Одберете локација на пристап

Со овој пораз на Мицковски, нема да си оди само тој и неговата екипа. Ќе си одат и куртоните и експертутките и ботовите и нивните идеи и визии. Све тоа у пакет ќе иде у мајчину! Денеска и последното пламенче на грувизмот што тлееше во нашата шума
Откако стана извесно дека Левица ќе влезе во Парламент, а нејзиниот лидер Димитар Апасиев ќе стане пратеник, тој објави провокативен статус на социјалната мрежа Фејсбук. -Џабе ни се лижете. Сите ќе ве стреламе, напиша Апасиев
- Победа си е победа, макар и тесна. Тоа е вољата на народот и ќе мора со тоа да се помириме. Брзи избори по овие нема да има! Геро како попарен на АЛФА!!! Џабе се избрука џабе си ја фрли новинарската кариера во ендек, све е џабе! Ах бе црни Геро!
Победивме во голем број градови и населени места рече Јанушев. Трката е тесна речиси изедначена , да почекаме да ги видиме финалните бројки. ВМРО-ДПМНЕ влегува во трка за обезбедување мнозинство за формирање на нова влада .
- Не е се така црно, ВМРО изгуби што изгуби, ама барем Левица влезе у парламент и ќе има интересни дебати, нема да ни биде досадно! Латас ги тешеше БИВИС и БАТХЕД на КУРТОН АЛФА!
Најватрениот навивач за ВМРО ДПМНЕ, Пандов доживеа нервен слом на Канал 5, беше многу разочаран од поразот на ВМРО ДПМНЕ и почна да се кара со соговорникот Астма, овој го смируваше, го тешеше...Пандов вика тие што гласале за СДСМ, не биле македонци
Според обработени 75 отсто од избирачките места, ВМРО-ДПМНЕ направи симулација за пратенички мандати. Според нивната симулација СДСМ ќе има еден пратеник повеќе 48, а ВМРО-ДПМНЕ еден помалку, односно 47. ДУИ ќе има 13, Алијанса за Албанците
Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ, им се заблагодари на граѓаните, пред се во ИЕ 1, каде тој е кандидат на партијата, и таму е избран за пратеник. Тој за Сител телевизија рече дека треба да се почека да се дообработат податоците. „Да размислим
Претседателот на ДУИ, Али Ахмети прогласи победа на неговата партија во албанскиот блок, оценувајќи дека се обезбедени над 100 илјади гласови и 12 пратенички мандати. Според него, ДУИ има најдобри резултати во изборните единици 1, 2, 5

Јовановиќ: Според анкетата на ИФЕС, СДСМ до денес, ако денес биде гласањето, на овие избори добива 20% поддршка, додека ВМРО-ДПМНЕ добива 16%

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

Од коронавирусот почина диџеј Ицко од „Антена 5“ радио

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------...

Повеќе

Димитров тврди дека за две години во Грција ќе одиме и преку Преспа

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------...

Повеќе

Хаос во Црна Гора: Уапсен градоначалникот на Будва затоа што ги поддржувал српските литии

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------...

Повеќе

ВО ОХРИД КАМЕН НА КАМЕН НЕ ОСТАНА ОД ДИВОГРАДБИТЕ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ФИЛИПЧЕ: ЛЕКАРИТЕ СЕ ИЗМОРЕНИ, БОЛНИЦИТЕ СЕ ОПТОВАРЕНИ, ПОЧНА ДА СЕ ПОЛНИ И МОНТАЖНАТА БОЛНИЦА ДО ИНФЕКТИВНА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Реакција од Министерство за Здравство: Не станува збор за 20 позитивни родилки, туку за вкупно 20 од почетокот на епидемијата досега

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ВТОРИОТ БРАН НЕ СТИВНУВА: Денеска се потврдени 193 нови случаи на ковид 19 – вкупната бројка на дијагностицирани 4482, оздравени се 46 пациенти – починати се 9 лица

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Лидерот на СДСМ, Заев ја доби Наградата за човекови права 2020 од Фондацијата Фридрих Еберт, за личната посветеност во Договорот од Преспа, како и за неговите напори за европска иднина и слободно општество

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Бектеши: Во изминатите три месеци обезбедивме поддршка од 550 милиони евра за компаниите и граѓаните

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ГАЗДАТА НА АГРЕГАТОРОТ ТАЈМ МК: ВМРОВЦИТЕ КОРИСТАТ ЛАЖНИ ПРОФИЛИ ЗА ПОЛИТИЧКА ПРОПАГАНДА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

КАНЗУРОВ: ДЕНЕСКА Е РОДЕНДЕН НА ВМРО ДПМНЕ, КАКО ВЧЕРА ДА БЕШЕ, НО ПАРТИЈАТА ОДАМНА НЕ ЛИЧИ НА СЕБЕ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

БРИКС СЕ РАСПАЃА: КРВАВ ИНЦИДЕНТ НА ГРАНИЦАТА МЕЃУ ИНДИЈА И КИНА, ПО 20 ЗАГИНАТИ ОД ДВЕТЕ СТРАНИ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ТИМЧО МУЦУНСКИ во 2016 година, за 8 месеци од државниот буџет потрошил 450.000 денари по кафеани

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Ме радува ставот на поглаварот на Исламската верска заедница, Шаќир Фетаху

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе