Одберете локација на пристап

Само половина час откако за „360 степени“ кажа дека „нема коментар“ за написите во неколку медиуми на албански јазик дека ДУИ е на чекор до коалиција со ВМРО-ДПМНЕ и со Левица, портпаролот на ДУИ, Бујар Османи се премисли.
Предмалку побаравме мислење од висок претставник на СДСМ, за веста која вечерва се прошири на некоимедиумидека има договор за владино коалицирање на ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ. “Ова што е објавено е повеќе од јасно дека е провидно политичко позиционир
Претседателот не чувствува потреба да им се извинува на поранешните вработени во Специјалното јавно обвинителство, затоа што неговата оценка за поранешното СЈО од говорот по повод 2 Август-Денот на Републиката, Илинден, воопшто не се однесува
Преполовени паралелки, скратени часови, наставници кои ќе ја предаваат истата лекција скратено, по 20 минути на 2 групи од исто одделение. Ова се само дел од препораките и протоколите на Министерството за образование и наука (МОН) за новата учебна
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) ги оценува како неточни, неосновани и нестручни наводите дека зголемените цени на електричната енергија ќе ги зголеми цените на производите. Од РКЕ денеска повторија дека одлуката од 31-ви
Социјалдемократскиот сојуз на Македонија остро го осудува физичкиот напад врз граѓанскиот активист Беким Асани, соопштија денеска од партијата. - Го осудуваме нападот врз активистот Асани, насилството е недозволиво, институциите да ги пронај
На антидепресиви, никогаш недвижејќи се пеш по улица и секогаш во страв дека некој ќе го нападне живее претседателот на здружението „ЛГБТ Јунајтед“ Беким Асани од Тетово. Сексуалната определба на Асани небројан број пати го доведе во си
Девизните дознаки од иселениците и лицата на привремена работа во странство се важни за македонската економија, оценува гувернерката на Народната банка Анита Ангеловска-Бежоска во интервјуа за австралиското радио СБС и за е-магазинот „А
До моментов не се пристигнати информации за евентуално засегнати граѓани на Република Македонија во Либан, соопшти денеска Министерството за надворешни работи. –Во врска со вчерашната експлозија во Бејрут, која што однесе повеќе од 100 живот
Соопштение на МВР за лажната вест објавена на ТВ Алфа: „Лажна вест е дека МВР распишало јавен оглас за вработување на 500 полицајци Министерството за внатрешни работи ги демантира објавите на ‘Алфа’ и ‘Скопјеинфо&rsquo
Венко Филипче 8h· R0 факторот на преносливост на вирусот покажува позитивен тренд на намалување кој изнесува 0,9, а во континуитет речиси еден месец е околу 1. Продолжува и трендот на намалување на бројот н
Два терабајтниот@Hard_diskot Не лажам тато, еве вистина сум во собрание. Да да, го испив смутито пред пола саат. Noah [email protected]_jr Replying to @Hard_diskot Тимчо
Пропадна постапката за избор на фирма за уривање на дивоградбата пред трговскиот центар „Мавровка“ бидејќи никој не се пријави на тендерот, велат од општината за „360 степени“. Денеска требаше да се одржи јавното отворање на
САД се заинтересирани Северна Македонија што е можно поскоро да има нова влада, за да се фокусира на решавање на важни прашања за земјата. Ова е изјава од американската амбасада во Скопје за агенцијата ИНА. „Со оглед на состојбата со ковид

ПАВЛЕ ШАРЕНА: Во овие четири години, во повеќе наврати сум имал судири со СДСМ, секогаш кога имало и НАЈМАЛ простор за тоа, Заев бил на мојата страна

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ: ПРАТЕНИЦИ ВОЛОНТЕРИ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) НОВА ГЛУПОСТ НА НАЌЕ ЧУЛЕВ: ПОЛИЦИЈАТА СЕ СПРЕМА ДА НАПРАВИ УПАД ВО СОБРАНИЕТО НА КОМОРА НА ПРИВАТНО ОБЕЗБЕДУВАЊЕ ЗА ДА ЈА СПАСИ ОД СМЕНА ВЕЧНАТА 12 ГОДИНИ ПРЕТСЕДАТЕЛКА ВЕРЧЕ МИЛЕВСКА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

(ФОТО) Чулев „фатен“ со службено возило на средба со граѓани во Долно Лисиче

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

ЗИБЕРИ СЕ ГЛУПИРА НА СТАРИ ГОДИНИ: Задолжителни часови по албански јазик во секое училиште

Имплементирање на консензуално законодавство при одлучувањето и заедничка одговорност, еднаква дистрибуција на јавните инвестиции, задолжителни часо...

Повеќе

ГИНЕКОЛОГИЈА ЧАИР ОД ЗИМАВА НЕМА ДА ЗАГАДУВА, ПОЧНА ГАСИФИКАЦИЈАТА НА БОЛНИЦАТА

Гинекологија Чаир секоја зима се споменува како еден од загадувачи на Скопје и постојано на социјалните мрежи се споделуваа фотографии од црн чад ...

Повеќе

Спасовски: Овде во Арачиново покажавме дека е можен и соживот и грижа за сите

Овде во Арачиново, покажавме дека е можен и соживот и грижа за сите и денеска најавувам уште повеќе инвестиции за рамномерен регионален развој и со ...

Повеќе

СДСМ: Жалиме што ДУИ се служи со ваква националистичка реторика

СДСМ денеска реагира на настапот на ДУИ и ветувањата кои ги промовираше нивниот кандидат за Албанец премиер. Владејачката партија овие барања ги оце...

Повеќе

Заев за новата „бомба“: Лошо сум се изразил, на виделина е почитта со коалиционите партнери

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев попладнево на Фејсбук објави куса реакција на денеска објавената аудио-снимка во која тој со несоодветен речник зб...

Повеќе

РЕПОРТ ОД МИТИНГ НА ВМРО ДПМНЕ ВО ЃОРЧЕ: Немате појма кое е тоа лудило, личи повеќе на секта него ли на партија!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

ГРУЈО СЕ ЧИТАМЕ ЛИ: БИВШИОТ ФРАНЦУСКИ ПРЕМИЕР ФИЈОН ДОБИ ПЕТ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ЛАЖНО ВРАБОТУВАЊЕ НА СОПРУГАТА

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------...

Повеќе

Ангелов: Сакав да се вратам во Ирак, но Заев ми рече дека му требам тука

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------...

Повеќе

АХ БЕ МИЦКО, ПОЧНА ДА БЕГАШ ОД МЕНЕ И ДА МЕ НАВРЕДУВАШ, ОВА ЗНАЧИ ДЕКА ПОЛИТИЧКАТА КАРИЕРА ТИ Е ПРИ КРАЈ

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ДРАМАТИЧНО НА ТЕЛМА - Ристовски до Грчева: Престанете да се бавите со Интегра, бавете се со вашата беда

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

ФИЈАТ ЦАНОВСКИ: Кој не бил изложен на тортура од Груевистичкиот режим, секако нема да разбере што значи диктатура, измами и динамитно владеење

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе