Одберете локација на пристап

Јован Јаулески July 7 at 6:44 PM· Денес се слави големиот празник посветен на Св. Јован Претеча и Крстител Господов.Заедно со младите од Демир Хисар, денес го посетивме овој прекрасен манастир кој се наоѓа во селото Слепче, а чистата
Командатот на специјалната едница на полцијата “Тигар” , Ивица Бишевски го прекрши законот за полиција со носење на партиски обележја во кругот на МВР. Анонимен читател на НОВА ни ја испрати оваа фотографија сликана
Колку е оваа жена забегана и глупа а се работи за професор на уставно право на УКИМ!?!?! Како ли само се докопала до таа позиција?! Синоќа на ТВ Алфа лупа такви глупости од кои косата се крева на главата. На пример, она ветува дека ако ВМРО ДПМНЕ
- Судските процеси против Груевски се водеа со молскавична брзина (?!?!?!?!), без да му се даде право да се брани (?!?!?!?!?!), човекот е апсолутно невин! (?!?!?!?!) Сите тие судски процеси треба да се укинат ако дојде нова власт во ликот на ВМРО Д
Сопругата на Џон Траволта, Кели Престон, почина од рак на дојка на 57-годишна возраст. „Со тешко срце, би сакал да ве известам дека мојата сопруга Кели почина после две години борба со ракот на дојка. Таа се бореше со храбро срце и со
Донација од еден тон медицински материјал од Норвешка, која се состои од медицински маски, маски за изолација, заштитни маски, заштитни наочари и термометри наменети за полската болница Rolle 2, во врдност од околу 200 илјади евра, реализирана пр
Министерството за здравство информира дека градоначалниците на 16 општини во нашата земја го поддржаа предлогот на Министерството за здравство и на Комисијата за заразни болести за формирање регионални „Ковид-центри“ во градовите каде в
– Министерот за здравство Венко Филипче во денешното соопштение до медиумите информира дека Универзитетската Клиника за пластична и реконструктивна хирургија е целосно реновирана. Комплетно е обновен хируршкиот инструментариум, апаратур
Дваесет и четиригодишната пациентка од Јегуновце, тетовско која денеска почина од Ковид 19 на скопската Инфективна клиника немала никакви хронични болести, само била донесена со тешка клиничка слика, потврдуваат за „Фокус“ од минист
- Во Хрватска и Србија победија властите, во време на Корона победува власта, плус на анкетите води СДСМ, ем ВМРО ДПМНЕ водеше чудна кампања речиси и да не ги споменуваше договорите со Грција и Бугарија. Според сето ова мене логиката ми вели дека С

ОВИЕ ПАК СЕ КИТАТ СО ТУЃИ ПЕРЈА, ДА НЕ БЕА ДИПЛОМАТИТЕ НИШТО НЕМАШЕ ДА СЕ СЛУЧИ: Со постигнатиот консензус се избегна нова политичка криза, сметаат во ДУИ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ШЕКЕРИНСКА: Не сме исти. Не создаваме поделби, туку наоѓаме решенија. Тоа што тие не го направија ниту еднаш во 11 години!

Не сме исти. Не создаваме поделби, туку наоѓаме решенија. Тоа што тие не го направија ниту еднаш во 11 години. 15 јули е конечниот датум за избори...

Повеќе

ПЕНДАРОВСКИ: Го поздравувам постигнатиот договор помеѓу лидерите на политичките партии, предвремените парламентарни избори да се одржат на 15 јули годинава

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Богојески, Македонски концепт: Ова ни е последна шанса да изградиме нормална држава!

Македонски концепт на овие избори ќе настапи со изборниот слоган Последна Шанса. Слоганот повикува на акција бидејќи сега пред нас имаме последна ша...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: ЌЕ ГИ ОБЈАВИМЕ ИМИЊАТА НА ОНИЕ КОИ НЕ ГИ ПОЧИТУВААТ МЕРКИТЕ ЗА САМОИЗОЛАЦИЈА ИЛИ ДАЛЕ ПОГРЕШНИ ПОДАТОЦИ

Повеќе

(ВИДЕО) СУГАРЕВСКИ: Во моментов преку 500 станови градиме за ранливите групи....

Максимално работиме на реализација на крупните капитални проекти во државата. Посебно сме фокусирани и на решавање на статусот на социјално загрозен...

Повеќе

ФАЛИМТЕ БОЖЕ, КОНЕЧНО ПО 6 МЕСЕЦИ МОЛЕЊЕ СЕ ОХРАБРИ КУКАВИЦАТА: Мицкоски: Нашите услови се прифатени, на 15 јули одиме на избори!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: ИЗРАЗУВАМ БЛАГОДАРНОСТ ДО ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СОБРАНИЕТО ТАЛАТ ЏАФЕРИ ЗАТОА ШТО ГИ СТАВИ НА РАСПОЛАГАЊЕ ПРАВНИТЕ СЛУЖБИ ВО СОБРАНИЕТО ДА ИЗГОТВУВААТ РЕШЕНИЈА ЗА САМОИЗОЛАЦИЈА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Средба во Владата со Државната изборна комисија: Се очекува ДИК да постапи согласно Уставот, Изборниот законик, уредбите и сопствените заклучоци и да ги активира изборните дејствија

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ВИСТИНСКА ДРАМА СЕ ОДВИВАЛА СИНОЌА: АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДОРКА МУ СЕ ЗАКАНИЛА НА МИЦКОВСКИ, АКО ГО ОТКАЖЕ И 15-ТИ ЈУЛИ ТОГАШ ЌЕ МУ ДОЗВОЛИ НА ЗАЕВ ДА ОДИ САМ НА ИЗБОРИ БЕЗ ОПОЗИЦИЈАТА!!!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕВЕ ЗОШТО Е ЛИДЕР КОЈ СЕ ПОВЕЌЕ СТАНУВА НОВИОТ ТИТО - ПО 100 ТИ ПАТ МУ ПОПУШТИ НА МИЦКОВСКИ: АЈДЕ ДА ОДИМЕ НА ИЗБОРИ НА 15-ТИ ЈУЛИ, МИЦКВСКИ СЕ СОГЛАСИ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ПИСМО НА ЧИТАТЕЛ: НА НАС АЛБАНЦИТЕ И ВЕРУВАМ МНОГУ МАКЕДОНЦИ, НЕ НИ СМЕТА АЛБАНЕЦ ПРЕМИЕР, ТУКУ НИ СМЕТА ТОЈ ДА Е ОД ДУИ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ПРЕКРАСНА ПРИКАЗНА: СКОПЈАНЕЦОТ НАСЕР НАШОЛ ТАШНА СО ПАРИ НА ПАРКИНГОТ ВО РАМСТОР, МУ ЈА ОДНЕЛ ДОМА НА СОПСТВЕНИКОТ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ЛИДЕРОТ НА ГДУ, КОЛЕВ, МУ СЕ НАЛУТИ НА ПЕНДАРОВСКИ ШТО САМО ЗАЕВ И МИЦКОВСКИ ГИ ПРАШУВА ОКОЛУ КЛУЧНИТЕ ПРАШАЊА ВО ДРЖАВАТА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------...

Повеќе

Анализата на Министерството за финансии ги констатира злоупотребите што се прават со екстра лесното гориво со години – големата разлика во малопродажните цени помеѓу дизелот и екстра лесното мотивира одделни субјекти да го продаваат спротивно на постојните закони, односно да го користат како погонско гориво

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе