Одберете локација на пристап

Од понеделник најверојатно нема да има никакви рестрикции во движењето, најави министерот за здравство, Венко Филипче, но предупреди дека ова треба да биде земено со резерва бидејќи конечната одлука ќе се носи најверојатно во недела или понеделник
- И да немаше карантин, Скопјани пак ќе заминеа за продолжен викенд во туристичките места, не им се лутам, под услов да се придружуваат до мерките, да држат дистанца, да не се групираат и да носат маски и да користат средства за дезинфекција! Ние т
- Ни се случува втор бран, но новите заразени се во рамките на кластерите, применивме нов алгоритам за тестирање па сега ги ловиме новите заразени во рана фаза на болеста, вирусот е ослабнат над 90% ново заразени се со лесна клиничка слика или без
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1272 тестирања, а регистрирани се 180 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-109, Куманово-26, Дебар-1, Штип-15, Тетово-12, Струга-1, Велес-1, Битола-1, Охри
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ни се случува м
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ❗#Христиј
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Љупчо Палевски
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Во последните 2
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- *реклама ------
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Демократс
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Со ср
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ✅Откако целосно ј
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Aко ние п
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Идат избори и д

БОМБА НА МАКТЕЛ - ТРЕТ ДЕЛ ОД СЕРИЈАЛОТ ЗА ЛАЈКОНЕТ И ЗОРАН ВИТАНОВ: ДОЈДОВМЕ ДО ФИНАНСИСКИТЕ ИЗВЕШТАИ НА ЛАЈКОНЕТ ЗА МАКЕДОНИЈА, ВО КОИ ИМА ИНДИЦИИ ЗА ТЕЖОК КРИМИНАЛ НО И ДЕКА СЕ РАБОТИ ЗА ПИРАМИДАЛНА ИЗМАМА

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Фондацијата Отворено општество - Македонија обезбеди донација од дополнителни 1.260 хуманитарни пакети за кои во соработка со Црвениот Крст, ќе се дистрибуираат и ќе стигнат до домовите на над 5.000 граѓани од ромската заедница во 9 градови - Берово, Радовиш, Струмица, Кавадарци, Неготино, Кичево, Кочани, Штип и Велес

Повеќе

Борисов: Бугарија нема поблиска земја од Македонија, сите се бореле да живееме добро и заедно

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Три години од крвавиот четврток, рана што уште не е затворена

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: АКО НАСЕДНЕВМЕ НА ПЛАНОТ НА ГРУЕВСКИ ПРЕД 3 ГОДИНИ, ДЕНЕСКА ЗЕМЈАВА НЕМАШЕ ДА ЈА ИМА!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) РОМ ОД ШТИП СЕ ЖАЛИ ДЕКА ПОЛИЦАЕЦ МУ ДОШОЛ ДОМА ВО ДВОР И ГО МАЛТРЕТИРАЛ ПСИХИЧКИ И ФИЗИЧКИ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ВЕНКО ФИЛИПЧЕ ЈАВНО ГО ИСКАРА НАЌЕТА: ЈА ЧУВ НЕГОВАТА ИЗЈАВА ЗА ПРВИ МАЈ, ИМ ПРЕПОРАЧУВАМ НА КОЛЕГИТЕ МИНИСТРИ ДА НЕ СЕ ИСТРЧУВААТ СО ЛИЧНИ МИСЛЕЊА ЗА ТОА КОЛКУ ТРЕБА ДА ТРАЕ КАРАНТИНОТ, ТОА Е РАБОТА НА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ, ОДЛУКАТА ЌЕ СЕ БАЗИРА НА СТРУЧНА АНАЛИЗА

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

МВР: Приведено лицето кое качено на автомобил пцуеше во центарот на Скопје

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ГОРАН СДК: КОЛЕГИ НОВИНАРИ, МИ ИДЕТЕ НА НЕРВИ СО ОВАА ПОЛИТИЧКА КОРЕКТНОСТ ЗА 27-МИ АПРИЛ, АБЕ КАКОВ КРВАВ ЧЕТВРТОК, ТОА БЕШЕ ЧИСТ НАПАД НА СОБРАНЕТО И НИШТО ДРУГО НЕМАШЕ ТАМО ДВЕ ЗАВОЈУВАНИ СТРАНИ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ПРОКЛЕТИ ДА СЕ ВМРОВЦИТЕ! ИМ СЕ ПОКЛОНУВАМ ДО ЗЕМЈА НА СДСМ, СО ВМРО ДПМНЕ ДА СЕ ПОЛИТИЧКИ НАТПРЕВАРУВАШ Е КАКО СО МАЈМУНИ ДА ИГРАШ ФУДБАЛ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Петар Колев, претседател на ГДУ: Некој треба да преземе одговорност заради неисплатените мартовски плати на вработените во Институтот за јавно здравје

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ГИ ПОКАЖА КАМЕЊАТА СО КОИ БИЛ ПОГОДЕН ПО ГЛАВА НА 27-МИ АПРИЛ: ГОРАН МИСОВСКИ И ОДГОВОРИ НА ДАФИНА СТОЈАНОВСКА ОД ВМРО ДПМНЕ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Погледнете како изгледаат затворите во Германија

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

УШТЕ ЕДЕН ДЕН КОГА БРОЈОТ НА ОЗДРАВЕНИ Е ПОГОЛЕМ ОД НОВО ЗАБОЛЕНИТЕ И ПОЧИНАТИТЕ: Оздравени се 53 пациенти, потврдени 13 нови случи на ковид 19, вкупната бројка на дијагностицирани 1399, починати се 4 лица

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

О ГОСПОДЕ БОЖЕ, ОВАА ЖЕНА Е НОСИТЕЛКА НА ЛИСТА НА ВМРО ДПМНЕ А ГИ СЛАВИ УБИЈЦИТЕ ОД 27-МИ АПРИЛ?!?!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе