Одберете локација на пристап

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва на Сител изјави дека државата се наоѓа во ситуација во која мора да се избере парламент. -Свесни дека пандемијата ќе трае ние мораме да ги организираме државните институции. И покрај ваквите услови ми
Целосно го реновиравме и за 30 проценти го зголемивме капацитетот на одделот за интензивно лекување на Клиниката за неврохирургија. Набавивме нова опрема и реализиравме 26 нови вработувања во установата. Колегите од мојата матична клиника се
Лидерот на СДСМ Зоран Заев во интервју заРадио Слободна Европаизјави дека жали за поддршката што му ја дале на градоначалникот на Струга од редовите на ДУИ Размир Мерко. -Еве зошто жалам. Едноставно е. Може градоначалникот на Охрид да постапува, т
Драги пријатели, Дами и господа, мои албански сограѓани, кои живеат како автохтони во вашата земја, во Република Северна Македонија, Ви се обраќам со ова видео затоа што не можев да ве посетам во Скопје, според планираното, поради рестриктивни мерк
– Еден од катовите на болницата „8ми Септември“ ќе се ослободи од пациенти со Ковид-19, кои деновиве ќе бидат префрлени во модуларната болница која располага со 72 болнички кревети, ова денеска било договорено на средбата ме
Ние сме сигурни дека албанските гласови за Движењето Беса и Коалицијата Можеме ќе се движат од 80 до 100 илјади, вели лидерот на Беса Биљал Касами на ТВ21. Воедно, тој додаде дека еден дел од таборот што се одвои од БЕСА му недостига.
Здруженијата на Mакедонците од Егејскиот дел на Македонија, обединети во здружението „Тга за југ“ денеска преку соопштение изразија благодарност до лидерот на СДСМ што дал поддршка за реализација на нивните иницијативи. Тие бараа
Професорката Гордана Силјановска Давкова, носител на листата на кандидати за пратеници, од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, во ИЕ 1 на дебатата на телевизија Телма во емисијата „Топ тема“ вечерва на дебатата се осврна на кампањата
Да работам во Владата влегов заради тоа што верував во тимот, во вредностите и целите на Владата. Кога почнавме не ни сонував дека за 2 и пол години ќе го решиме спорот со Грција, ќе влеземе во НАТО и ќе добиеме одлука за почеток на преговорите со
НОВИОТ БРОЈ НА „ФОКУС“ МОЖЕТЕ ДА ГО КУПИТЕ И ВО ЕЛЕКТРОНСКИ ФОРМАТ НАОВОЈ ЛИНК ЗА НЕШТАТА ДА СТАНАТ ПОЈАСНИБез оглед што предвидуваат анкетите и што кажуваат партиските лидери, кои секој за себе е убеден во сопствената избо
Dejan Dexso Lutovski ВИСТИНСКОТО ЛИЦЕ НА ПСЕВДО-ЛЕВИЦА! Обрнете внимание после 35 минута, ова е емисија на Миленко Неделковски снимена непосредно пред почетокот на изборната кампања. Лидерот на Единствена Македонија, Ба
Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. Од партијата на Али Ахмети, сепак, посочуваат дека не се каат за соработката
Опозиските медиуми попладнево објавија прислушкуван разговор на кој се слуша гласот на лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Краткиот разговор под името “Заев зема рекет од 6 милиони евра!” патем е нецелосен, навидум изгледа како да е “ви
„Ги повикувам сите в среда да го заокружат бројот 7, затоа што тоа ќе значи влез во Парламентот на пратеници кои нема да влезат во калапот на таканаречените „големи“ партии, кои нема да се пазарат со својот глас за лична корист, т

ПЛАСТИЧНАТА ХИРУРГИЈА Е КАКО МАГИЈА: АМЕРИКАНЦИТЕ ШОКИРАНИ ОД НОВИОТ ИЗГЛЕД НА ПОРТПАРОЛКАТА НА БЕЛАТА КУЌА, КЕЛИАН КОНВЕЈ

Вистинска трансформација направи портпаролката на Белата Куќа, Кејлиен Конвеј. Линк до целата сторија, овде.

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ФИЛИПЧЕ: 20 СЕМЕЈСТВА ВО СКОПЈЕ И 20 НАДВОР ОД СКОПЈЕ ГО ПРЕДИЗВИКАА ВТОРИОТ БРАН!

Повеќе

ШОКАНТНО: ВЕСНИКОТ СЛОБОДЕН ПЕЧАТ ДОЗНАВА ДЕКА ОВИЕ ДЕНОВИ СЕ ЗАКАЖАНИ СТОТИНА СВАДБИ СО НАД 200 ГОСТИ!!!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

ОВОЈ САМО ШТО ИЗЛЕЗЕ ОД ЗАТВОР: Палевски ја прекрши самоизолацијата-Ќе биде 14 дена изолиран во хотел на свој трошок

Љупчо Палевски претпладнево беше приведен, како што објавија медиумите, од кафуле во центарот на Скопје заради непочитување на одредбата п...

Повеќе

Русковска по објавата на снимките од “Рекет”: Димишков не беше обвинет бидејќи немаше докази

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

Филипче: Следната недела очекуваме да спласне жариштето во Скопје, објавени се имињата на 450 лица

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------...

Повеќе

На интернет протекоа две снимки од „Рекет” со најава дека комплетните разговори ќе бидат доставени до ОЈО после изборите

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

ВРЕДИ ДА СЕ РАЗГЛЕДА ИДЕЈАТА НА АРХИТЕКТИТЕ УНИВЕРЗАЛНА САЛА ДА СЕ ГРАДИ НА ДРУГА ЛОКАЦИЈА, ВЕЛИ ШИЛЕГОВ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

БРАВО СДСМ, ЗА ОВА СЕ БОРЕВМЕ: Пуштен во употреба новиот Ургентен центар во Општата болница „Борка Талески“ Прилеп

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Премиерот Спасовски: Оваа Влада е определена да го исполнува ветеното и да ги завршува работите што ги презема, ВМРО-ДПМНЕ непотребно ја бирократизираше и ја оддолжуваше постапката за изградба на спомен обележјето на нашиот голем уметник - Тоше Проески

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски, заменичката на претседателот на Владата задолжена за економски прашања и...

Повеќе

БРАВО СДСМ: Во Поликлиниката „Железара“ се реновирани кабинети, набавена е нова опрема и зајакнат е медицинскиот кадар

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

ЈАВНОСТА ЗГРОЗЕНА: ВМРОВЦИТЕ УШТЕ ЕДНАШ ГО ПОКАЖАА СВОЕТО СУРОВО РАСИПАНО БЕСЧУВСТВИТЕЛНО ЗЛОБНО ЛИЦЕ!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Шекеринска: Учениците од Дебреште ќе добијат нова спортска сала

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ЧУЛЕВ ПАК ЈА ЛАЖЕ ЈАВНОСТА: ПОЛИЦИЈАТА МОЖЕ ДА ДЕЛУВА СЕКАДЕ КОГА ЌЕ ПРИМЕТИ КРИВИЧНО ДЕЛО КОЕ Е ВО ТЕК!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Филипче: Најдоцна до утре ќе бидат објавени имињата на оние 450 граѓани кои не ги примаат решенијата за самоизолација

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе