Одберете локација на пристап

Од понеделник најверојатно нема да има никакви рестрикции во движењето, најави министерот за здравство, Венко Филипче, но предупреди дека ова треба да биде земено со резерва бидејќи конечната одлука ќе се носи најверојатно во недела или понеделник
- И да немаше карантин, Скопјани пак ќе заминеа за продолжен викенд во туристичките места, не им се лутам, под услов да се придружуваат до мерките, да држат дистанца, да не се групираат и да носат маски и да користат средства за дезинфекција! Ние т
- Ни се случува втор бран, но новите заразени се во рамките на кластерите, применивме нов алгоритам за тестирање па сега ги ловиме новите заразени во рана фаза на болеста, вирусот е ослабнат над 90% ново заразени се со лесна клиничка слика или без
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1272 тестирања, а регистрирани се 180 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-109, Куманово-26, Дебар-1, Штип-15, Тетово-12, Струга-1, Велес-1, Битола-1, Охри
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ни се случува м
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ❗#Христиј
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Љупчо Палевски
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Во последните 2
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- *реклама ------
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Демократс
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Со ср
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ✅Откако целосно ј
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Aко ние п
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Идат избори и д

БРАВО ПЕТРЕ: ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО ИЗГЛЕДА ПЛАСТИЧАРСКА РЕНОВИРАНА, МЕРАЦИ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ОД СВОИ ПАРИ ИНВЕСТИРА ВО ВАКЦИНА ПРОТИВ КОРОНА: БИЛ ГЕЈТС ПО ПАТОТ НА ЏОРЏ СОРОС, ТРОШИ ГОЛЕМ ДЕЛ ОД СВОЕТО БОГАТСТВО ЗА ДА МУ ПОМОГНЕ НА ЧОВЕШТВОТО

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Црвениот крст со финансиска помош од Кока Кола и Пивара Скопје го проширува обемот на своите активности како одговор напандемијата од Ковид-19

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

РЕАКЦИЈА НА ЧИТАТЕЛ: Гледам пак пишуваш за Лајонес, едно време те снема...

*реклами -------------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------...

Повеќе

ЖАН МИТРЕВ: МНОГУ ПОВЕЌЕ И ДАДОВ НА ДРЖАВАТА ОТКОЛКУ ШТО ДРЖАВАТА МИ ДАДЕ МЕНЕ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ЖАН МИТРЕВ: ТРЕБАЛО ДА СЕ ВИКАМ СТОЈАН ПО ДЕДО МИ, НО КУМОТ СЕ НАПИЛ ПА МЕ КРСТИЛ ПО ОМИЛЕНИОТ ФРАНЦУСКИ АКТЕР, МАЈКА МИ ПЛАЧЕЛА ЕДНА НЕДЕЛА!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

СЕ ПОЈАВИЈА ПРВИТЕ ФОТКИ ОД ПОЧИНАТИОТ ЛИДЕР НА СЕВЕРНА КОРЕЈА, СВЕТОТ ВО НЕДОУМИЦА ДАЛИ СЕ МОНТАЖА ИЛИ ОРИГИНАЛ?!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

БОМБА ОД БИХАЧКА: Во кое својство командирот на единицата Тигар го придружува Мицкоски во фитнес центар?

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

2.500 компании остварија контакт со Кризниот штаб на Стопанската комора

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

СИТЕ СЕ ЧУДАТ ЗОШТО НОВИНАРОТ СУНАИ САБРИОСКИ НОСИ МАСКА НА ОНЛАЈН ПРЕСОВИТЕ, ЕВЕ ЗОШТО

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

МАКЕДОНСКА ЦАРИНСКА УПРАВА СО ДЕМАНТ НА ВЕСТА ОБЈАВЕНА НА ПОРТАЛОТ МКД.МК

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ФИТР: Два јавни повика во тек со 4,5 милиони евра ќе се наменат за почеток на економско заздравување на државата

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ИЗГЛЕДА СЕ РАБОТИ ЗА ДИЛЕР НА ДРОГА: Момчето од Кисела Вода пак уапсено, овој пат без кучето

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

КОЛКУ ЛИ САМО ГЛУПОСТИ ЌЕ НАПРАВИ ОВОЈ ЧОВЕК ДОДЕКА МУ ЗАВРШИ МАНДАТОТ: Кај кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски е утврдено присуство на ИГМ антитела, што значи дека бил заразен со коронавирусот па оздравел, кажа Сотирова-Бухова

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Филипче: Ќе предложиме од утре да почне казнувањето за неносење маска

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе