Одберете локација на пристап

Здравствениот систем е подготвен да апсорбира поголем број пациенти, кој се очекува со пикот на коронавирусот кон крајот на април, изјави министерот за здравство, Венко Филипче, на вчерашната прес-конференција. Министерството за здравство има на р
Толку многу пати, безброј пати, Мицковски се посрамоти и промаши пенал и не само што промаши туку топката отиде во неговиот гол! Еј во моменти кога цела нација се плаши дали ќе умре, или од Корона или од глад, да излезеш на тв и така лесно да се глу
Министерството за здравство реагираше дека невистинити се исказите на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, изнесени во Само интервју на Канал 5, дека државата има тестови за коронавирусот за само неколку денови. Како што велат од министерствот
Министерот за здравство, Венко Филипче на денешната прес конференција рече дека Државниот инспекторат напавил увид во лабораторијата на Систина. -Државниот санитарен и здравствен инспекторат беше на увид, беа констатирани условите во лаборат
Владата на денешната 34-та седница донесе одлука за забрана и посебен режим на движењето на населението (полициски час) во Општина Куманово, и тоа целосна забрана за време на викенд, почнувајќи од 21:00 часот во петок (денеска) до 05:00 часот во по
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во емисијата „Само интервју“ на Канал 5, упати бројни критики до власта дека не води сериозна борба против пандемијата на коронавирусот. Тој рече дека Министерството за здра
- Помошта од Јанез Јанша ќе биде минорна споредена со таа што ќе стаса во понеделник од една наша братска владејачка партија од Европа, јас лично го замолив лидерот да ни помогне, во понеделник во Скопје ќе слета авион полн со респиратори, маски, р
На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починаа двајца пациенти. Едниот пациент на возраст од 70 години од Куманово кој од коморбидитети имал хипертензија и срцева слабост, неговиот резултат на Ковид-19 се уште не е готов. Другиот е
Полицијата спречила вербалниот конфликт меѓу Јордан Камчев и Бојан Јованоски да прерасне во физичка пресметка , од како претходно Јованоски со повишен тон довикувал навредливи зборови и спомнувал имиња и лични работи поврзани со семејството
Владата донесе одлука за забрана на движење на наслението, односно полициски час на територијата на општина Куманово и тоа целосна забрана во време на викенд, почнувајќи од 21 часот во петок (денеска) до 5 часот во понеделник. Во работните денови,

Герила: Кутија од Сваровски со приврзок Јустиција пред палатата на правдата во Скопје

Кутија од Сваровски со приврзок Јустиција осамна пред палатата на правдата денеска во Скопје. На истото место беше споменик на озлогласени...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ЗАЕВ: ВМРОВЦИ, ЏАБЕ ПРОЧКА АКО НЕ СЕ ПОКАЕТЕ ЗА ГРЕВОВИТЕ, ЈАС ВИ ПРОСТУВАМ, НО ТОА НЕМА ДА ВЕ СПАСИ ОД ЗАТВОР!

Повеќе

(ВИДЕО) ЦАЦКО ИМА ДОСТОЈНА ЗАМЕНА, МОЖЕ МИРНО ДА СРКА ЧОРБА ВО ВЛАДА!

Повеќе

Најголемиот проблем на Мицковски е што е далеку од она што беa Љубчо 1998-ма и Груевски 2006-та - лидери кои ветуваа и опиваа маси народ, првиот со харизма на Исус, вториот со политичка амбициозна ѕвезда во успон која делуваше уверливо надежно способно и вредно!

Љубчо и Грујо беа сосема различни политички лидери, но и двајцата имаа свои адути во ракавот. Љубчо со харизма на ИСУС, со ораторски квалитети, со хра...

Повеќе

ШАРАПОВА ЗАМИНА ВО ПЕНЗИЈА: НИКОЈ НЕ ТАГУВА ПО НАЈБОГАТАТА ТЕНИСЕРКА ВО ИСТОРИЈАТА НА СПОРТОТ, ТАА НЕМАШЕ ПРИЈАТЕЛИ ТЕНИСЕРИ

Најбогатата тенисерка во историјата на спортот замина во пензија и никој не тагува по неа затоа што таа немаше пријатели меѓу тенисерите. Скандалот ...

Повеќе

Еј луѓе, 400 милиони евра од буџетот сме дале субвенции на земјоделците, па имаме ли ние памет кај тераме, наместо они нас да не хранат, ние нив ги храниме?!?!

Речиси пола милијарда евра од буџетот заминале во џебовите на земјоделците за само 3 години?!?! Чекајте бе луѓе, па кај тераме ние, дали имаме памет ...

Повеќе

ОВА ЛУДИЛО МОРА ДА ПРЕСТАНЕ: СДСМ исплати 381,6 милиони евра за земјоделците, прв пат субвенции и за малите земјоделски стопанства

Почитувани! Земјоделството и руралниот развој се приоритети за СДСМ. Од почетокот на мандатот досега за агросекторот исплативме финансиска поддршк...

Повеќе

ТРАГЕДИЈА ВО ЃОРЧЕ - Џип се обидел да избегне Југо, при што две девојчиња покосени на автобуска во Ѓорче Петров, со тешки повреди пренесени на клинички центар Мајка Тереза

Две девојчиња со тешки повpeди со возило на брза помош беа префлени во бoлница откако џип yдpи во нив доде...

Повеќе

НОВ АСФАЛТ ВО ЦЕНТАРОТ НА ШТИП

Повеќе

НОВ ЗЕЛЕН И СПОРТСКО - РЕКРЕАТИВЕН ЦЕНТАР ВО КАРПОШ 3

Повеќе

УШТЕ ЕДЕН ПЕХ ЗА МИЦКОВСКИ: Реформаторите од ВМРО-ДПМНЕ одат на избори - Нема да прифатиме да бидеме трета опција

Граѓанската платформа Македонски концепт најави подготвеност за учество на предвремените парламентарни избори, закажани за 12 април годинава. На гра...

Повеќе

Општина Ѓорче Петров наплати 380.000 евра отштета од „Трансмет“ за доцнење на изградбата на општинската зграда

Од сметката на компанијата „Трансмет“ во стечај на Сеат Кочан, Општина Ѓорче Петров успеала да наплати 380.000 евра, односно по 4.000 ев...

Повеќе

Јовановиќ: Мицкоски е неталентаран политичар без став за најважните прашања во земјава

Мицкоски е хохштаплер, го спушта нивото на дебата, аргументите за правдата во земјата не му се јасни, не знае дека моќта е поделена на судска,...

Повеќе

БОМБА НА ФОКУС: Паричникот од Мицкоски купен во Будимпешта за 440 долари?

Паричникот од луксузниот моден бренд ,,Луј Витон” кој вчера за време на ТВ дебатата Христијан Мицкоски сакаше да му го подари на екс премиерот...

Повеќе

ПОГЛЕДНЕТЕ КОЛКУ Е ПОПУЛАРЕН ЛИДЕРОТ НА СДСМ: ЗАЕВ КАКО РОК ЅВЕЗДА ПРАВИ ТУРНЕЈА НИЗ ЗЕМЈАВА

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев денеска беше во посета на Валандово каде меѓудругото присуствуваше на отворање на нови партиски простории ...

Повеќе