Одберете локација на пристап

Владата упати задолженија со насоки и препораки до институциите, економските оператори и граѓаните, а со кои го прецизира спроведувањето на Одлуката со која од задутре се воведува дополнителна забрана за движење на граѓаните, односно се продолжув
Погледнете ја политичката величина од светски калибар на Заев. Голтна кнедла и го прими со широка прегратка и насмевка загарот на Орбан, Сијарто кој дење ноќе прави мајмунарии против СДСМ но и против нашата земја. Мафијашки го изнесоа Груевски
Vo sorabotka so Opstinskite krizni stabovi na najpogodenite gradovi od korona virusot, Kumanovo i Debar, semejstvoto na Zoran Zaev so pomos na volonterite od strumickiot opstinski krizen stab i humanitarni nevladini drustva, Vo tekot na denesniot d
52 годишен полицаец од Куманово денеска починал, а вчера му било утврдено дека е заболен од коронавирус. Според информациите кои ги пренесе Телма полицаецот бил ангажиран на новиот граничен премин Белановце кон Косово. Последните десетина дена не
Во услови на прогласена пандемија од ковид-19, Клиниката Жан Митрев непречено нуди здравствени услуги за сите пациенти и ги превзема сите мерки и протоколи за заштита на пациентите и вработените. – За оние кои не можат да дојдат во клиниката
На осигурениците на кои им се ускратени правата од задолжителното здравствено осигурување поради нередовно уплаќан придонес или уплатата на придонесот задоцнила повеќе од 60 дена, односно имаат долг за неплатен придонес, можат во здравственит
Медицинската сестра од Домашна посета била заразена со коронавирус од лице кое во Итната медицинска помош побарало да му биде ставена ампуларна терапија и инфузија, но кога бил прашуван по телефон, не кажал дека очекува резулати за КОВИД-19, дали и
Борис Џонсон вчера беше однесен во болница а денеска е ставен на респиратор. Додека е во болница ќе го менува министерот за надворешни Доминик Рааб. Во Британија бројот на заразени се искачи на 51 000 а бројот на починати на 5500.
Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи на својот фејсбук профил објави дека на владина седница се донесени нови рестриктивни мерки. Како што објави Османи, од среда полицискиот час ќе биде од 16 до 05 часот, додека за време на викенд 24
Мактел дознава дека откако успеа да обезбеди помош од Јанез Јанша и Виктор Орбан, Мицковски овие денови фатил 24/7 да врти телефони од една листа која ја нашол на интернет. Речиси успеал сите да ги добие и сите решиле да пратат авиони од типот Иљу
Четириесетгодишен жител на Кочани е новата жртва на корона вирусот. Оваа информација ја потврдуваат од Општината посочувајќи дека им била соопштена утрово. Станува збор за првиот пациент од Кочани кај кого беше дијагностициран ковид-19. Во ов

ИНИЦИЈАТИВА НА МАКТЕЛ ДА СЕ ДОДАДЕ ОВА КОПЧЕ НА СИТЕ ТАСТАТУРИ ЗА ДА МОЖЕ ДА СЕ ПРАТАТ ПРЕСОВИТЕ НА ВМРО ДПМНЕ!

Повеќе

МУ УТЕПА 50 ВОЈНИЦИ ПА ГО ВИКНА НА ВЕЧЕРА - СРЕДБА ПУТИН ЕРДОГАН ВО МОСКВА: ВИСОКАТА ПОЛИТИКА Е ЗА ПСИХОПАТИ

Претседателите на Русија и на Турција, Владимир Путин и Реџеп Тајип Ердоган денеска во Москва разговараат за решавање на криза...

Повеќе

АЈДЕЕЕ, МИЦКОВСКИ ПОЧНА ДА ГО СПРЕМА ЧЛЕНСТВОТО ЗА ПОРАЗ: ВЛАСТА СЕ ОДНЕСУВА НАСИЛНИЧКИ НИ ГИ ПАЛИ БИЛБОРДИТЕ И НИ ГИ АПСИ КУРТОНИТЕ!

Прашање: Дали според вас има услови за организирање на демократски и фер избори? Одговор: Повторно ќе кажам, вчера се осуди новинар кој што беше кр...

Повеќе

КУРЦ СЕ КРСТИ ВО НАС: Ако ја пробијат грчката граница, мигрантите ќе бидат запрени на Западен Балкан

Австрискиот канцелар Себастијан Курц истакна дека постои тројна безбедносна мрежа за да не се повтори мигрантската криза од 2015 година, која предви...

Повеќе

Заев: Дуел со Мицкоски на ТВ Алфа не прифаќам, на други телевизии би прифатил

На новинарско прашање дали ќе ја прифати поканата за дуел на тв Алфа, лидерот на СДСМ ,Зоран Заев одговори дека нема да ја прифати додавајки дека те...

Повеќе

ВМРОВЦИТЕ МИСЛЕЛЕ ДЕКА ЌЕ ВЛАДЕАТ 200 ГОДИНИ И ДЕКА НИКОЈ НИШТО НЕ ИМ МОЖЕ: ДОЗНАВ ДЕКА СУМ ДОНИРАЛА ИЛЈАДА ЕВРА НА ВМРО-ДПМНЕ КОГА ДОБИВ ПОКАНА ОД ОБВИНИТЕЛСТВОТО, КАЖА СВЕДОК НА „ТИТАНИК“

Покрај Груевски, кому му се суди во отсуство, во овој голем случај за изборни нерегуларности во три последователни изборни циклуси (2011, 2013 и 2...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ НАПРАВИ ЕДНОЧАСОВНО ШОУ НА БИХАЧКА: ЉУПЧЕ БЕ, АКО ТИ ВЕРУВАШ ДЕКА ЌЕ ПОБЕДИ СДСМ, ТОГАШ ШТО ПОВЕЌЕ ДА КАЖАМ ЈАС?!

Повеќе

НАРОДОТ ОДАМНА ЧЕКАШЕ ОВА ДА ГО СЛУШНЕ: ЗАЕВ ВЕТИ УКИНУВАЊЕ НА ПАТНИТЕ ТРОШОЦИ НА ПРАТЕНИЦИТЕ!!!

Повеќе

ЗАЕВ РАСПАЛИ ПО СВАРОВСКИ БАГРАТА: СИТЕ СУДИИ И ОБВИНИТЕЛИ ЌЕ МОРА ДА ДОКАЖАТ ОД КАЈ ИМ Е ИМОТОТ, СУДИИТЕ КОИ ЌЕ ЗАСТАРАТ ПРЕДМЕТ ЌЕ ДОБИЈАТ ОТКАЗ!

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА НА ЗАЕВ: Следува ревизија на 5 отсто од сите судски пресуди во последните 5 години, по случаен избор!

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ГИ ИЗНЕНАДИ НОВИНАРИТЕ - ОВА ДОСЕГА НИКОЈ ЛИДЕР ГО НЕМА ВЕТЕНО ПРЕД ИЗБОРИ: ЌЕ СКРАТИМЕ 20% ОД АДМИНИСТРАЦИЈАТА!!!

Повеќе

ЉУПЧЕ ЗЛАТЕВ СЕ ОБИДЕ ДА НАПРАВИ ИНЦИДЕНТ НА БИХАЧКА НА ПРЕСОТ НА ЗАЕВ ИМ СЕ РАЗВИКА НА ПРИСУТНИТЕ ЧЛЕНОВИ НА СДСМ ВО САЛАТА: ВИЕ СТЕ ЗА ВО ЗООЛОШКА КАЈ ЧОМБЕ!

Новинарот Љупчо Златев, уредник на порталот Лидер, инсистираше на одговор од лидерот на СДСМ дали ќе си замине од челната позиција на партијата ако ...

Повеќе

АХМЕТИ ОДИ ВО ПЕНЗИЈА, АМЕРИКАНЦИТЕ ИЗБРАА НОВ ЛИДЕР НА АЛБАНЦИТЕ: Лидерот на Беса, Касами, се сретна со Рикер во Вашингтон!

Лидерот на Движењето Беса, Биљал Касами, оствари работна средба со помошниот државен секретар за Европа и Евроазија, амбасадорот Филип Рикер. За св...

Повеќе

(ВИДЕО) КРЖАЛОВСКИ И ВЛАЈКО: ЛЕВИЦА ИМА ШАНСИ ДА ОСВОИ 3 ПРАТЕНИЦИ! СПАСОВ СЕ ЗГАЗИ ОД СМЕЕЊЕ!

Повеќе

ТРЕНДО ГО РАСИПА ДЕТЕТО: ОД СИМПАТИЧЕН ИНФЛУЕНСЕР И ЅВЕЗДА НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ, ОВА ОХРИЃАНЧЕ НЕКАКО ЗАЛУТА И СТАНА ВМРОВСКИ И МАФИЈАШКИ КЛОВН КОЈ ЗА ВЛАКНО СЕ СПАСИ ОД 20 ГОДИНИ ЗАТВОР

Повеќе