Одберете локација на пристап

Владата упати задолженија со насоки и препораки до институциите, економските оператори и граѓаните, а со кои го прецизира спроведувањето на Одлуката со која од задутре се воведува дополнителна забрана за движење на граѓаните, односно се продолжув
Погледнете ја политичката величина од светски калибар на Заев. Голтна кнедла и го прими со широка прегратка и насмевка загарот на Орбан, Сијарто кој дење ноќе прави мајмунарии против СДСМ но и против нашата земја. Мафијашки го изнесоа Груевски
Vo sorabotka so Opstinskite krizni stabovi na najpogodenite gradovi od korona virusot, Kumanovo i Debar, semejstvoto na Zoran Zaev so pomos na volonterite od strumickiot opstinski krizen stab i humanitarni nevladini drustva, Vo tekot na denesniot d
52 годишен полицаец од Куманово денеска починал, а вчера му било утврдено дека е заболен од коронавирус. Според информациите кои ги пренесе Телма полицаецот бил ангажиран на новиот граничен премин Белановце кон Косово. Последните десетина дена не
Во услови на прогласена пандемија од ковид-19, Клиниката Жан Митрев непречено нуди здравствени услуги за сите пациенти и ги превзема сите мерки и протоколи за заштита на пациентите и вработените. – За оние кои не можат да дојдат во клиниката
На осигурениците на кои им се ускратени правата од задолжителното здравствено осигурување поради нередовно уплаќан придонес или уплатата на придонесот задоцнила повеќе од 60 дена, односно имаат долг за неплатен придонес, можат во здравственит
Медицинската сестра од Домашна посета била заразена со коронавирус од лице кое во Итната медицинска помош побарало да му биде ставена ампуларна терапија и инфузија, но кога бил прашуван по телефон, не кажал дека очекува резулати за КОВИД-19, дали и
Борис Џонсон вчера беше однесен во болница а денеска е ставен на респиратор. Додека е во болница ќе го менува министерот за надворешни Доминик Рааб. Во Британија бројот на заразени се искачи на 51 000 а бројот на починати на 5500.
Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи на својот фејсбук профил објави дека на владина седница се донесени нови рестриктивни мерки. Како што објави Османи, од среда полицискиот час ќе биде од 16 до 05 часот, додека за време на викенд 24
Мактел дознава дека откако успеа да обезбеди помош од Јанез Јанша и Виктор Орбан, Мицковски овие денови фатил 24/7 да врти телефони од една листа која ја нашол на интернет. Речиси успеал сите да ги добие и сите решиле да пратат авиони од типот Иљу
Четириесетгодишен жител на Кочани е новата жртва на корона вирусот. Оваа информација ја потврдуваат од Општината посочувајќи дека им била соопштена утрово. Станува збор за првиот пациент од Кочани кај кого беше дијагностициран ковид-19. Во ов

Поранешни вработени: Семејството Милошоски го презеде здружението на возачи на мафијашки начин

По објавување на аудио-снимките во кои се слуша како пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски се распрашувал кај експретседате...

Повеќе

ВИСТИНСКА ДРАМА ВО ИТАЛИЈА: УШТЕ 133 ЛУЃЕ ПОЧИНАА ОД КОРОНАВИРУСОТ ЗА ЕДЕН ДЕН ВО ИТАЛИЈА, ЗАТВОРЕНИ СИТЕ ЈАВНИ ОБЈЕКТИ ВО ЗЕМЈАТА, ОТКАЖАНИ СИТЕ ЛЕТОВИ ОД АЕРОДРОМОТ МАЛПЕНСА ВО МИЛАНО

Бројот на заразени порасна за 25 %. Радикалните мерки во Италија ќе бидат на сила до 3 април (Фото: Гети) Италија пријави нови 133 смртни с...

Повеќе

НАСЛОВ НА ДЕЦЕНИЈАТА

Повеќе

ФОТО НА ДЕНОТ: АКО НЕ ЗНАЕ КОИ СЕ ОВИЕ, МАЛА Е ЗА ТЕБЕ

Повеќе

(ВИДЕО) ТЕЛЕВИЗИЈАТА Н1 ОБЈАВИ ДОКУМЕНТАРЕЦ СО ПИКАНТЕРИИ ЗА АЛЕКСАНДАР ВУЧИЌ, СРПСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ МНОГУ СЕ НАЛУТИ!

Повеќе

СДСМ ПОЧНА ДА СЕ ЗАФРКАВА СО ЛИДЕРОТ НА ВМРО ДПМНЕ: Заев го растури Мицкоски на дуелот на Канал 5, сигурни сме дека им треба време да се соземат, нема смисла да се поти толку и на Алфа

Последниот дебакл на извршителот Мицкоски на телевизиски дуел со претседателот Заев уште долго ќе се памети. Од што беше нервозен и напна...

Повеќе

ЛДП одлучи да настапи заедно со СДСМ на изборите, пратеничките адути дополнително ќе ги промовираат

Централниот одобор на ЛДП одлучил партијата на претстојните избори да коалицира со старо-новиот партнер СДСМ, потврди претседателот на Либерално...

Повеќе

Жените го слават 8 Март, рамноправноста се уште само декларативна

Негирање на женските права, дискриминација и насилство се дел од работите со кои денес сеуште се соочуваат жените. Тие денеска го слават 8 Март како...

Повеќе

(Видео) Ковачевски: Мицкоски ќе влезе во историјата на ЕЛЕМ кој како директор купил струја по највисока цена

Генералниот директор на АД ЕСМ, Васко Ковачевски, на прес-конференција ги презентира, како што рече, фактите за неодговорното и недомаќи...

Повеќе

Заев: Ако ги имавме овие „бомби“ за Милошоски, ќе ги објавевме порано како доказ за влијание врз судството

Лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев ги отфрли обвинувањата на пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милишоски дека тој стои зад објавувањето ...

Повеќе

Проверете дали сте добиле 100.000 денари: Извлечени наградените од Мој ДДВ

Проверете дали сте еден од добитниците на награда. Се разбира ако скенирате фискални сметки. Синоќа беа објавени добитниците на 100.000 денари. Ова ...

Повеќе

„Визер“ ги суспендира летовите до Милано, Тревизо и Бергамо до 3 април

Фото: exyuaviation.com Нискобуџетната авиокомпанија „Визер“ објави дека ги суспендира летовите од Скопје и од Охрид к...

Повеќе

(ВИДЕО) МИЦКОВСКИ: НЕ СЕ ПЛАШАМ ОД ЈАНКО БАЧЕВ, АПЕЛИРАМ ДО СИТЕ ОД ДВИЖЕЊЕТО БОЈКОТИРАМ ДА ГЛАСААТ ЗА ВМРО ДПМНЕ!

На прашање дали се плаши од Јанко Бачев и дали очекува припадниците на БОЈКОТИРАМ да апстирнираат од гласање или пак ќе гласаат за Бачев, Мицковски ...

Повеќе

(ВИДЕО) СРБИТЕ СЕ СТВАРНО НЕБЕСКИ НАРОД!

Линк до урнебесното видео, овде.

Повеќе

БОМБА НА МИЦКОВСКИ: АНТОНИО МИЛОШОСКИ НЕ Е ТЕРЕТ ОКОЛУ ВРАТОТ НА ВМРО ДПМНЕ!

Запрашан за тоа дали пратеникот Милошоски е терет околу вратот на ВМРО ДПМНЕ, Мицковски изјави негативно: - Терет околу вратот на земјава е Зоран З...

Повеќе