Одберете локација на пристап

– Ратите на кредитите од финансиските друштва и лизинг компаниите се намалуваат за најмалку 70 отсто во следните три месеци за граѓаните, во насока на помош за надминување на ударите од Covid-19, напиша министерката за финансии Нина Ангеловск
Министерот за здравство Венко Филипче во интервју за „360 Степени“ зборуваше за тоа што би се случувало после пикот на коронавирусот во нашата земја кој засега е проектиран за крајот на април. „Сега се бориме со иницијалнио
Редици граѓани пред маркетите, месарниците и аптеките се создадоа попладнево, откако Владата прогласи 24 часовен полициски час за време на викенд во Куманово. Градот и улиците беа блокирани од автомобили од приградските населби, кои дојдоа да наба
Здравствениот систем е подготвен да апсорбира поголем број пациенти, кој се очекува со пикот на коронавирусот кон крајот на април, изјави министерот за здравство, Венко Филипче, на вчерашната прес-конференција. Министерството за здравство има на р
Толку многу пати, безброј пати, Мицковски се посрамоти и промаши пенал и не само што промаши туку топката отиде во неговиот гол! Еј во моменти кога цела нација се плаши дали ќе умре, или од Корона или од глад, да излезеш на тв и така лесно да се глу
Министерството за здравство реагираше дека невистинити се исказите на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, изнесени во Само интервју на Канал 5, дека државата има тестови за коронавирусот за само неколку денови. Како што велат од министерствот
Министерот за здравство, Венко Филипче на денешната прес конференција рече дека Државниот инспекторат напавил увид во лабораторијата на Систина. -Државниот санитарен и здравствен инспекторат беше на увид, беа констатирани условите во лаборат
Владата на денешната 34-та седница донесе одлука за забрана и посебен режим на движењето на населението (полициски час) во Општина Куманово, и тоа целосна забрана за време на викенд, почнувајќи од 21:00 часот во петок (денеска) до 05:00 часот во по
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во емисијата „Само интервју“ на Канал 5, упати бројни критики до власта дека не води сериозна борба против пандемијата на коронавирусот. Тој рече дека Министерството за здра
- Помошта од Јанез Јанша ќе биде минорна споредена со таа што ќе стаса во понеделник од една наша братска владејачка партија од Европа, јас лично го замолив лидерот да ни помогне, во понеделник во Скопје ќе слета авион полн со респиратори, маски, р
На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починаа двајца пациенти. Едниот пациент на возраст од 70 години од Куманово кој од коморбидитети имал хипертензија и срцева слабост, неговиот резултат на Ковид-19 се уште не е готов. Другиот е

(ВИДЕО) СРБИТЕ СЕ СТВАРНО НЕБЕСКИ НАРОД!

Линк до урнебесното видео, овде.

Повеќе

БОМБА НА МИЦКОВСКИ: АНТОНИО МИЛОШОСКИ НЕ Е ТЕРЕТ ОКОЛУ ВРАТОТ НА ВМРО ДПМНЕ!

Запрашан за тоа дали пратеникот Милошоски е терет околу вратот на ВМРО ДПМНЕ, Мицковски изјави негативно: - Терет околу вратот на земјава е Зоран З...

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТНО: САШЕ ПОЛИТИКО ГО НАТЕРА МИЦКОВСКИ ДА ГО ОСУДИ МИЛОШОСКИ - НЕДОЗВОЛИВО Е ПОЛИТИЧАР ДА СЕ ЈАВУВА НА СУДИИ И ДА УРГИРА!!!

Повеќе

ПЕНДАРОВСКИ: Родовата еднаквост е важна заложба во мојот мандат, со што сакам да дадам придонес за унапредување на родовата еднаквост и родовите политики во земјата

Обраќање на претседателот Пендаровски на настанот „Вечери на женски права“ Претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаров...

Повеќе

Тачи одлучи самостојно да оди на избори, Ахмети ги скрои пратеничките листи

ДПА самостојно ќе настапи на претстојните предвремени парламнетарни избори, одлучи партиското Централно претседателство на денешната седница што се ...

Повеќе

БОМБА ОД ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА: Парите кои влегле во ТВ Алфа се со неутврдено потекло

Сомнежите се дека нелегалните пари се обезбедуваат преку кривичното дело „перење пари”, односно преку реклами за производ кој кај нас не...

Повеќе

ЗАЕВ И РАДМИЛА НАЈАВИЈА НОВИНА ДОСЕГА НЕВИДЕНА ВО МАКЕДОНСКАТА ПОЛИТИКА: ПО ДВАЈЦА НОСИТЕЛИ НА ЛИСТИ, МАЖ И ЖЕНА КОИ ЌЕ АГИТИРААТ ПО ПОЛОВИНА ОД ЕДИНИЦИТЕ КОИ ЌЕ ГИ ВОДАТ!

- За прв пат воведуваме двајца носители на листи, маж и жена кои ќе ја поделат единицата на пола и ќе агитираат секој во својот дел, сакаме да дадем...

Повеќе

ГАЛЕРИЈА: Заев го водеше орото - свадба правеше генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски

Генералниот секретар на СДСМ и поранешен министер за земјоделие Љупчо Николовски и неговата сопруга Андријана Јакимовска, заедно со роднините и пр...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ЗГРМЕ ОД БИХАЧКА НА ДЕНОТ НА ЖЕНАТА: ЖЕНИТЕ ГО ИМААТ СДСМ НА СВОЈА СТРАНА, НИЕ СМЕ ПРВА ПАРТИЈА КОЈА ИМА ПОВЕЌЕ ЖЕНИ ВО ЦЕНТРАЛНИОТ ОДБОР, И ПРВИ СМЕ КОИ ЌЕ ИМАМЕ 50-50 НА ПАРТИСКИТЕ ЛИСТИ НА ОВИЕ ИЗБОРИ!

Повеќе

(ВИДЕО) РАДМИЛА ПОДЕЛИ 200 НОВИ ЧЛЕНСКИ КНИШКИ НА СДСМ ВО КАПИШТЕЦ, БАСТИОНОТ НА СДСМ!!!

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА ОДЕКНА - ОБЈАВЕНИ НОСИТЕЛИТЕ НА ЛИСТИ НА КОАЛИЦИЈАТА СДСМ И БЕСА!!!

Оваа листа сепак ќе претрпи мали измени, се очекува Радмила Шекеринска да биде носител на листа и тоа денеска го потврдија и Заев и Радмила. Ќе ви...

Повеќе

ПОГЛЕДНЕТЕ КАКВА ЕУФОРИЈА ВЛАДЕЕ НА ТЕРЕН КАДЕ И ДА СЕ ПОЈАВАТ ПРВЕНЦИТЕ НА СДСМ!

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА МУХАМЕД ЗЕКИРИ: ВРЕМЕ Е ДУИ ДА ОСЕТИ КАКО Е ДА СЕ БИДЕ ВО ОПОЗИЦИЈА!

Повеќе

БРАВО ЗЛАТКО МАРИН: НОВ ПАРК ЌЕ НИКНЕ ВО МИЧУРИН, АЕРОДРОМ

Повеќе

(ВИДЕО) ИТАЛИЈАНЦИТЕ СЕ ВРАЌААТ НА ГОЛЕМА ВРАТА: НОВАТА АЛФА РОМЕО ЏУЛИЈА ГТА Е ПОРНО НА ТРКАЛА

Повеќе