Одберете локација на пристап

Владата упати задолженија со насоки и препораки до институциите, економските оператори и граѓаните, а со кои го прецизира спроведувањето на Одлуката со која од задутре се воведува дополнителна забрана за движење на граѓаните, односно се продолжув
Погледнете ја политичката величина од светски калибар на Заев. Голтна кнедла и го прими со широка прегратка и насмевка загарот на Орбан, Сијарто кој дење ноќе прави мајмунарии против СДСМ но и против нашата земја. Мафијашки го изнесоа Груевски
Vo sorabotka so Opstinskite krizni stabovi na najpogodenite gradovi od korona virusot, Kumanovo i Debar, semejstvoto na Zoran Zaev so pomos na volonterite od strumickiot opstinski krizen stab i humanitarni nevladini drustva, Vo tekot na denesniot d
52 годишен полицаец од Куманово денеска починал, а вчера му било утврдено дека е заболен од коронавирус. Според информациите кои ги пренесе Телма полицаецот бил ангажиран на новиот граничен премин Белановце кон Косово. Последните десетина дена не
Во услови на прогласена пандемија од ковид-19, Клиниката Жан Митрев непречено нуди здравствени услуги за сите пациенти и ги превзема сите мерки и протоколи за заштита на пациентите и вработените. – За оние кои не можат да дојдат во клиниката
На осигурениците на кои им се ускратени правата од задолжителното здравствено осигурување поради нередовно уплаќан придонес или уплатата на придонесот задоцнила повеќе од 60 дена, односно имаат долг за неплатен придонес, можат во здравственит
Медицинската сестра од Домашна посета била заразена со коронавирус од лице кое во Итната медицинска помош побарало да му биде ставена ампуларна терапија и инфузија, но кога бил прашуван по телефон, не кажал дека очекува резулати за КОВИД-19, дали и
Борис Џонсон вчера беше однесен во болница а денеска е ставен на респиратор. Додека е во болница ќе го менува министерот за надворешни Доминик Рааб. Во Британија бројот на заразени се искачи на 51 000 а бројот на починати на 5500.
Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи на својот фејсбук профил објави дека на владина седница се донесени нови рестриктивни мерки. Како што објави Османи, од среда полицискиот час ќе биде од 16 до 05 часот, додека за време на викенд 24
Мактел дознава дека откако успеа да обезбеди помош од Јанез Јанша и Виктор Орбан, Мицковски овие денови фатил 24/7 да врти телефони од една листа која ја нашол на интернет. Речиси успеал сите да ги добие и сите решиле да пратат авиони од типот Иљу
Четириесетгодишен жител на Кочани е новата жртва на корона вирусот. Оваа информација ја потврдуваат од Општината посочувајќи дека им била соопштена утрово. Станува збор за првиот пациент од Кочани кај кого беше дијагностициран ковид-19. Во ов

(ВИДЕО) ВЕНКО ФИЛИПЧЕ ПОТВРДИ ПРИ ШТО ИЗРАЗИ ЛУТИНА: ИМАМЕ НОВ ЗАРАЗЕН СО КОРОНА ВИРУС, СЕ РАБОТИ ЗА ДИРЕКТОРКАТА НА КЛИНИКАТА ЗА КОЖНИ БОЛЕСТИ КОЈА НЕ ГИ ПОЧИТУВАЛА ПРЕПОРАКИТЕ

- Разочаран сум и бесен што наша колешка не ги почитувала препораките за себе изолација после патување во ризични региони, па директорката на клиник...

Повеќе

(ВИДЕО) ГЕРИЛА АКЦИЈА НА ФАНОВИТЕ НА ЏУЛИЈАН АСАНЖ ВО ЛОНДОН

Повеќе

БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: КОЈ ГО НАМЕСТИ МИЛОШОСКИ?!?!

Ви пренесуваме дел од колумната на Сашо Орданоски за Цивил Медиа: Што има ново во објавените нелегално снимени разговори на г. Антонио Милошоски со...

Повеќе

СОЛЗА ГРЧЕВА ОТВОРА ШТАБОВИ НИЗ ЦЕЛА ДРЖАВА СО ЛОГОТО НА МОБИМАК И ВЕТУВА ДЕКА ЌЕ ГО ВРАТИ ИМЕТО РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА!

Штаб на Глас за Македонија во Прилеп. Штаб на Глас за Македонија во Штип. Средба во Белград со забеганиот професор Игор Јанев кој предлага сам...

Повеќе

(ВИДЕО) Комичарот Џон Оливер на тема КОРОНА ВИРУС

Повеќе

БОЈКОТИРАМ НЕ УСПЕА ДА СТАНЕ ПАРТИЈА, НЕЗАВИСНИТЕ НЕ СОБРАА ПОТПИСИ: СДСМ ДЕНЕСКА ЌЕ ГИ СООПШТИ ЛИСТИТЕ, ВМРО ДПМНЕ УТРЕ!

Партиите најдоцна за три дена треба да ги комплетираат и достават до Државната изборна комисија (ДИК) листите со кандидати за пратеници и носителите...

Повеќе

Град Скопје продолжува со доделување на субвенции за чистење на оџаци

Градот Скопје и во 2020 година продолжува со доделување субвенции за чистење на оџаците, со цел намалување на загадувањето на амбиентниот ...

Повеќе

Филипче: Посебно признание за медицинската сестра Маја која се грижи за пациентите со коронавирус

Фејсбук статус на министерот за здравство, Венко Филипче: Денеска посебно признание и оддаваме на медицинската сестра Маја која е дежурна во изолац...

Повеќе

СДСМ ОТКРИВА ДЕКА ШПИЦЕН КАНДИДАТ БИЛО САМО ФИНТА НА МИЦКО ДА ИЗБЕГА ОД ДУЕЛ СО ЗАЕВ: Свесен за поразот, Мицкоски бега од соочување со претседателот Заев во Изборната единица 4, но поразот не му бега!

Свесен за поразот, Мицкоски бега од соочување со претседателот Заев во Изборната единица 4, но поразот не му бега Извршителот Христијан Мицкоски ...

Повеќе

Партијата на пензионери на Николовски продолжува во коалиција со СДСМ

Партијата на пензионери, што ја предводи пратеникот Илија Николовски, денеска одржа редовно собрание на кое ја потврди определбата на претстојните п...

Повеќе

И Демократската партија на Турците ќе коалицира со СДСМ на изборите

Демократската партија на Турците денеска на седниците на Централниот Управен одбор и на Централното собрание на партијата донела одлука да влезе во ...

Повеќе

ПО ПОВОД 8-МИ МАРТ: 17-ТО ПО РЕД ЖЕНСКО АВТО РЕЛИ ВО АВТОКОМАНДА

Повеќе

(ВИДЕО) ЌЕ НАСТАПИМЕ ПРВИ НА ПРВАТА ПОЛУФИНАЛНА ВЕЧЕР НА 12-ТИ МАЈ: Вечерва на МТВ беше промовирана песната насловена „YOU“ со која Васил Гарванлиев ќе настапи на „Евровизија“ во Ротердам

Вечерва на МТВ беше промовирана песната насловена „YOU“ со која Васил Гарванлиев ќе настапи на „Евровизија“ во Ротердам. ...

Повеќе

Беса со 14 кандидати на листите на коалицијата со СДСМ

Коалицирањето со социјалдемократите ќе го продолжат и повеќето „стари партнери“, меѓу кои е ЛДП, но и ДПТ која во 2018 година ја напушти...

Повеќе

ОВА ПОЧНУВА ДА ЗАЛИЧУВА НА ДОБАР ХОРОР ФИЛМ: Во случај на епидемија на Коронавирус – специјално опремен објект со капацитет од 54 кревети во шума во близина на Демир Капија

Ова е објектот во близината на Демир Капија кој надлежните го одредија како болница за лицата кои ќе бидат ставени во изолација доколку епидемијат...

Повеќе