Одберете локација на пристап

Владата упати задолженија со насоки и препораки до институциите, економските оператори и граѓаните, а со кои го прецизира спроведувањето на Одлуката со која од задутре се воведува дополнителна забрана за движење на граѓаните, односно се продолжув
Погледнете ја политичката величина од светски калибар на Заев. Голтна кнедла и го прими со широка прегратка и насмевка загарот на Орбан, Сијарто кој дење ноќе прави мајмунарии против СДСМ но и против нашата земја. Мафијашки го изнесоа Груевски
Vo sorabotka so Opstinskite krizni stabovi na najpogodenite gradovi od korona virusot, Kumanovo i Debar, semejstvoto na Zoran Zaev so pomos na volonterite od strumickiot opstinski krizen stab i humanitarni nevladini drustva, Vo tekot na denesniot d
52 годишен полицаец од Куманово денеска починал, а вчера му било утврдено дека е заболен од коронавирус. Според информациите кои ги пренесе Телма полицаецот бил ангажиран на новиот граничен премин Белановце кон Косово. Последните десетина дена не
Во услови на прогласена пандемија од ковид-19, Клиниката Жан Митрев непречено нуди здравствени услуги за сите пациенти и ги превзема сите мерки и протоколи за заштита на пациентите и вработените. – За оние кои не можат да дојдат во клиниката
На осигурениците на кои им се ускратени правата од задолжителното здравствено осигурување поради нередовно уплаќан придонес или уплатата на придонесот задоцнила повеќе од 60 дена, односно имаат долг за неплатен придонес, можат во здравственит
Медицинската сестра од Домашна посета била заразена со коронавирус од лице кое во Итната медицинска помош побарало да му биде ставена ампуларна терапија и инфузија, но кога бил прашуван по телефон, не кажал дека очекува резулати за КОВИД-19, дали и
Борис Џонсон вчера беше однесен во болница а денеска е ставен на респиратор. Додека е во болница ќе го менува министерот за надворешни Доминик Рааб. Во Британија бројот на заразени се искачи на 51 000 а бројот на починати на 5500.
Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи на својот фејсбук профил објави дека на владина седница се донесени нови рестриктивни мерки. Како што објави Османи, од среда полицискиот час ќе биде од 16 до 05 часот, додека за време на викенд 24
Мактел дознава дека откако успеа да обезбеди помош од Јанез Јанша и Виктор Орбан, Мицковски овие денови фатил 24/7 да врти телефони од една листа која ја нашол на интернет. Речиси успеал сите да ги добие и сите решиле да пратат авиони од типот Иљу
Четириесетгодишен жител на Кочани е новата жртва на корона вирусот. Оваа информација ја потврдуваат од Општината посочувајќи дека им била соопштена утрово. Станува збор за првиот пациент од Кочани кај кого беше дијагностициран ковид-19. Во ов

ДРЖАВНО ПРВЕНСТВО ВО КАРАТЕ: 437 деца од сите градови во земјава, од 54 клубови, во организација на Карате федерацијата на Македонија, покровител општина Гази Баба

Повеќе

БРАВО: НА МЕСТОТО НА КАНАЛОТ ВО СИНГЕЛИЌ ЌЕ НИКНЕ ПЛОШТАД

Повеќе

БЕЗ КОМЕНТАР...

Повеќе

ПРЕД АМБАСАДОРИ И БИЗНИСМЕНИ ПРЕЗЕНТИРАНИ РЕЗУЛТАТИТЕ ОД ДУАЛНОТО ОБРАЗОВАНИЕ ВО ГАЗИ БАБА

Повеќе

ВО ГАЗИ БАБА СЕ ГРАДИ: Просторот кој се наоѓа покрај обиколницата во Стајковци од депонија прерасна во парк!

Повеќе

(ВИДЕО) СЕ ПОЗДРАВУВАШЕ СО ЗАМИСЛЕНИ ФАНОВИ: ХРИСТИЈАНО РОНАЛДО ИМА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА НА ВРВЕН НАУЧНИК НОБЕЛОВЕЦ

Поради Корона Вирус утакмиците во Италија се играат без публика и фанови. Но Кристијано Роналдо си го направи интересен денот па се поздравуваше со ...

Повеќе

(ВИДЕО) СКОПСКА ГАЗИ БАБА ПРЕРАСНУВА ВО ИНДУСТРИСКА МЕКА: Американската “Теламон” со инвестиција од 4 милиони евра и 300 вработувања

Повеќе

WORK & TRAVEL 2020 AMERICA ЛЕТО ВО АМЕРИКА РАБОТНА ПОНУДА НА НЕДЕЛАТА ЗA СТУДЕНТИТЕ ОД МАКЕДОНИЈА – АТРАКТИВНО И ПРОВЕРЕНО

КАКО ГО ПОМИНАВ МОЕТО ЛЕТО 2019Сара Коцева – студент на Факултет за Информатички науки и апликант на КОУЗОН. Нејзиниот избор 3-та година по...

Повеќе

МАКЕДОНСКИ ПОЖАРНИКАРИ НА РАБОТНИ ПРОЕКТИ ВО ФРАНЦИЈА, ШПАНИЈА, АМЕРИКА, ЈАПОНИЈА , КИНА, СИНГАПУР , БАХАМСКИ ОСТРОВИ KOUZON FIRE WATCHERS TEAM

ПОСВЕТЕНИ НА ПРОФЕСИОНАЛНОТО ИЗВРШУВАЊЕ НА РАБОТНИТЕ ЗАДАЧИНАШИОТ ПРЕДИЗВИК е работата, патувањата и дружењето... Македонија го има најпрофесиона...

Повеќе

KOUZON CRUISE SHIP EMPLOYMENT NORWEGIAN CRUISE LINE IS URGENTLY LOOKING FOR ENTHUSIASTIC PHOTOGRAPHERS!

Norwegian Cruise Line, the company that invented the freestyle cruising is looking for energetic photographers to join their team. Working as a phot...

Повеќе

КОУЗОН ЛЕТЕН ДЕТСКИ КАМП 2020: НАЈДОБРОТО ЗА ДЕЦАТА ОД МАКЕДОНИЈА (забава, СПОРТ, целодневни активности и спомени за цел живот)

Почитувани Родители📣НАЈДОБРИОТ ЛЕТЕН ДЕТСКИ КАМП ВО ЕВРОПА – КОУЗОН КАМП, ГО ПРОДОЛЖУВА РОКОТ ЗА ПРИЈАВУВАЊЕ НА ДЕЦА ПО ЕКСТРА ПРОМОТИВНА ЦЕН...

Повеќе

(ВИДЕО) БРАВО КОУЗОН: Илјадници граѓани заминаа на брод преку Коузон и заработија големи пари за стан, свој бизнис...

Повеќе

KOUZON CRUISE SHIP EMPLOYMENT SPRING PROGRAM – JOB OFFERS WITH SALARIES FROM 1.200 TO 4.500 USD

“Spring progress” in cruise ship employment.Easily reach the road toward world seas, oceans, and companies.KOUZON is announcing a spring...

Повеќе

ПОТРЕСНА ИСПОВЕСТ НА ЕМЕЛ РАМКОВСКА ЗА ЦИВИЛ МЕДИА: НЕ МИ ДАДОА ДА СИ ГИ ВИДАМ ДЕЦАТА ЦЕЛИ 28 МЕСЕЦИ!

Оваа храбра и силна жена, Емел, не дозволила да ја скрши садизмот на режимот кој ѝ пресудил уште пред да се одржи фарсата од судење. Вели дека е изл...

Повеќе

ВУЧИЌ РАСПИША ИЗБОРИ ВО СРБИЈА: Нема да ви се верува колку само партии и коалиции има во Србија, буквално секоја поголема зграда во земјата формирала своја партија!

Во Србија власта за 26 април ги распиша редовните парламентарни, покраински и локални избори. Во исто време, опозицијата собрана околу коалицијата С...

Повеќе