Одберете локација на пристап

Стадото пелистерски диви коњи се вистинска атракција на Пелистер, посебно за љубителите на природата и убавата фотографија, пишува битолскиот портал „апла.мк“. Порталот го објави видеото што на Баба Планина го направи битолчанецот Дани
Во пресрет на Задушница, Отец Пимен вчера на својот фејсбук профил им порача на граѓаните да бидат разумни, со порака живите да им помагаат на живите. -…Друг, пак од учениците Негови Му рече: “Господи, дозволи ми најнапред да отидам
Неуспесите на 18 години владеење на ДУИ не можат да бидат покриени со пуштање на „една рака муви“ за барање за премиер Албанец кога се знае дека тоа е утврдено со закон за начинот на формирање на владите, порача денеска лидерот на БЕСА,
Ако Мицкоски се грижеше за здравјето на граѓаните, немаше да ги крши здравствените мерки! – констатира лидерот на СДСМ Зоран Заев. Само ако сите ги почитуваме мерките и забраните, ќе можеме да се заштитиме од пандемијата. Ако ние полит
Клубот на гувернеритена централните банки од Централна Азија, Црноморскиот Регион и Балканот ја потврдија заложбата за водење политики кои ги поддржуваат ценовната и финансискатастабилност, а дополнително, во рамки на просторот за делување на
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Општина
Вицепремиерот Бујар Османи на својот профил на Фејсбук објави видео за тоа како новиот опасен корона вирус се пренесува за 30 минути на заедничка вечера. „По втор пат го објавувам ова видео.Како за 30 минути се пренесува вирусот кај
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Близок соработн
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Славјанка Петро
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Најостро ги дем
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почитув
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Од понеде

Спасовски: Граѓаните да ја преземат апликацијата „Стоп Корона“

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ВМРОВЦИТЕ ДО СМРТ СЕ ПРЕПЛАШЕНИ ОД ПОРАЗ: Милошоски смета дека избори во јуни или јули се здравствен ризик

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

„АЛКАЛОИД“ ДОНИРАШЕ 33.000 ЕВРА НА КЛИНИЧКИОТ ЦЕНТАР „ЗАГРЕБ“ ЗА УБЛАЖУВАЊЕ НА ПОСЛЕДИЦИТЕ ОД ЗЕМЈОТРЕСОТ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

АЈДЕ СЕГА НЕКА СМИСЛИ ВМРО ЗАМЕРКА И НА ОВА: ФУНКЦИОНЕРИТЕ НА СДСМ СЕ ОТКАЖУВААТ ОД ПЛАТИТЕ ПО ОДЛУКАТА НА УСТАВЕН, ЗА КОЈА ВЕЛАТ ДЕКА Е СРАМНА

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Влада: Одлуката на Уставен е скандалозна и ја поткопува солидарноста во земјата

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Пивара Скопје во партнерство со Grouper.mk започнува иницијатива за поддршка на угостителските објекти

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ЅВЕРСТВАТА ОД ВОЈНИТЕ ВО ЕКС ЈУ И ДЕНЕСКА НОСАТ ТРАУМИ: БОСАНЦИТЕ, СРБИТЕ И ХРВАТИТЕ ВРШЕЛЕ СИЛУВАЊЕ НА ВОЈНИЦИ ВО ЛОГОРИТЕ, ЧЕСТО ГИ ТЕРАЛЕ ДА ИМААТ СЕКС МЕЃУ СЕБЕ БРАЌА, ТАТКО И СИН...

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------...

Повеќе

Шилегов: Без оглед на одлуката на Уставниот суд разликата од мојата плата до 14.500 денари ќе ја уплатам за борба против епидемијата

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ЌЕ ИМА ПРОТОКОЛ ЗА СВАДБИТЕ КАКО ЌЕ СЕ МЕСТАТ МАСИТЕ И КАКО ЌЕ СЕДАТ ГОСТИТЕ ПО КОРОНАКРИЗАТА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Од 47-тата седница на Владата: За првомајските празници, во петок, сабота и недела, ограничувањето на движењето почнува во 14:00 часот; Обезбедени 50 милиони евра заем од Светска банка за исплата на плати за работниците во приватниот сектор; Уште на 377 компании со 2.735 вработени им се одобрени бескаматни кредити во вкупен износ од 2,5 милиони евра; Интервентна мерка во износот од 3 денари по килограм за продадена зелка во периодот од 5 април до 5 мај 2020 година

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

БЕСРАМНО СИ ГИ СПАСИЈА ПЛАТИТЕ ВО ВРЕМЕ НА НАЈГОЛЕМА КРИЗА, МИСЛАТ САМО НА СЕБЕ: ОВА Е ГЛАДНИОТ УСТАВЕН СУДИЈА САЛИ МУРАТИ СО МЕСЕЧНА ПЛАТА ОД 100 000 ДЕНАРИ ПЛУС ДНЕВНИЦИ И ДОДАТОЦИ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ПОГЛЕДНЕТЕ КОЛКУ СЕ ЗАБЕГАНИ: ЗОШТО ОД ГЛАДНИ ЛУЃЕ ДА СТАНЕМЕ НАРОДСКИ КАЖАНО УШТЕ ПОГЛАДНИ, ПРАША ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА УСТАВНИОТ СУД САЛИ МУРАТИ, КОЈ ИМ ГИ ВРАТИ ЦЕЛИТЕ ПЛАТИ НА СУДИИТЕ И НА ПРАТЕНИЦИТЕ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

АМНЕСТИРАНИОТ ТЕРОРИСТ БЕТМЕН ВЕЛИТ ДАВА НАСОКИ НА ТЕПАЧИТЕ НА 27-МИ АПРИЛ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

СЕ АСФАЛТИРААТ УЛИЦИ ВО СЕЛАТА ВО ПРИЛЕП

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

КОУЗОН ВРАБОТУВА: ПРОДАВАЧКИ ВО ЛУКСУЗНИ ПРОДАВНИЦИ НА БРОДОВИ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе