Одберете локација на пристап

Владата упати задолженија со насоки и препораки до институциите, економските оператори и граѓаните, а со кои го прецизира спроведувањето на Одлуката со која од задутре се воведува дополнителна забрана за движење на граѓаните, односно се продолжув
Погледнете ја политичката величина од светски калибар на Заев. Голтна кнедла и го прими со широка прегратка и насмевка загарот на Орбан, Сијарто кој дење ноќе прави мајмунарии против СДСМ но и против нашата земја. Мафијашки го изнесоа Груевски
Vo sorabotka so Opstinskite krizni stabovi na najpogodenite gradovi od korona virusot, Kumanovo i Debar, semejstvoto na Zoran Zaev so pomos na volonterite od strumickiot opstinski krizen stab i humanitarni nevladini drustva, Vo tekot na denesniot d
52 годишен полицаец од Куманово денеска починал, а вчера му било утврдено дека е заболен од коронавирус. Според информациите кои ги пренесе Телма полицаецот бил ангажиран на новиот граничен премин Белановце кон Косово. Последните десетина дена не
Во услови на прогласена пандемија од ковид-19, Клиниката Жан Митрев непречено нуди здравствени услуги за сите пациенти и ги превзема сите мерки и протоколи за заштита на пациентите и вработените. – За оние кои не можат да дојдат во клиниката
На осигурениците на кои им се ускратени правата од задолжителното здравствено осигурување поради нередовно уплаќан придонес или уплатата на придонесот задоцнила повеќе од 60 дена, односно имаат долг за неплатен придонес, можат во здравственит
Медицинската сестра од Домашна посета била заразена со коронавирус од лице кое во Итната медицинска помош побарало да му биде ставена ампуларна терапија и инфузија, но кога бил прашуван по телефон, не кажал дека очекува резулати за КОВИД-19, дали и
Борис Џонсон вчера беше однесен во болница а денеска е ставен на респиратор. Додека е во болница ќе го менува министерот за надворешни Доминик Рааб. Во Британија бројот на заразени се искачи на 51 000 а бројот на починати на 5500.
Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи на својот фејсбук профил објави дека на владина седница се донесени нови рестриктивни мерки. Како што објави Османи, од среда полицискиот час ќе биде од 16 до 05 часот, додека за време на викенд 24
Мактел дознава дека откако успеа да обезбеди помош од Јанез Јанша и Виктор Орбан, Мицковски овие денови фатил 24/7 да врти телефони од една листа која ја нашол на интернет. Речиси успеал сите да ги добие и сите решиле да пратат авиони од типот Иљу
Четириесетгодишен жител на Кочани е новата жртва на корона вирусот. Оваа информација ја потврдуваат од Општината посочувајќи дека им била соопштена утрово. Станува збор за првиот пациент од Кочани кај кого беше дијагностициран ковид-19. Во ов

НЕШТО ЧУДНО СЕ СЛУЧУВА НА БИХАЧКА, ЗА ПРВ ПАТ ПОСЛЕ РЕЧИСИ 20 ГОДИНИ ЗАЕВ СПРОВЕДУВА ОПЕРАЦИЈА КОЈА Е ПОЛИТИЧКИ УБИСТВЕНА СО ЦЕЛ ДА ГО ДОТЕПА ВМРО ДПМНЕ!

Освен коалицијата со БЕСА со која Заев ги добива изборите уште пред да почнат, овие денови забележувам уште една операција која се одвива паралелно ...

Повеќе

(ВИДЕО) ВО БИРТИИТЕ ВО ЃОРЧЕ ГО ВИКАЛЕ СТРАШО СТРАТЕГО - ОВА Е КОАЛИЦИСКИ ПАРТНЕР НА ВМРО ДПМНЕ: Македонија треба да остане неутрална надвор од ЕУ и НАТО за да бидеме како Швајцарија, да живееме од камати на штедни влогови на богаташи од цел свет!

Лидерот на МААК во интервју за ЛИДЕР кажува невидена ГЕОСТРАТЕГИЈА: - Македонија треба да остане неутрална земја на балканот, надвор од ЕУ и НАТО и...

Повеќе

НОВАТА КАРАКАМИШЕВА: КОЈ САМО МОЖЕШЕ ДА ПРЕТПОСТАВИ ДЕКА НАЈНОВАТА НОВИНАРСКА ЅВЕЗДА НА ВМРО ЌЕ БИДЕ ГЕРО КОЈ НЕМА ДА СЕ СИМНУВА ОД ТВ КУРТОН ЕКРАНИТЕ?!?!

Секој втор ден на Алфа е Геро во некоја дебата каде плука по СДСМ и владата. И тоа барабар со екс амбасадорите и министрите и медиските кучиња на ре...

Повеќе

ШТО ИМ ПРАВИ ВМРО НА ЛУЃЕТО, ГИ ТЕРА ДА СЕ ОДНЕСУВААТ КАКО ПСИХОПАТИ - ПРОФЕСОРОТ СЛАВЕВСКИ ЛАЖЕШЕ НА ТВ БЕЗ ОКО ДА МУ ТРЕПНЕ: НИКОГАШ НЕ СУМ РЕКОЛ ДЕКА ЌЕ ИМА ШТРАЈКОВИ ПОРАДИ МИНИМАЛНАТА ПЛАТА?!

Сите се смееја на изјавата пред неколку месеци на професорот Славевски кој го молеше Тевдовски да не ја зголемува платата и се закануваше дека ќе им...

Повеќе

Шекеринска: Судот пресуди дека ВМРО-ДПМНЕ се одговорни за сторена клевета кон мене

ПРАВДАТА Е БАВНА НО НЕ ЗАБОРАВА: Судот потврди уште еднаш дека ВМРО-ДПМНЕ лаже и клевети. Како денес така и во минатото кога беа на власт, се ...

Повеќе

БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: ВМРО ДПМНЕ И ДУИ СЕ ОЧАЈНИ, ЗАТОА ОВИЕ ДЕНОВИ ЌЕ КРЕИРААТ МЕЃУ ЕТНИЧКИ ТЕНЗИИ!!!

БО пишува:САШО ОРДАНОСКИ Пред секои избори, истите проверени финти: табли со нови имиња испишани на албански, кои можеле да се постават и пред два и...

Повеќе

(ВИДЕО) ОВОЈ РЕЖИМОТ НА ЗАЕВ СЕ ПРЕТЕРА, КУРТОНИТЕ НА ГРУЈО БЕЛ ДЕН НЕ МОЖАТ ДА ВИДАТ!

Повеќе

БОМБА НА ИТАЛИЈАНСКИОТ АМБАСАДОР, РОМЕО: Веќе нема изговори за одложување на одлуката за преговори

Италија смета дека не постојат повеќе изговори за понатамoшно одложување на датумот за преговори. Се надеваме и очекуваме дека тоа ќе се случи до Са...

Повеќе

ДОЈДЕ ВРЕМЕ НАЈОМРАЗЕНИОТ ВМРОВЕЦ ДА ОДИ ВО ЌОРКА: Заврши истрагата за „Моќник“, наскоро обвинение за пратеникот Милошоски

Истрагата за случајот “Моќник”, во кој еден од осомничените е пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, е завршена, дознава “Фо...

Повеќе

КРИЗАТА СО БЕГАЛЦИТЕ ЌЕ СЕ НОРМАЛИЗИРА: ЕУ ја забрзува финансиската помош за Турција наменета за сириските бегалци

Претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел разговараше со турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган, при што се заложи за забрзување на давањ...

Повеќе

ОВОЈ МИСЛИ ДЕКА ГРУЈО СЕ УШТЕ Е ПРЕМИЕР И НИКОЈ НИШТО НЕ ИМ МОЖЕ НА ВMРОВСКИТЕ МЕДИСКИ ЗАГАРИ: Уредникот на „Инфомакс“ доби 6 месеци условна казна затвор за објавување на записникот од кривичната на Камчев за „Рекет“

Kазна затвор од шест месеци, која нема да се изврши ако во наредните две години не стори кривично дело, доби уредникот на порталот „Инфомакс&l...

Повеќе

СО БОКИ СУДОТ СЕ ПРЕТВОРИ ВО РЕАЛНО ШОУ: Боки го цитираше Андриќ, Русковска го праша дали “фукарата” која се збогатила е тој

Обвинетиот во случајот “Рекет”, Бојан Јовановски повторно побара од судот да го пушти од притвор и во неговиот говор пред присутните го ...

Повеќе

(ВИДЕО) СДСМ СТАВА СТОЛБОВИ НА ДРЖАВАТА, ВМРО ГИ ШАРА СО СПРЕЈ И ГЛУМИ ЛУДИЛО: Последниот патнички мост на Скопје беше изграден од СДСМ и Ристо Пенов, сега пак дојде ред СДСМ и Петре Шилегов да градат нов мост кај Аеродром!

Повеќе

Тричковски: Заев е феномен кој е несфатлив за еднодимензионалноста на вмронскиот свет

Што е Заев!? Гомбрович и Тричковски велат дека Заев е од родот на инстектите осаменици, кои одат по својот пат, мастодонт, оклопник, монах, хипопот...

Повеќе

И ВТОРИОТ НАЈГОЛЕМ КОЧНИЧАР ВО ЕУ ДАДЕ ЗЕЛЕНО СВЕТЛО - Позитивен извештај од Холандија: Северна Македонија постигна дополнителен напредок за преговори со ЕУ

По извештајот на Европската комисија, во кој позитивно беа оценети реформите во правосудството, позитивен извештај стигна и од делегациј...

Повеќе