Одберете локација на пристап

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва на Сител изјави дека државата се наоѓа во ситуација во која мора да се избере парламент. -Свесни дека пандемијата ќе трае ние мораме да ги организираме државните институции. И покрај ваквите услови ми
Целосно го реновиравме и за 30 проценти го зголемивме капацитетот на одделот за интензивно лекување на Клиниката за неврохирургија. Набавивме нова опрема и реализиравме 26 нови вработувања во установата. Колегите од мојата матична клиника се
Лидерот на СДСМ Зоран Заев во интервју заРадио Слободна Европаизјави дека жали за поддршката што му ја дале на градоначалникот на Струга од редовите на ДУИ Размир Мерко. -Еве зошто жалам. Едноставно е. Може градоначалникот на Охрид да постапува, т
Драги пријатели, Дами и господа, мои албански сограѓани, кои живеат како автохтони во вашата земја, во Република Северна Македонија, Ви се обраќам со ова видео затоа што не можев да ве посетам во Скопје, според планираното, поради рестриктивни мерк
– Еден од катовите на болницата „8ми Септември“ ќе се ослободи од пациенти со Ковид-19, кои деновиве ќе бидат префрлени во модуларната болница која располага со 72 болнички кревети, ова денеска било договорено на средбата ме
Ние сме сигурни дека албанските гласови за Движењето Беса и Коалицијата Можеме ќе се движат од 80 до 100 илјади, вели лидерот на Беса Биљал Касами на ТВ21. Воедно, тој додаде дека еден дел од таборот што се одвои од БЕСА му недостига.
Здруженијата на Mакедонците од Егејскиот дел на Македонија, обединети во здружението „Тга за југ“ денеска преку соопштение изразија благодарност до лидерот на СДСМ што дал поддршка за реализација на нивните иницијативи. Тие бараа
Професорката Гордана Силјановска Давкова, носител на листата на кандидати за пратеници, од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, во ИЕ 1 на дебатата на телевизија Телма во емисијата „Топ тема“ вечерва на дебатата се осврна на кампањата
Да работам во Владата влегов заради тоа што верував во тимот, во вредностите и целите на Владата. Кога почнавме не ни сонував дека за 2 и пол години ќе го решиме спорот со Грција, ќе влеземе во НАТО и ќе добиеме одлука за почеток на преговорите со
НОВИОТ БРОЈ НА „ФОКУС“ МОЖЕТЕ ДА ГО КУПИТЕ И ВО ЕЛЕКТРОНСКИ ФОРМАТ НАОВОЈ ЛИНК ЗА НЕШТАТА ДА СТАНАТ ПОЈАСНИБез оглед што предвидуваат анкетите и што кажуваат партиските лидери, кои секој за себе е убеден во сопствената избо
Dejan Dexso Lutovski ВИСТИНСКОТО ЛИЦЕ НА ПСЕВДО-ЛЕВИЦА! Обрнете внимание после 35 минута, ова е емисија на Миленко Неделковски снимена непосредно пред почетокот на изборната кампања. Лидерот на Единствена Македонија, Ба
Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. Од партијата на Али Ахмети, сепак, посочуваат дека не се каат за соработката
Опозиските медиуми попладнево објавија прислушкуван разговор на кој се слуша гласот на лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Краткиот разговор под името “Заев зема рекет од 6 милиони евра!” патем е нецелосен, навидум изгледа како да е “ви
„Ги повикувам сите в среда да го заокружат бројот 7, затоа што тоа ќе значи влез во Парламентот на пратеници кои нема да влезат во калапот на таканаречените „големи“ партии, кои нема да се пазарат со својот глас за лична корист, т

(ВИДЕО) Шекеринска од Ростуше: Вложувањето во инфраструктурата е влог во нашата иднина

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

БРАВО: По 3 децении целосно обновена Итната медицинска помош во Здравствен дом Македонски Брод

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Заев: Патот Штип – Кочани е главна транспортна аретерија на истокот

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------...

Повеќе

Скопје Сити Мол е прв трговски центар награден со меѓународен сертификат за исполнување на условите за превенција на Ковид 19

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

Сугарески: Експресен пат Штип – Кочани, капиталните проекти се реализираат со одлична динамика

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------...

Повеќе

ДАНКЕ ДОЈЧЕ: Берлин нуди лекување на македонски пациенти во Германија

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ВУЧИЌ: Решението за Косово ќе биде горчливо апче за голтање, уверен сум дека наскоро просечната плата во Србија ќе биде 900 евра!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

НОВИНАР НА ТВ СОНЦЕ СО ЛАЖНА ФОТКА ШИРИ ЦРНА ПРОПАГАНТА НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ ПРОТИВ БУГАРИЈА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Пендаровски: Селективниот пристап на делови од Владата кон верските заедници придонесе вирусот дополнително да се шири

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

СДСМ: Директорот на АВМУ сите минути за рекламирање и ги додели на ВМРО-ДПМНЕ, наместо да ги подели на двете најголеми опозициски партии

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

ЛЕПА СЕЛА, ЛЕПО ГОРЕ: ЛАЗАРОПОЛЕ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ПОВЕЌЕ ПОГРЕБИ, ПОВЕЌЕ ПАРИЧКИ ЗА ПОПОВИТЕ: ПОПОТ ОД ИНТЕГРА ПОВИКА ДА СМЕ ОБЈАВЕЛЕ ВОЈНА НА ГРЦИЈА ЗА ВРАЌАЊЕ НА ИМЕТО И ЗНАМЕТО!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ШОКАНТНО: ВМРО ДПМНЕ СО ТЕРОРИЗАМ ЌЕ ПРОБА ДА СЕ СПАСИ ОД ТЕЖОК ПОРАЗ!!!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ОЧАЈОТ НА ВМРО ДПМНЕ НЕМА КРАЈ: ЗА ДА СЕ ПОКЛОПИ СКАНДАЛОТ НА МИЦКО СО МАЈКА МУ, ПОЧНАА САМИ ДА СИ ФРЛААТ БОМБИ ВО БУРЕКЏИЛНИЦИ ЗА ДА ГЛУМАТ ЖРТВИ НА ЗАМИСЛЕН РЕЖИМ?!?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ВИ СЕ ВЕРУВА ЛИ ДЕКА ЕДНО ВРЕМЕ ВО НЕГОТИНО ИМАЛО РЕСТОРАН ВО ПАРКИРАН АВИОН ДЦ - 10

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе