Одберете локација на пристап

Само половина час откако за „360 степени“ кажа дека „нема коментар“ за написите во неколку медиуми на албански јазик дека ДУИ е на чекор до коалиција со ВМРО-ДПМНЕ и со Левица, портпаролот на ДУИ, Бујар Османи се премисли.
Предмалку побаравме мислење од висок претставник на СДСМ, за веста која вечерва се прошири на некоимедиумидека има договор за владино коалицирање на ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ. “Ова што е објавено е повеќе од јасно дека е провидно политичко позиционир
Претседателот не чувствува потреба да им се извинува на поранешните вработени во Специјалното јавно обвинителство, затоа што неговата оценка за поранешното СЈО од говорот по повод 2 Август-Денот на Републиката, Илинден, воопшто не се однесува
Преполовени паралелки, скратени часови, наставници кои ќе ја предаваат истата лекција скратено, по 20 минути на 2 групи од исто одделение. Ова се само дел од препораките и протоколите на Министерството за образование и наука (МОН) за новата учебна
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) ги оценува како неточни, неосновани и нестручни наводите дека зголемените цени на електричната енергија ќе ги зголеми цените на производите. Од РКЕ денеска повторија дека одлуката од 31-ви
Социјалдемократскиот сојуз на Македонија остро го осудува физичкиот напад врз граѓанскиот активист Беким Асани, соопштија денеска од партијата. - Го осудуваме нападот врз активистот Асани, насилството е недозволиво, институциите да ги пронај
На антидепресиви, никогаш недвижејќи се пеш по улица и секогаш во страв дека некој ќе го нападне живее претседателот на здружението „ЛГБТ Јунајтед“ Беким Асани од Тетово. Сексуалната определба на Асани небројан број пати го доведе во си
Девизните дознаки од иселениците и лицата на привремена работа во странство се важни за македонската економија, оценува гувернерката на Народната банка Анита Ангеловска-Бежоска во интервјуа за австралиското радио СБС и за е-магазинот „А
До моментов не се пристигнати информации за евентуално засегнати граѓани на Република Македонија во Либан, соопшти денеска Министерството за надворешни работи. –Во врска со вчерашната експлозија во Бејрут, која што однесе повеќе од 100 живот
Соопштение на МВР за лажната вест објавена на ТВ Алфа: „Лажна вест е дека МВР распишало јавен оглас за вработување на 500 полицајци Министерството за внатрешни работи ги демантира објавите на ‘Алфа’ и ‘Скопјеинфо&rsquo
Венко Филипче 8h· R0 факторот на преносливост на вирусот покажува позитивен тренд на намалување кој изнесува 0,9, а во континуитет речиси еден месец е околу 1. Продолжува и трендот на намалување на бројот н
Два терабајтниот@Hard_diskot Не лажам тато, еве вистина сум во собрание. Да да, го испив смутито пред пола саат. Noah [email protected]_jr Replying to @Hard_diskot Тимчо
Пропадна постапката за избор на фирма за уривање на дивоградбата пред трговскиот центар „Мавровка“ бидејќи никој не се пријави на тендерот, велат од општината за „360 степени“. Денеска требаше да се одржи јавното отворање на
САД се заинтересирани Северна Македонија што е можно поскоро да има нова влада, за да се фокусира на решавање на важни прашања за земјата. Ова е изјава од американската амбасада во Скопје за агенцијата ИНА. „Со оглед на состојбата со ковид

(ВИДЕО) МИЦКОВСКИ СЕ ИСПЛАШИ ОД НОВИНАРИТЕ: АРМИЈА OD 20 НОВИНАРИ ГО ЧЕКАШЕ ПРЕД ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА БЕКО КАДЕ ТРЕБАШЕ ДА ДАДЕ ИСКАЗ ЗА СКАНДАЛОТ СО КАФАНАТА ВО ДЕБАР МААЛО!

Повеќе

ШОКАНТНА БОМБА НА ЉУБЧО: ВО 2000-ТА, УЈП НАЈДЕ 6 МИЛИОНА МАРКИ ДАНОЧНО ЗАТАЈУВАЊЕ ВО СИЛЕКС, НО ГРУЕВСКИ КАКО МИНИСТЕР ЗА ФИНАНСИИ ГО ЗАТАШКА ТОА, И СТАНАА НАЈДОБРИ ДРУГАРИ СО ЅИНГО УШТЕ ТОГАШ!!!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ШОКАНТНА БОМБА НА ГЕОРГИЕВСКИ: САШО МИЈАЛКОВ И КЉУСЕВ ШВЕРЦАА ОРУЖЈЕ ЗА СРБИЈА ВО 1999-ТА, НА БАРАЊЕ НА САД МОРАВ ДА ГИ СМЕНАМ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Царовска во Центар: Го вративме достоинството на најранливите категории

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------...

Повеќе

ШЕФИЦАТА НА УЈП СО ИЗЈАВА НА ДЕНОТ - Лукаревска: Велат Македонијо исправи се, а 11 години не клекнаа сите на колена

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

ГИ ЗАКОПАА СЕКИРИТЕ, СЕ СМИРИЈА: МАКСО ПРИСУТЕН НА ТРИБИНАТА ВО КУМАНОВО, ЗАЕВ ГО ПОФАЛИ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

Зекири од Куманово: Ќе го поразиме ДУИ, како што ги поразивме ВМРО-ДПМНЕ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ГУРУТО НА МАРКЕТИНГОТ, ПЕТРОВ: ЗАЕВ ИМА НЕШТО ШТО ДРУГИТЕ ПОЛИТИЧАРИ ВО МАКЕДОНИЈА ГО НЕМААТ…

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Царовска во Македонски Брод: СДСМ е партија која што препознава родова еднаквост и економски ги јакне жените

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------...

Повеќе

Заев на средба со пензионери од Штип: Најниските пензии ги зголемуваме за 21%, грижата за сите продожува уште повеќе, уште подобро!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------...

Повеќе

НИКОЛОВСКИ: После 30 години, ова е прва нова градинка изградена во Штип, замислете!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ВАСКО ЕФТОВ: МИЦКОВСКИ Е ОД ОНИЕ НЕИЗЖИВЕАНИ МАЖИ ШТО НА 50 ГОДИНИ ПОЧНУВААТ ДА ЛУМПУВААТ ПО КАФАНИ ЗАТОА ШТО ВО МЛАДОСТА БИЛЕ БУБАЛИЦИ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ИМАЛО КУРТУЛ, ЌЕ СПАСИМЕ ЖИВА ГЛАВА: Кина успешно тестира вакцина против Ковид – 19: Создадени антитела кај 100 отсто од волонтерите кои ја примиле

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

ШИЛЕГОВ: ПРОФЕСОРКЕ СИЉАНОВСКА, КОЛКУ И ДА ГЛУМИТЕ НАИВНА, ВИЕ ТОА НЕ СТЕ, ВИЕ СТЕ ЗЛОБНА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ДУРИ И НЕОПРЕДЕЛЕНИТЕ ЌЕ СЕ ПОКЛОНАТ И ЌЕ СЕ НАЕЖАТ ПРЕД НАЈНОВОТО ПРОМОТИВНО ВИДЕО НА СДСМ!!!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе