Одберете локација на пристап

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва на Сител изјави дека државата се наоѓа во ситуација во која мора да се избере парламент. -Свесни дека пандемијата ќе трае ние мораме да ги организираме државните институции. И покрај ваквите услови ми
Целосно го реновиравме и за 30 проценти го зголемивме капацитетот на одделот за интензивно лекување на Клиниката за неврохирургија. Набавивме нова опрема и реализиравме 26 нови вработувања во установата. Колегите од мојата матична клиника се
Лидерот на СДСМ Зоран Заев во интервју заРадио Слободна Европаизјави дека жали за поддршката што му ја дале на градоначалникот на Струга од редовите на ДУИ Размир Мерко. -Еве зошто жалам. Едноставно е. Може градоначалникот на Охрид да постапува, т
Драги пријатели, Дами и господа, мои албански сограѓани, кои живеат како автохтони во вашата земја, во Република Северна Македонија, Ви се обраќам со ова видео затоа што не можев да ве посетам во Скопје, според планираното, поради рестриктивни мерк
– Еден од катовите на болницата „8ми Септември“ ќе се ослободи од пациенти со Ковид-19, кои деновиве ќе бидат префрлени во модуларната болница која располага со 72 болнички кревети, ова денеска било договорено на средбата ме
Ние сме сигурни дека албанските гласови за Движењето Беса и Коалицијата Можеме ќе се движат од 80 до 100 илјади, вели лидерот на Беса Биљал Касами на ТВ21. Воедно, тој додаде дека еден дел од таборот што се одвои од БЕСА му недостига.
Здруженијата на Mакедонците од Егејскиот дел на Македонија, обединети во здружението „Тга за југ“ денеска преку соопштение изразија благодарност до лидерот на СДСМ што дал поддршка за реализација на нивните иницијативи. Тие бараа
Професорката Гордана Силјановска Давкова, носител на листата на кандидати за пратеници, од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, во ИЕ 1 на дебатата на телевизија Телма во емисијата „Топ тема“ вечерва на дебатата се осврна на кампањата
Да работам во Владата влегов заради тоа што верував во тимот, во вредностите и целите на Владата. Кога почнавме не ни сонував дека за 2 и пол години ќе го решиме спорот со Грција, ќе влеземе во НАТО и ќе добиеме одлука за почеток на преговорите со
НОВИОТ БРОЈ НА „ФОКУС“ МОЖЕТЕ ДА ГО КУПИТЕ И ВО ЕЛЕКТРОНСКИ ФОРМАТ НАОВОЈ ЛИНК ЗА НЕШТАТА ДА СТАНАТ ПОЈАСНИБез оглед што предвидуваат анкетите и што кажуваат партиските лидери, кои секој за себе е убеден во сопствената избо
Dejan Dexso Lutovski ВИСТИНСКОТО ЛИЦЕ НА ПСЕВДО-ЛЕВИЦА! Обрнете внимание после 35 минута, ова е емисија на Миленко Неделковски снимена непосредно пред почетокот на изборната кампања. Лидерот на Единствена Македонија, Ба
Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. Од партијата на Али Ахмети, сепак, посочуваат дека не се каат за соработката
Опозиските медиуми попладнево објавија прислушкуван разговор на кој се слуша гласот на лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Краткиот разговор под името “Заев зема рекет од 6 милиони евра!” патем е нецелосен, навидум изгледа како да е “ви
„Ги повикувам сите в среда да го заокружат бројот 7, затоа што тоа ќе значи влез во Парламентот на пратеници кои нема да влезат во калапот на таканаречените „големи“ партии, кои нема да се пазарат со својот глас за лична корист, т

Не знаете каде терате, му порачаа кавадарчани на ВМРО ДПМНЕ, откако реагираа против отворање на Ковид-19 одделение во градот

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ИМЕР СЕЛМАНИ: МИЦКОВСКИ СО СВОЕТО ОДНЕСУВАЊЕ Е ЛОШ ПРИМЕР ЗА ГРАЃАНИТЕ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ГДУ: Ова да бидат последните избори без попис на население

Почитувани, Граѓанско демократската унија (ГДУ) уште еднаш го изразува своето големо разочарување од фактот што самонаречените “големи&rdqu...

Повеќе

(ВИДЕО) Сите сме ВМРО историски, не само ДПМНЕ, вели Сашко Николов од СДСМ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

Заев: Бојан Јовановски лаже зошто ги одбив сите барања да му помогнам!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

ВТОРИОТ БРАН БЕЗМИЛОСЕН, НЕ НАМАЛУВА ПО ИНТЕНЗИТЕТ: Во последните 24 часа се направени 1348 тестирање, а регистрирани се 182 нови случаи на ковид-19

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ ЈА БИЕ НАЈГОЛЕМАТА БИТКА ВО ИСТОРИЈАТА НА ЗЕМЈАВА: ВАКВА ЗДРАВСТВЕНА КРИЗА ДОСЕГА НЕ СМЕ ИМАЛЕ, ГО МОБИЛИЗИРАМЕ ЦЕЛИОТ ЗДРАВСТВЕН СИСТЕМ, АПЕЛ ДО ЈАВНОСТА ДА НИ ПОМОГНЕ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

БРАВО СДСМ: РЕНОВИРАНА ГРАДИНКАТА БУБА МАРА ВО АЕРОДРОМ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

БРАВО СДСМ: Инвестираме над 280 милиони денари за изградба на нови и за реконструкција на постоечките градинки

Секогаш е посебна прилика која заслужува соодветно внимание кога се иницираат проекти од значење за раниот детски развој. Проекти од огромно значење...

Повеќе

ФАЛА ТИ ЗАЕВ, ФАЛА ТИ ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА, ФАЛА ТИ УСА И ЕУ, ЗА ОВА СЕ БОРЕВМЕ, ГОРД СУМ НА МОЈАТА ЗЕМЈА ВО МОМЕНТОВ!!!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ЛАДИЧ: Во крајна фаза е целосната промена на врати и прозорци во детската градинка ЈОУГД Гоце Делчев - објект Изворче во Злетово

✅Во крајна фаза е целосната промена на врати и прозорци во детската градинка ЈОУГД Гоце Делчев - објект Изворче во Злетово. Проектот е финансиран пр...

Повеќе

БРАВО СДСМ: ИНВЕСТИРАНИ 70 МИЛИОНИ ДЕНАРИ ВО ОСНОВНО ОБРАЗОВАНИЕ, ИЗГРАДЕНИ 25 СПОРТСКИ САЛИ, ОБНОВЕНИ 13 УЧИЛИШТА...

📍Училиштата се основното скалило за здрави и напредни генерации. Инвестираме во подобри услови и можности за младите.Нашите деца, нашите ученици се...

Повеќе

(ВИДЕО) КОЈ МОЖЕШЕ ДА ЗАМИСЛИ ДЕКА ЛЕЈДИ ГАГА ЌЕ ЈА НАПИШЕ И ИСПЕЕ ЕДНА ОД НАЈУБАВИТЕ ПЕСНИ НА СИТЕ ВРЕМИЊА

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) КОМЕНТАР НА ДОКТОР КАРАЏОВСКИ ЗА МИТИНГОТ НА ВМРО ДПМНЕ ВО ДРАЧЕВО

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------...

Повеќе

ЕВЕ ЗОШТО БЕШЕ ЦЕЛАТА ДРАМА, ЕВЕ ОД ШТО САКАШЕ ДА СЕ СПАСИ МАФИЈАТА: Детали за „Империјата“ на Камчев, која падна во сенка поради „Рекет“

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------...

Повеќе