Одберете локација на пристап

Заев е многу, многу храбар политичар, тоа го докажа безброј пати. И со храбрите компромиси со Грција и Бугарија и со храброто соочување со убијците на 27-ми април и со храброто соочување со режимот со објавувањето на бомбите, за тоа треба сериозни
Потпретседателот на НСДП и кандидат за пратеник во првата изборна единица, Горан Мисовски денеска на плоштадот Македонија во Скопје, како дел од предизборните активности, на промотивен штанд на коалцијата „Можеме“ се сретна со граѓани н
Почитувани, Секогаш е задоволство да се биде во струмичкиот крај, меѓу чесните и работливи граѓани од овој регион. Денеска, овде во Ново Село го искористивме пазарниот ден да разговараме со земјоделците, со пазарџиите, со трговците и пред нив
Во последните 24 часа се направени 1653 тестирања, а регистрирани се 173 нови случаи на ковид-19.- Скопје 75- Куманово 9- Дебар 6- Штип 8- Прилеп 6- Тетово 9- Струга 14- Велес 3- Охрид 10- Кавадарци 3- Гостивар 7- Гевгелија 2- Струмица 1- Крушево 1
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ново продолже
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Секој чекор
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Претседател
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Маке
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- На граѓанск
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Нивната лог

БРУТАЛНА КОЛУМНА НА ЕРОЛ РИЗАОВ: Болното племе си пати од умот!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

КОСТАДИНОВ ЗА АФЕРАТА ДИМСА - ДИМЕ СПАСОВ ВТОР ДЕЛ: Дали ВМРО-ДПМНЕ, дели дозволи на свои функционери, за да можат да се шетаат каде ќе посакаат?

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ДРАМА ВО КОМПЛЕКСОТ ВЕРИНА: АДЕЛИНА ТАХИРИ НАТЕПАЛА 12 ГОДИШНО ДЕТЕ НА СОСЕДИТЕ, ИНТЕРВЕНИРАЛА ПОЛИЦИЈА, СОСЕДИТЕ СЕ ЖАЛАТ ОД БРАЧНИОТ ПАР ТАХИРИ - СЕРЈОЖА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЛИДЕРОТ НА СДСМ СО АПЕЛ ДО НАРОДОТ: УКАЖЕТЕ ИМ НА БЛИСКИТЕ ОКОЛУ ВАС АКО НЕ ГИ ПОЧИТУВААТ МЕРКИТЕ, ОД НАС ЗАВИСИ КОЛКУ ЌЕ ТРАЕ ОВАА БИТКА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Биљали: Барањето на ДУИ за Албанец премиер е подготвување на терен да се оправда дека ќе биде опозиција

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ИСУСЕ ХРИСТЕ: УРЕДНИКОТ НА ТЕРА ОД БИТОЛА ГО ПРАША КАРАЏОВСКИ КАКО ИМА ОЗДРАВЕНИ АКО НЕМА ЛЕК ОД КОРОНА?!?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ДИРЕКТОРОТ НА ТЕЛМА СЕ ПРЕМИСЛИ, СЕПАК НЕМА ДА МУ ОБЈАВИ МЕДИСКА ВОЈНА НА КАРАЏОСКИ: И ЈАС СУМ СО ТЕНКИ НЕРВИ, ИЗБРЗАВ ЗА КАРАЏОВСКИ, ТАКА РЕАГИРАМ КОГА ЌЕ МИ НАПАДНАТ НОВИНАР

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Владата побара Комисијата за заразни болести до утре да достави препораки за спречување на ширењето на коронавирусот

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Денеска нема полициски час, утре ќе се одлучува за евентуални рестрикции

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Караџовски: Мојот став секогаш бил стручен, издржан, епидемиолошки, мојата идеологија е епидемиологијата

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ШОУ НА КАРАЏОВСКИ: Народски кажано дел од народот, ни се тера, ни се води!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Караџовски: Вирусот е непредвидлив, го има во САД, Бразил, Индија, не прашува за вера, нација, ЏДП

Вирусот е непредвидлив, го има во населени места каде во дел не се почитуваат мерки, изјави денескаД-р Жарко Караџовски. Тој вели дека вирусот не...

Повеќе

ФИЛИПЧЕ ГО БРАНИ КАРАЏОСКИ: Ако имало доза на нетрпеливост во одговорите, нема тука тенденција или некаква скриена намера

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Шилегов за престојот во Маврово: Бев во своја куќа, опозицијата направи замена на тези

Петре Шилегов, градоначалникот на Скопје, ја обвини опозицијата дека направила замена на тези по сознанието дека тој е на својот имот во Маврово д...

Повеќе

Караџовски: Од мене оставка може да ја побара само Филипче, тој може да ме смени за 24 часа

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе