Одберете локација на пристап

Стадото пелистерски диви коњи се вистинска атракција на Пелистер, посебно за љубителите на природата и убавата фотографија, пишува битолскиот портал „апла.мк“. Порталот го објави видеото што на Баба Планина го направи битолчанецот Дани
Во пресрет на Задушница, Отец Пимен вчера на својот фејсбук профил им порача на граѓаните да бидат разумни, со порака живите да им помагаат на живите. -…Друг, пак од учениците Негови Му рече: “Господи, дозволи ми најнапред да отидам
Неуспесите на 18 години владеење на ДУИ не можат да бидат покриени со пуштање на „една рака муви“ за барање за премиер Албанец кога се знае дека тоа е утврдено со закон за начинот на формирање на владите, порача денеска лидерот на БЕСА,
Ако Мицкоски се грижеше за здравјето на граѓаните, немаше да ги крши здравствените мерки! – констатира лидерот на СДСМ Зоран Заев. Само ако сите ги почитуваме мерките и забраните, ќе можеме да се заштитиме од пандемијата. Ако ние полит
Клубот на гувернеритена централните банки од Централна Азија, Црноморскиот Регион и Балканот ја потврдија заложбата за водење политики кои ги поддржуваат ценовната и финансискатастабилност, а дополнително, во рамки на просторот за делување на
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Општина
Вицепремиерот Бујар Османи на својот профил на Фејсбук објави видео за тоа како новиот опасен корона вирус се пренесува за 30 минути на заедничка вечера. „По втор пат го објавувам ова видео.Како за 30 минути се пренесува вирусот кај
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Близок соработн
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Славјанка Петро
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Најостро ги дем
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почитув
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Од понеде

Фондацијата Отворено општество - Македонија обезбеди донација од дополнителни 1.260 хуманитарни пакети за кои во соработка со Црвениот Крст, ќе се дистрибуираат и ќе стигнат до домовите на над 5.000 граѓани од ромската заедница во 9 градови - Берово, Радовиш, Струмица, Кавадарци, Неготино, Кичево, Кочани, Штип и Велес

Повеќе

Борисов: Бугарија нема поблиска земја од Македонија, сите се бореле да живееме добро и заедно

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Три години од крвавиот четврток, рана што уште не е затворена

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: АКО НАСЕДНЕВМЕ НА ПЛАНОТ НА ГРУЕВСКИ ПРЕД 3 ГОДИНИ, ДЕНЕСКА ЗЕМЈАВА НЕМАШЕ ДА ЈА ИМА!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) РОМ ОД ШТИП СЕ ЖАЛИ ДЕКА ПОЛИЦАЕЦ МУ ДОШОЛ ДОМА ВО ДВОР И ГО МАЛТРЕТИРАЛ ПСИХИЧКИ И ФИЗИЧКИ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ВЕНКО ФИЛИПЧЕ ЈАВНО ГО ИСКАРА НАЌЕТА: ЈА ЧУВ НЕГОВАТА ИЗЈАВА ЗА ПРВИ МАЈ, ИМ ПРЕПОРАЧУВАМ НА КОЛЕГИТЕ МИНИСТРИ ДА НЕ СЕ ИСТРЧУВААТ СО ЛИЧНИ МИСЛЕЊА ЗА ТОА КОЛКУ ТРЕБА ДА ТРАЕ КАРАНТИНОТ, ТОА Е РАБОТА НА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ, ОДЛУКАТА ЌЕ СЕ БАЗИРА НА СТРУЧНА АНАЛИЗА

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

МВР: Приведено лицето кое качено на автомобил пцуеше во центарот на Скопје

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ГОРАН СДК: КОЛЕГИ НОВИНАРИ, МИ ИДЕТЕ НА НЕРВИ СО ОВАА ПОЛИТИЧКА КОРЕКТНОСТ ЗА 27-МИ АПРИЛ, АБЕ КАКОВ КРВАВ ЧЕТВРТОК, ТОА БЕШЕ ЧИСТ НАПАД НА СОБРАНЕТО И НИШТО ДРУГО НЕМАШЕ ТАМО ДВЕ ЗАВОЈУВАНИ СТРАНИ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ПРОКЛЕТИ ДА СЕ ВМРОВЦИТЕ! ИМ СЕ ПОКЛОНУВАМ ДО ЗЕМЈА НА СДСМ, СО ВМРО ДПМНЕ ДА СЕ ПОЛИТИЧКИ НАТПРЕВАРУВАШ Е КАКО СО МАЈМУНИ ДА ИГРАШ ФУДБАЛ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Петар Колев, претседател на ГДУ: Некој треба да преземе одговорност заради неисплатените мартовски плати на вработените во Институтот за јавно здравје

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ГИ ПОКАЖА КАМЕЊАТА СО КОИ БИЛ ПОГОДЕН ПО ГЛАВА НА 27-МИ АПРИЛ: ГОРАН МИСОВСКИ И ОДГОВОРИ НА ДАФИНА СТОЈАНОВСКА ОД ВМРО ДПМНЕ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Погледнете како изгледаат затворите во Германија

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

УШТЕ ЕДЕН ДЕН КОГА БРОЈОТ НА ОЗДРАВЕНИ Е ПОГОЛЕМ ОД НОВО ЗАБОЛЕНИТЕ И ПОЧИНАТИТЕ: Оздравени се 53 пациенти, потврдени 13 нови случи на ковид 19, вкупната бројка на дијагностицирани 1399, починати се 4 лица

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

О ГОСПОДЕ БОЖЕ, ОВАА ЖЕНА Е НОСИТЕЛКА НА ЛИСТА НА ВМРО ДПМНЕ А ГИ СЛАВИ УБИЈЦИТЕ ОД 27-МИ АПРИЛ?!?!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ ВО ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР МУ ИЗРАЗИ СОЧУВСТВО НА АМЕРИКАНСКИОТ ДРЖАВЕН СЕКРЕТАР ПОМПЕО ЗА 50-ТЕ ИЉАДИ ЖРТВИ ОД КОРОНА

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе