Одберете локација на пристап

– Ратите на кредитите од финансиските друштва и лизинг компаниите се намалуваат за најмалку 70 отсто во следните три месеци за граѓаните, во насока на помош за надминување на ударите од Covid-19, напиша министерката за финансии Нина Ангеловск
Министерот за здравство Венко Филипче во интервју за „360 Степени“ зборуваше за тоа што би се случувало после пикот на коронавирусот во нашата земја кој засега е проектиран за крајот на април. „Сега се бориме со иницијалнио
Редици граѓани пред маркетите, месарниците и аптеките се создадоа попладнево, откако Владата прогласи 24 часовен полициски час за време на викенд во Куманово. Градот и улиците беа блокирани од автомобили од приградските населби, кои дојдоа да наба
Здравствениот систем е подготвен да апсорбира поголем број пациенти, кој се очекува со пикот на коронавирусот кон крајот на април, изјави министерот за здравство, Венко Филипче, на вчерашната прес-конференција. Министерството за здравство има на р
Толку многу пати, безброј пати, Мицковски се посрамоти и промаши пенал и не само што промаши туку топката отиде во неговиот гол! Еј во моменти кога цела нација се плаши дали ќе умре, или од Корона или од глад, да излезеш на тв и така лесно да се глу
Министерството за здравство реагираше дека невистинити се исказите на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, изнесени во Само интервју на Канал 5, дека државата има тестови за коронавирусот за само неколку денови. Како што велат од министерствот
Министерот за здравство, Венко Филипче на денешната прес конференција рече дека Државниот инспекторат напавил увид во лабораторијата на Систина. -Државниот санитарен и здравствен инспекторат беше на увид, беа констатирани условите во лаборат
Владата на денешната 34-та седница донесе одлука за забрана и посебен режим на движењето на населението (полициски час) во Општина Куманово, и тоа целосна забрана за време на викенд, почнувајќи од 21:00 часот во петок (денеска) до 05:00 часот во по
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во емисијата „Само интервју“ на Канал 5, упати бројни критики до власта дека не води сериозна борба против пандемијата на коронавирусот. Тој рече дека Министерството за здра
- Помошта од Јанез Јанша ќе биде минорна споредена со таа што ќе стаса во понеделник од една наша братска владејачка партија од Европа, јас лично го замолив лидерот да ни помогне, во понеделник во Скопје ќе слета авион полн со респиратори, маски, р
На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починаа двајца пациенти. Едниот пациент на возраст од 70 години од Куманово кој од коморбидитети имал хипертензија и срцева слабост, неговиот резултат на Ковид-19 се уште не е готов. Другиот е

РИЗАОВ: Заев остави посилен впечаток во дуелот

Конечно по долги години видовме предизборно јавно соочување на двајца лидери на политичките партии од кој еден ќе биде премиер и ќе ја предводи влад...

Повеќе

ДЕМАНТ НА СТАРА ЛАГА НА ВМРОВЦИТЕ: Заев како премиер користеше друг Мерцедес, се разликуваа по бандажите, кој сака да гледа и има очи!

Повеќе

ПЕТРИТ САРАЧИНИ: Мицковски, зошто ти сметаат прашањата за Груевски?!

Повеќе

Празно лујвутинче зашто петте милијарди евра украдени пари од граѓаните, во големи лујвутони, завршија во Будимпешта

Мало лујвутонче за Прочка. Скотот си рекол: ќе го уништам Зокита на крајот!Обаче, што? Беше тоа убава демонстрација на тоа како функционира голема...

Повеќе

СКАНДАЛОЗЕН КРАЈ НА ДУЕЛОТ НА ЛИДЕРИТЕ, МИЦКОВСКИ ПОКАЖА ДЕКА Е ИНФАНТИЛЕН ДЕГЕН: Заев му подари на Мицковски знаме на НАТО, а Мицковски на Заев му подари ЛУЈ ВИТОН НОВЧАНИК!

Во знакот на ПРОЧКА, Заев побара прочка од народот за грешките и му прости на Мицковски за нападите и му подари знаме на НАТО. Овој пак како што го...

Повеќе

ЗАЕВ ДЕТОНИРАШЕ НУКЛЕАРКА: Вечерта на 12-ти април откако ќе победиме ќе ги поканам сите партии да влезат во влада?!?!

- Откако ќе победиме сакам да ги поканам сите партии да влезат во влада и заедно да ги исполниме поглавајата на ЕУ за да влеземе во ЕУ во рекорден з...

Повеќе

ЗАЕВ: ОВА ТРЕБА ДА Е ПОСЛЕДНА ТЕХНИЧКА ВЛАДА, СЕ ПОКАЖА ДЕКА НОСИ ПОВЕЌЕ ШТЕТА ОД КОРИСТ

- Сега е време да кажам дека ова е најверојатно последната техничка влада, се покажа дека носи повеќе штета отколку корист. Лидерот на СДСМ, Заев н...

Повеќе

Заев: Ние вложуваме во народот, а не во споменици

Од -1,8 денес имаме раст од 3,6 отсто раст на економијата, покажавме дека имало пари за се во државата, докажавме дека со рационално работење може д...

Повеќе

Заев: Ние ја внесовме земјата во НАТО, а Мицкоски не смогна сила ни да ракоплеска на исполнувањето на стратешкиот интерес

Имам разбирање за голото политиканство и дека целите на Мицкоски не се интерес на државата и на сите граѓани и затоа цело време блокир...

Повеќе

МИЦКО: ЈАС ИМАМ МНОГУ ПРИЈАТЕЛИ АЛБАНЦИ! ЗАЕВ - ИМАШ КОМПИР!

Мицковски се пофали дека имал многу пријатели Албанци. - Имаш компир! Да имаше некој ќе гласаше за тебе! Заев му врати како од пушка! Мицето почна...

Повеќе

БОМБА НА ЗАЕВ: ЕВЕ ДОКУМЕНТИ МИЦКОВСКИ, СИ КРАДЕЛ ПАРИ ОД ЕЛЕМ КОГА СИ БИЛ ДИРЕКТОР!!!

„Вие, Мицкоски крадете пари како директор на ЕЛЕМ. Потпишувате договор за една иста работа. Ист договор еднаш е 1,6 милиони, другпат го по...

Повеќе

Заев тврди дека Камчев ја финансира ВМРО ДПМНЕ, Мицковски негира

Зоран Заев тврди дека бизнисменот Орце Камчев дал 400 илјади евра за претседателските избори и дека сметката е затворена, а долгот Камчев им го прос...

Повеќе

ВЕЧНИ ПЛАЧИ***КИ: Мицковски го искара водителот, но тајмингот покажа дека тој зборувал 4 минути повеќе од Заев

Во текот на првиот дел од дуелот Мицковски го искара водителот Гоце Михајловски дека повеке му дава збор на Заев со зборовите „Гоце што си се ...

Повеќе

ХАХАХА ЗАЕВ ГО УТЕПА МИЦЕТА: АЈ ЗЕМИ ТЕЛЕФОН ЈАВИ МУ СЕ НА ГРУЈО ДА ТИ КАЖЕ КАКОВ СТАВ ДА ИМАШ НА ТЕМАТА, ЌЕ ТЕ ПОЧЕКАМ!

- Ај земи телефонот и јави му се на Груевски во УНгарија прашај го за став на темата, ќе те почекам. Заев со мајагери го утепа Мицета, сирот не зна...

Повеќе

Мицкоски не сака да зборува за владеењето на ВМРО-ДПМНЕ: Повикајте го Груевски, тој нека ви каже

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашниот дуел со Зоран Заев одби да го коментира владеењето на претходна власт на ВМРО-ДПМНЕ и...

Повеќе