Одберете локација на пристап

Заев е многу, многу храбар политичар, тоа го докажа безброј пати. И со храбрите компромиси со Грција и Бугарија и со храброто соочување со убијците на 27-ми април и со храброто соочување со режимот со објавувањето на бомбите, за тоа треба сериозни
Потпретседателот на НСДП и кандидат за пратеник во првата изборна единица, Горан Мисовски денеска на плоштадот Македонија во Скопје, како дел од предизборните активности, на промотивен штанд на коалцијата „Можеме“ се сретна со граѓани н
Почитувани, Секогаш е задоволство да се биде во струмичкиот крај, меѓу чесните и работливи граѓани од овој регион. Денеска, овде во Ново Село го искористивме пазарниот ден да разговараме со земјоделците, со пазарџиите, со трговците и пред нив
Во последните 24 часа се направени 1653 тестирања, а регистрирани се 173 нови случаи на ковид-19.- Скопје 75- Куманово 9- Дебар 6- Штип 8- Прилеп 6- Тетово 9- Струга 14- Велес 3- Охрид 10- Кавадарци 3- Гостивар 7- Гевгелија 2- Струмица 1- Крушево 1
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ново продолже
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Секој чекор
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Претседател
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Маке
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- На граѓанск
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Нивната лог

(ВИДЕО) НАДРИ ЛЕКАРОТ, БОЕМСКИОТ КАФАНЏИЈА МИЦКО: НИЕ БЕВМЕ ПРОТИВ ПОЛИЦИСКИ ЧАС ЗА ВЕРСКИТЕ ПРАЗНИЦИ, ТРЕБАШЕ ТОА ПОУНАКУ! ЕПА КАКО ПОИНАКУ? НЕАМ ПОИМ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

КОНЕЧНО ДРЖАВАТА СЕ ГРИЖИ ЗА КУМАНОВЦИ КОИ БЕА 10 ГОДИНИ ПОД ОПСАДА НА ВМРОНИТЕ - Мургашанска: Во околината на Куманово рехабилитирани патишта во должина од 112 километри

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ВЕНКО БЕШЕ ВО ПРАВО, ВТОРИОТ БРАН КРАТКО ЌЕ ТРАЕ, БРОЈКИТЕ СЕ НАМАЛУВААТ: Денеска се потврдени 87 нови случаи на ковид 19 – вкупната бројка на дијагностицирани 3239, оздравени се 5 пациенти – почина 1 лице

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ШОКАНТНО: ЛИСТАТА КОЈА ЈА ОБЈАВИ ФОРБС ЈА ПРАВЕЛА РУСКА АГЕНЦИЈА ВО СОПСТВЕНОСТ НА РУСКИ ОЛИГАРХ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ЕВЕ ЗОШТО ВМРО ЌЕ БИДЕ ПРЕГАЗЕНО НА ОВИЕ ИЗБОРИ: СДСМ НАМЕСТО ЗА СПОМЕНИЦИ И ФОНТАНИ, ВЛОЖИ 1 МИЛИЈАРДА ЕВРА ВО ИНФРАСТРУКТУРА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

БОМБА ОДЕКНА ВО СУДНИЦА: ВО ШТАБОТ НА ВМРО-ДПМНЕ СЕ РАСПРАВАА ЗА 200 ИЛЈАДИ ЕВРА ЗЕМЕНИ ОД ПРОВИЗИЈА ШТО ТРЕБАЛО ДА ИМ СЕ ДАДАТ НА ДАМОВСКИ, ДУРЛОВСКИ И БЕТМЕН, СВЕДОЧИ НИНЏА НА СУДЕЊЕТО ЗА ОРГАНИЗАТОРИТЕ НА 27 АПРИЛ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

И ГДУ МУ ОБЈАВИ ВОЈНА НА КАРАЏОВСКИ, ЧОВЕКОТ БИЛ КРИВ ШТО НАРОДОТ НЕ ГИ ЕБАВА ДВА ПОСТО МЕРКИТЕ А НАЌЕ ЧУЛЕВ ОДБИВА ДА КАЗНУВА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

СКАНДАЛОЗНО, НЕ Е САМО АКАДЕМИК ЌУЛАФКОВА: ЕКС ДИРЕКТОРОТ НА ДРАМСКИ, АКТЕРОТ САШО ТАСЕВСКИ ПОБАРА ПОДЕЛБА НА ЗЕМЈАТА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ГРАДОНАЧАЛНИЧЕ НАРЕДЕН ПАТ ОДРЕДИ ПОГОЛЕМ БУЏЕТ ЗА ОВА, ЦЕЛО СКОПЈЕ ДА СЕ ПОДНОВИ СО ТОЧАЦИ И ТРОТИНЕТИ: НЕМА ВЕЌЕ СУБВЕНЦИИ ЗА ЕЛЕКТРИЧЕН ТРОТИНЕТ, ОСТАНАА 50-НА СУБВЕНЦИИ ЗА ВЕЛОСИПЕДИ ОД ГРАД СКОПЈЕ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ОВАА ГОДИНА ОД ГРЦИЈА САМО ГРЧКА САЛАТА, ОХРИД, СТРУГА И ДОЈРАН ЌЕ СЕ НАПОЛНАТ СО ПАРИ: Неизвесно е дали Грција ќе ја отвори границата за Македонија на 15 јуни

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Јоци: Дали Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ има специјална дозвола за движење во полициски час како ,,такси возач” на неговата женска?

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Влез во земјава само со негативен тест и 14 дена изолација, ако не во државен карантин

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Ниту медитација, ниту лексилиум, министерот Филипче за ,,Фокус” открива на што се должи неговата смиреност

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Тодоров: Да сум на чело на ВМРО-ДПМНЕ веднаш би повикал на брзи избори

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Скопје доби нов кружен тек во Чаир

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе