Одберете локација на пристап

Од почетокот на епидемијата, досега во нашата држава се регистрирани 500 смртни случаи, односно починати пациенти кои ја изгубиле битката со Ковид-19. Црната статистика во изминатите 24 часа ја дополнија три смртни случаи. Бројот на активн
„Нашата битка денеска е да обезбедиме достоинствен живот за нашите граѓани во нашата земја, а не надвор од неа. А за тоа мора да има правда и слобода“, се обрати Пендаровски на Илинден (Фото: Кабинет на претседателот) Претседат
Екс премиерот Љубчо Георгиевски на Фејсбук го искоментира потегот на Србија, во време кога Македонија и Бугарија слават три години од потпишувањето на Договорот за добрососедство. „На први август точно кога се одбележуваше три години од дого
Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери утре ќе претседава со конститутивната седница на Собранието, потврдија од неговиот кабинет. -Претседателот Џафери излезе од болница и е во многу добра состојба и утре тој ќе ја води с
Сведоци кои го виделе ливчето за Мактел ни открија три извори на пари кои Груевски му ги предочил на Мицковски пред заминување за Будимпешта: - 2,5 милиони евра од скопска градежна фирма - 1,7 милиони евра од битолска градежна фирма која работи с
По долга битка со леукозата, малиот херој Ајан денеска ја напушти Детската клиника во Скопје. Придружен со аплауз од медицинскиот персонал во болницата, Ајан гордо чекореше по болничкиот ходник, се качи на скали и заѕвони на обесеното ѕвонче за да
Лидерот на СДСМ Зоран Заев од утре ги почнува разговорите за формирање на новата влада. Од СДСМ за САКАМДАКАЖАМ.МК велат дека денеска Заев завршува со летниот одмор и се враќа во Скопје на работните обврски. „Претседателот Заев е на одмор во
Граѓаните особено оние од Скопје изгледа не се свесни за основниот начин на преѓивување на граѓаните на оваа земја сите овие 30 години на транзиција војни ембарга кризи режими... Токму оваа формула за преживување ги збунува многу аналитичари кои д
Поранешниот потпретседател на САД, Џо Бајден во изјаваза Гласот на Америка ѝ го честита празникот Илинден на македонската заедница во САД. -Џил и јас испраќаме честитки до македонско-американската заедница, која што го празнува Илинден и а
Демократскиот сојуз на сите Македонци и граѓани - припадници на другите народи, им го честита ИЛИНДЕН, ДЕНОТ НА РЕПУБЛИКАТА, со силна верба дека овој ден сите ќе не обедини за просперитет, јакнење на унитарноста и сувереноста на Македонија. Исправ
Стојанче Ангелов Македонските револуционери на целата македонска територија ги удрија крвавите темели на македонската држава.Македонските партизани на дел од македонската територија ја создадоа македонската држава.Ние, ма

СЕ ОГЛАСИ ЉУБЕ БОШКОВСКИ ПО НОВАТА БОМБА ЗА ЗАЕВ: ДПМНЕ на чело со Груевски и Мијалков се тие што му ја расплакаа мајката на народот, а не Заев

Повеќе

ФИЛИПЧЕ: САКАМ ДА ИМ ЧЕСТИТАМ НА ЛЕКАРИТЕ И МЕНАЏМЕНТОТ ВО БОЛНИЦАТА КОЗЛЕ ШТО БРЗО СЕ ОРГАНИЗИРАА ЗА НОВАТА СИТУАЦИЈА

Болницата во Козле е установа каде работат лекари и медицински сестри со огромно искуство во третманот на белодробни заболувања. Кадарот е дополн...

Повеќе

(ВИДЕО) ДРАМА ВО МВР: Новинарите му се нафрлија на Наќе Чулев - Зошто само Ден Дончев е повикан а не и Мицковски кој со Кичеец објаснува за нелегално финансирање со пари од Орце Камчев а му ветува амнестија за Империја?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) САШЕ ПОЛИТИКО ДО НАЌЕ ЧУЛЕВ: ТОЧНО ЛИ Е ДЕКА СТЕ ЈА ОДНЕЛЕ ФАМИЛИЈАТА НА ДРЖАВЕН ТРОШОК НА ОДМОР ВО ОХРИД ВО ВЛАДИНА ВИЛА?!

Повеќе

(ВИДЕО) МИЦКОВСКИ СЕ ИСПЛАШИ ОД НОВИНАРИТЕ: АРМИЈА OD 20 НОВИНАРИ ГО ЧЕКАШЕ ПРЕД ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА БЕКО КАДЕ ТРЕБАШЕ ДА ДАДЕ ИСКАЗ ЗА СКАНДАЛОТ СО КАФАНАТА ВО ДЕБАР МААЛО!

Повеќе

ШОКАНТНА БОМБА НА ЉУБЧО: ВО 2000-ТА, УЈП НАЈДЕ 6 МИЛИОНА МАРКИ ДАНОЧНО ЗАТАЈУВАЊЕ ВО СИЛЕКС, НО ГРУЕВСКИ КАКО МИНИСТЕР ЗА ФИНАНСИИ ГО ЗАТАШКА ТОА, И СТАНАА НАЈДОБРИ ДРУГАРИ СО ЅИНГО УШТЕ ТОГАШ!!!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ШОКАНТНА БОМБА НА ГЕОРГИЕВСКИ: САШО МИЈАЛКОВ И КЉУСЕВ ШВЕРЦАА ОРУЖЈЕ ЗА СРБИЈА ВО 1999-ТА, НА БАРАЊЕ НА САД МОРАВ ДА ГИ СМЕНАМ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Царовска во Центар: Го вративме достоинството на најранливите категории

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------...

Повеќе

ШЕФИЦАТА НА УЈП СО ИЗЈАВА НА ДЕНОТ - Лукаревска: Велат Македонијо исправи се, а 11 години не клекнаа сите на колена

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

ГИ ЗАКОПАА СЕКИРИТЕ, СЕ СМИРИЈА: МАКСО ПРИСУТЕН НА ТРИБИНАТА ВО КУМАНОВО, ЗАЕВ ГО ПОФАЛИ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

Зекири од Куманово: Ќе го поразиме ДУИ, како што ги поразивме ВМРО-ДПМНЕ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ГУРУТО НА МАРКЕТИНГОТ, ПЕТРОВ: ЗАЕВ ИМА НЕШТО ШТО ДРУГИТЕ ПОЛИТИЧАРИ ВО МАКЕДОНИЈА ГО НЕМААТ…

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Царовска во Македонски Брод: СДСМ е партија која што препознава родова еднаквост и економски ги јакне жените

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------...

Повеќе

Заев на средба со пензионери од Штип: Најниските пензии ги зголемуваме за 21%, грижата за сите продожува уште повеќе, уште подобро!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------...

Повеќе

НИКОЛОВСКИ: После 30 години, ова е прва нова градинка изградена во Штип, замислете!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе