз на Македонија остро го осудува физичкиот напад врз граѓанскиот активист Беким Асани, соопштија денеска од партијата. - Го осудуваме нападот врз активистот Асани, насилството е недозволиво, институциите да ги пронај
На антидепресиви, никогаш недвижејќи се пеш по улица и секогаш во страв дека некој ќе го нападне живее претседателот на здружението „ЛГБТ Јунајтед“ Беким Асани од Тетово. Сексуалната определба на Асани небројан број пати го доведе во си
Девизните дознаки од иселениците и лицата на привремена работа во странство се важни за македонската економија, оценува гувернерката на Народната банка Анита Ангеловска-Бежоска во интервјуа за австралиското радио СБС и за е-магазинот „А
До моментов не се пристигнати информации за евентуално засегнати граѓани на Република Македонија во Либан, соопшти денеска Министерството за надворешни работи. –Во врска со вчерашната експлозија во Бејрут, која што однесе повеќе од 100 живот
Соопштение на МВР за лажната вест објавена на ТВ Алфа: „Лажна вест е дека МВР распишало јавен оглас за вработување на 500 полицајци Министерството за внатрешни работи ги демантира објавите на ‘Алфа’ и ‘Скопјеинфо&rsquo
Венко Филипче 8h· R0 факторот на преносливост на вирусот покажува позитивен тренд на намалување кој изнесува 0,9, а во континуитет речиси еден месец е околу 1. Продолжува и трендот на намалување на бројот н
Два терабајтниот@Hard_diskot Не лажам тато, еве вистина сум во собрание. Да да, го испив смутито пред пола саат. Noah [email protected]_jr Replying to @Hard_diskot Тимчо
Пропадна постапката за избор на фирма за уривање на дивоградбата пред трговскиот центар „Мавровка“ бидејќи никој не се пријави на тендерот, велат од општината за „360 степени“. Денеска требаше да се одржи јавното отворање на
САД се заинтересирани Северна Македонија што е можно поскоро да има нова влада, за да се фокусира на решавање на важни прашања за земјата. Ова е изјава од американската амбасада во Скопје за агенцијата ИНА. „Со оглед на состојбата со ковид

ДИК го усвои протоколот за изборите: Никој нема да може да гласа без маска

Државната изборна комисија го усвои протоколот за претстојните парламентарни избори предложен од Комисијата за заразни болести. Според протоко...

Повеќе

Богојески: Кривично ќе одговараат политичарите кои нема да ги исполнат ветувањата

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

Филипче ветува: Секоја година ќе ги зголемуваме платите во здравството за 10 отсто

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

Николовски за Канал 5: СДСМ на 15 јули ќе извојува победа за европска иднина, на фејк-њуз ВМРО-ДПМНЕ нема да му помогнат манипулациите

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------...

Повеќе

ФИЛИПЧЕ: За три години штипската болницата ја зајакнавме со плус 150 вредни здравствени работници

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ПРВО СЕ ПОЈАВУВА ВО ГЛУП СПОТ НА МАФИЈА И РЕЖИМ, ПОСЛЕ ПЛАЧЕ ШТО ЈА ИСМЕВАЛЕ: K-15 ИМАА ПЕСНА КОЈА СЕ ВИКАШЕ - ШТО МИСЛЕШЕ, ШТО МИСЛЕШЕ...

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Филипче најави „Мој термин“ кон крајот на следната недела

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------...

Повеќе

ДИМИТРОВ: Денеска со Дарко Каевски возевме кајак на Матка. Додека уживавме во природата зборувавме за тоа каква земја создаваме за младите

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

НИКОЛОВСКИ: За неполни три години овозможивме подобри услови за работа и обезбедивме зголемување на платите за здравствените работници до 40 проценти.

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) НУКЛЕАРНА БОМБА НА ЉУБЧО: НА ГРУЕВСКИ МУ ДАДОВ ДОКУМЕНТ, ДОКАЗ ЗА ТОА ДЕКА СТОЈМЕНОВ ЗЕМАЛ ПРОВИЗИЈА ЗА ПРОДАЖБАТА НА СТОПАНСКА БАНКА НА ГРЦИТЕ, СО ТОЈ ДОКУМЕНТ ПОТОА ГРУЕВСКИ ЈА ДОБИ КАНАЛ 5 НА СВОЈА СТРАНА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

СРАМНО: Еднава го кубе цвеќево, другава вади ќеса за да не ја валкаат колата, момак одобрува. Да ги направиме славни

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: До крајот на 2020 ќе ја дефинираме 10 годишната стратегија за издвојување и инвестиции во здравство и ќе побараме широка собраниска поддршка за неа

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

БОМБА: БРАНКО ГИ ПОВИКАЛ СВОИТЕ ФАНОВИ ДА МУ ДАДАТ ЦЕЛОСНА ПОДДРШКА НА ЗАЕВ И СДСМ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Села: Ако победиме игрите на среќа ќе бидат дозволени само во хотели со 5 ѕвезди

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

АКО ПЛАНИРАТЕ ДА ОДИТЕ ВО ГРЦИЈА: Од среда специјален протокол и задолжителен образец и баркод за сите туристи во Грција

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе