Одберете локација на пристап

Петре Шилегов Од утре, по скопските улици ! Еден поинаков јавен превоз ... Скопје, една поинаква приказна ... #Скопје#ЧекорПоЧекор
- Со седење дома или пак гласање за другите партии и коалиции, помагате, овозможувате мафијата и режимот да ја заробат пак земјата и да ги поништат сите мачно постигнати успеси. Бидете одговорни и храбри, како што ние бевме одговорни и храбри овие
- Во првите 100 дена од новата влада, прво што ќе направиме е меѓународна комисија со експерти од ЕУ и САД кои ќе ни помогнат да направиме ветинг на судиите, ќе се чешла нивниот имот но и нивните минати пресуди, застарени случаи итн, и ќе се носи о
- Се работи за над 10 фирми кои постојат 30 години, капитал кој е граден со напорна работа, тоа се фирми на татко ми и неговите 3 браќа, во нив работиме сите ние што сме синови и снаи во пошироката фамилија. Многу даноци плаќаме, многу помагаме на
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
– Пораката на ДУИ за премиер Албанец е уценувачка. Граѓаните се тие што одлучуваат кој ќе ја предводи владата, рече вечерва лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Во емисијата „Патот кон“ на ТВ Алсат, Заев истакна дека ДУИ ќе оди во опозиц
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-83, Куманово-8, Дебар-2, Штип-6, Прилеп-3, Тетово-26, Струга-5, Битола-2, Охрид-8,
Заев во неколку свои излагања за време на предизборната кампања посочува дека ДУИ е потребно да оди во опозиција, на што остро реплицира и Ахмети Албанците на овие избори давајќи го гласот на другите партии, како ДУИ, ДПА и други, даваат глас за Х
Овој разговор е многу контроверзен, но се работи за пратеник кој би требало да биде пример за домашно воспитување, чесност, семејни вредности ако се знае дека тој беше 10 години коалициски партнер на десничарска влада и сега е коалиционен партнер н
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Аеродром изјави дека СДСМ и БЕСА подготвуваат федерализација на Македонија. -На маса е Македонија, да не биде дека не е споменато пред време затоа што првиот чекор е федерализација, вто

ДУИ И ВМРО ДПМНЕ СЕ ОФИЦИЈАЛНО ВО КОАЛИЦИЈА - Џафери: Нека постигнат консензус за датумот, па ќе потпишам ново решение за изборите

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

Пендаровски ќе прогласи нова вонредна состојба ако партиите се договорат за датум

Претседателот на државата Стево Пендаровски е подготвен да донесе нова одлука за прогласување на вонредна состојба на територијата на цела држава, д...

Повеќе

ВМРОВЦИТЕ СО ПОМОШ НА ДУИ ПРАВАТ НОВ 27-МИ АПРИЛ - ЈА ТУРКААТ ЗЕМЈАТА ВО ТОТАЛЕН ХАОС: Деркоски не сака да свика седница без решение од Талат Џафери

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Sinalco PES2020 НАГРАДНА ИГРА, од 1-ви Јуни до 15-ти Декември

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

РЕСЕН ДО ВЧЕРА НЕМАШЕ НИТУ ЕДЕН ЗАРАЗЕН, СЕГА Е НОВО ЖАРИШТЕ: Во последните 24 часа се направени 778 тестирања, а регистрирани се 162 нови случаи на ковид-19

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ЗА ПРВ ПАТ, МИЦКОВСКИ СПОМЕНА БОЈКОТ: МИ ВЕЛАТ МНОГУ ЛУЃЕ, ОСТАВИ ГИ САМИ ДА ОДАТ НА ИЗБОРИ, ТИ ДОГОДИНА ЌЕ ГИ ПОБЕДИШ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ЗАЕВ НЕ ГО ПРИФАТИ НОВИОТ ДАТУМ ПОНУДЕН ОД МИЦКОВСКИ, 15-ТИ ЈУЛИ: Ние не сакаме избори без опозиција, но ако Мицкоски се одлучи на тоа, ние ќе покажеме што можеме да направиме во еден мандат без саботажи!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ДПМНЕ И ДУИ И ОФИЦИЈАЛНО СЕ ЗДРУЖИЈА ВО САБОТАЖА НА ИЗБОРИТЕ: ДЕРКОСКИ КОЈ Е ОД ВМРО ДПМНЕ Е НЕДОСТАПЕН, ЈА НЕМА И ПОТПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА ДИК КОЈА Е ОД ДУИ, НЕ ИМ ОДГОВАРААТ НА КОЛЕГИТЕ НА ТЕЛЕФОН, А ИЗБОРНИТЕ РОКОВИ ПОЧНАА ДА ТЕЧАТ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

СДСМ ПРАШУВА: ОД КАДЕ МУ НА ДУРЛОВСКИ ПАРИ ЗА 15 ХЕКТАРИ ЗЕМЈА ВО СВЕТИ НИКОЛЕ, ТОА ЛИ СЕ ДЕЛ ОД ТИЕ 200 000 ШТО ГИ ПОДЕЛИЛЕ СО БЕТМЕН И ДАМОВСКИ ЗА ПРОТЕСТИТЕ?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО: Го зголемивме буџетот за крводарителство со цел за негово унапредување. Оваа година, буџетот изнесува 40 милиони денари, што е за 15 милиони денари повеќе во однос на претходната година

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

КОМУНАЛНИТЕ РЕДАРИ НА ТЕРЕН ВО СКОПЈЕ – СЕ ЕДУЦИРААТ ГРАЃАНИТЕ ПРАВИЛНО ДА ГИ КОРИСТАТ НОВИТЕ ПОЛУПОДЗЕМНИ КОНТЕЈНЕРИ ВО СКОПЈЕ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

МИЦКОВСКИ ПОЧНА ДА СЕ ГЛУПИРА ДО НАЈБЕДНО МОЖНО НИВО: ИЗМИСЛИ ДВА ВИДА НАБЉУДУВАЧИ НА ОБСЕ, ОЦЕНУВАЧИ И НАБЉУДУВАЧИ?!?!?!

Во обидот да се спаси од пораз, Мицковски сега смисли нова мајмунарија, бара од ОБСЕ друг вид на набљудувачи, овие што они ги пратиле биле ОЦЕНУВАЧИ...

Повеќе

МИЦКОВСКИ СЕ РАСПЛАКА ПРЕД НОВИНАРИТЕ: ГО ГЛЕДАВ ВО ОЧИ И ГО МОЛЕВ ЗАЕВ ДА НЕ ОДИМЕ НА ИЗБОРИ, МУ ВЕЛЕВ, НЕМОЈ БЕ ТАКА ДА МЕ СПРЕМАШ ЗА ИЗБОРЕН ДЕБАКЛ, ИЧ НЕ МИ СЕ ИДЕ НА МАШИНСКИ ТАМО МЕ ВИКААТ СИНЧЕТО НА ТАТЕ, ОД СРАМ НЕМА ДА МОЖАМ ОД ДОМА ДА ИЗЛЕЗАМ, ТЕ МОЛАМ ОДЛОЖИ ГИ ИЗБОРИТЕ КОГА НЕМА ДА БИДЕ ТОЛКУ ГОЛЕМА РАЗЛИКАТА НА АНКЕТИТЕ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ГРАД СКОПЈЕ: ОВАА НЕДЕЛА ЗАПОЧНУВААТ УПИСИТЕ НА УЧЕНИЦИ ВО ПРВА ГОДИНА ВО СРЕДНИТЕ УЧИЛИШТА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

По пријава од станарите на Млечен Ресторан, оваа тераса ќе биде отстранета во рок од три дена

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе