Одберете локација на пристап

Редици граѓани пред маркетите, месарниците и аптеките се создадоа попладнево, откако Владата прогласи 24 часовен полициски час за време на викенд во Куманово. Градот и улиците беа блокирани од автомобили од приградските населби, кои дојдоа да наба
Здравствениот систем е подготвен да апсорбира поголем број пациенти, кој се очекува со пикот на коронавирусот кон крајот на април, изјави министерот за здравство, Венко Филипче, на вчерашната прес-конференција. Министерството за здравство има на р
Толку многу пати, безброј пати, Мицковски се посрамоти и промаши пенал и не само што промаши туку топката отиде во неговиот гол! Еј во моменти кога цела нација се плаши дали ќе умре, или од Корона или од глад, да излезеш на тв и така лесно да се глу
Министерството за здравство реагираше дека невистинити се исказите на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, изнесени во Само интервју на Канал 5, дека државата има тестови за коронавирусот за само неколку денови. Како што велат од министерствот
Министерот за здравство, Венко Филипче на денешната прес конференција рече дека Државниот инспекторат напавил увид во лабораторијата на Систина. -Државниот санитарен и здравствен инспекторат беше на увид, беа констатирани условите во лаборат
Владата на денешната 34-та седница донесе одлука за забрана и посебен режим на движењето на населението (полициски час) во Општина Куманово, и тоа целосна забрана за време на викенд, почнувајќи од 21:00 часот во петок (денеска) до 05:00 часот во по
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во емисијата „Само интервју“ на Канал 5, упати бројни критики до власта дека не води сериозна борба против пандемијата на коронавирусот. Тој рече дека Министерството за здра
- Помошта од Јанез Јанша ќе биде минорна споредена со таа што ќе стаса во понеделник од една наша братска владејачка партија од Европа, јас лично го замолив лидерот да ни помогне, во понеделник во Скопје ќе слета авион полн со респиратори, маски, р
На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починаа двајца пациенти. Едниот пациент на возраст од 70 години од Куманово кој од коморбидитети имал хипертензија и срцева слабост, неговиот резултат на Ковид-19 се уште не е готов. Другиот е
Полицијата спречила вербалниот конфликт меѓу Јордан Камчев и Бојан Јованоски да прерасне во физичка пресметка , од како претходно Јованоски со повишен тон довикувал навредливи зборови и спомнувал имиња и лични работи поврзани со семејството
Владата донесе одлука за забрана на движење на наслението, односно полициски час на територијата на општина Куманово и тоа целосна забрана во време на викенд, почнувајќи од 21 часот во петок (денеска) до 5 часот во понеделник. Во работните денови,

ПОГЛЕДНЕТЕ КОЛКУ Е ПОПУЛАРЕН ЛИДЕРОТ НА СДСМ: ЗАЕВ КАКО РОК ЅВЕЗДА ПРАВИ ТУРНЕЈА НИЗ ЗЕМЈАВА

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев денеска беше во посета на Валандово каде меѓудругото присуствуваше на отворање на нови партиски простории ...

Повеќе

(ВИДЕО) ГАЗДАРИЦАТА НА ЕЛЕНА ЛУКА ДЕМАНТИРА ДЕКА ТАА Е ЗАРАЗЕНАТА СО КОРОНА ВИРУС

Повеќе

Костадинов со документи го закопа ВМРО ДПМНЕ: Мицкоски испумпувал пари од ЕЛЕМ за луѓе од ВМРО-ДПМНЕ

Лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски додека бил директор на АД ЕСМ тогашен ЕЛЕМ испумпувал пари од граѓаните за луѓе блиски на ВМРО-ДПМНЕ, обв...

Повеќе

За две години преку грантови отворени 2,5 илјади микробизниси, над 90 отсто од нив се се уште активни

Две и пол илјади микро бизниси биле отворени во изминатите две години преку оперативните мерки за вработување. Од нив, 93 отсто што биле отвор...

Повеќе

Ристески за Мицкоски на ТВ дуелот: Нападот е најдобра одбрана, посебно кога се работи за одбрана на мега криминалци

Внимателно го следев вчерашниот дуел меѓу Зоки и Мицко. Како професор по право го следев од правен аспект, а како професор по етика од етички ...

Повеќе

Јоци ги откри трите битни поенти од вчерашниот дуел Заев-Мицкоски

Три битни поенти од вчерашниот дуел.🔹️1. Мицкоски, и по 2 години, не даде одговор што барал на 27 април пред вратата на Собрание и дали, како...

Повеќе

СУРТУК ЕДЕН, ТИПИЧЕН ВМРОВЕЦ, ФАТЕН КАКО КРАДЕ ПА УШТЕ ПРОДАВА ВУНА ЗА БУБРЕЗИ: Адвокатот ангажиран од Мицкоски: Јас живеам од професија, а вие од криминал

Адвокатот Панче Тошковски денеска жестоко реагираше до СДСМ и потврди дека целосниот договор под кој бил ангажирана неговата канцеларија за адвокатс...

Повеќе

(ВИДЕО) Заев од Дојран: Со економските мерки од програмата, обезедуваме 600 милиони евра поддршка за развој на бизнисот до 2024 година

Денеска на мое големо задоволство сум во посета на компанијата Дојран стил од населеното место Николиќ.Станува збор за компанија со странски, грчки ...

Повеќе

(ВИДЕО) ГДУ НЕОЧЕКУВАНО СЕ НАМЕТНУВА КАКО ТРЕТА ОПЦИЈА НА ОВИЕ ИЗБОРИ, НАПРАВИЈА КОАЛИЦИЈА СО ДВИЖЕЊЕТО НО ПАСАРАН, НОСИТЕЛКА НА ЛИСТА ВО ЕДИНИЦА ЌЕ БИДЕ АНА ГЛИГОРОВА

Денеска во хотел „Хилтон“, Граѓанско Демократската Унија заедно со Движењето на Слободни Граѓани ја објави својата коалиција за претстој...

Повеќе

БРАВО БЕ СДСМ ЗА ОВА ВЕ ГЛАСАВМЕ: После 50 години, Општина Петровец добива нов мост долг 133 метри со две коловозни ленти, безбеден и сигурен за сите граѓани

Повеќе

Филипче: Се чекаат резултати од пациентка која утрово се јави на Инфективна, двајцата од Виница се негативни, единствената заболена втор ден нема температура

Министерот за здравство, Венко Филипче, потврди дека нема нови случаи на заразени со коронавирус во земјава. Во изјава за медиумите, Филипче р...

Повеќе

ЛЕЛЕ ОЈО НЕМОЈ НЕ НЕ РАДУЈ: Оформен е предмет за заборавените случаи од Вангеловски, јавен обвинител врши проверки во Врховниот суд

Јавното обвинителство за предметот за заборавените стари предмети од поранешниот претседател на Врховниот суд Јово Вангеловски за „МКД.мк&ldqu...

Повеќе

(ВИДЕО) Димитров до новинарот кој го провоцираше: Вие говорите бугарски јазик, јас македонски

Македонскиот министер за надворешни работи, Никола Димитров, гостувајќи во емисија на бугарската BTV, им порача на бугарските по...

Повеќе

РИЗАОВ: Заев остави посилен впечаток во дуелот

Конечно по долги години видовме предизборно јавно соочување на двајца лидери на политичките партии од кој еден ќе биде премиер и ќе ја предводи влад...

Повеќе

ДЕМАНТ НА СТАРА ЛАГА НА ВМРОВЦИТЕ: Заев како премиер користеше друг Мерцедес, се разликуваа по бандажите, кој сака да гледа и има очи!

Повеќе