Одберете локација на пристап

Хрватскиот научник Игор Штагљар, специјализиран на подрачјето на молекуларна биологија одлучи со јасни бројки да ја смири паниката во врска со коронавирусот. Самиот поглед на бројките сугерира колку се мали шансите да заболете од коронавирусот, а у
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, неговата сопруга Роза Мицкоска и неговиот татко Иван Мицкоски донирале вкупно 1.800.000 денари или скоро 30.000 евра за партијата во текот на минатата 2019 година. Според податоците што ни ги доставија од
Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска изјави дека за претстојните предвремени парламентарни избори во коалицијата „Обнова на Македонија“ остануваат политичките партии кои беа дел од неа, како и дека преговараат
Папата Франциск е болен и нема да присуствува на денешната миса со римски свештеници во базиликата Свети Јован Латерански, соопштија официјални лица. Ватикан информира дека 83-годишниот папа не се чувствува добро и оти одлучил да остане во близина
На неуредениот простор меѓу улицата Лазар Димитров и железничката пруга во Кисела Вода деновиве се уредува нов парк. Новата зелена оаза ќе зафаќа површина од 16.000 квадратни метри и во него ќе се засадат над 150 листопадни и 240 зимзелени садници,
Ве чекаме на шопинг воCapitol Mall & Residence👉на2️⃣ри кат👉на5️⃣0️⃣% попyст👉🚺🚹🚼
Политичката партија Титови леви сили одлучи да ја напушти коалицијата со ВМРО-ДПМНЕ и да се приклучи кон коалицијата со СДСМ. Партискиот Централен комитет донел ваква одлука поради, како што наведуваат од партијата, идеолошките разлики со ВМРО-ДПМ
Владата на Република Северна Македонија ги известува сите вработени во државните и локалните институции и претпријатија, вработените во основно, средно и високо образование, како и сите ученици и студенти дека доколку во последните 2 недели патувал
Градот Скопје ја избра компанијата „Гранит“ за пробивањето на булеварот АСНОМ кон населбата Керамидница и за изградба на новиот мост на реката Вардар. Станува збор за втора фаза од изградбата на булеварот АСНОМ, со која се предвидува из
Амбасадорот на Европската Унија, Самуел Жбогар, вели дека не гледа кадево текстот на Законот за јавното обвинителство има амнестија. „Напротив, гледаме дека случаите на СЈО продолжуваат, а тоа нам ни е најва
Министерот задолжен за дијаспора Едмонд Адеми ја предводеше делегацијата на Владата vо која беа и министерот задолжен за странски инвестиции, Елвин Хасан, и заменик министерот за култура, Владимир Лазовски, на одбележувањето на годишнината на загин

БОМБА ОД ВЛАДАТА: Државата ќе даде 25 милиони евра за вработување на 12 000 граѓани!

Презентиран Оперативниот план за 2020 година – За активни програми и мерки за вработување издвоени рекордни 1,45 милијарди денари, ќе се опф...

Повеќе

(ВИДЕО) Заев од Радовиш: Веруваме во младите и преку конкретни мерки креираме подобри услови за сите млади

Повеќе

ГРАД СКОПЈЕ ПЛАНИРА ОБНОВА НА МЕХАНИЗАЦИЈАТА НА ЈП „УЛИЦИИ ПАТИШТА“ И “ПАРКОВИ И ЗЕЛЕНИЛО“ СО ЗАЕМ ОД 2,5 МИЛИОНИ ЕВРА

На претстојната седница на Советот на Град Скопје ќе се разгледува предлог одлука за задолжување со заем од финансиска институција во висина од 150 ...

Повеќе

ДО КОГА БЕ ВМРОНИ ДО КОГА??!?! ЌЕ ВИ ДОЈДЕ ЛИ ВАС ПАМЕТ НЕКОГАШ?!?!

Брееј што нема да смислат ВМРОВЦИТЕ... Очаен човек, жив ѓавол што би рекле нашите стари... Што ли уште ќе им текне овие денови како се ближат избор...

Повеќе

ДОБРИ И ЛОШИ ВЕСТИ ЗА НОВИОТ КОРОНА ВИРУС КОЈ ПРЕДИЗВИКА СВЕТСКА ПАНИКА: Нема лек, нема вакцина, се шири од човек на човек, но смртоста му е само 2%, убива само стари изнемоштени лица со слаб имунитет!

Повеќе

ИНДИА ПРОСЛАВИ 71 РОДЕНДЕН СО ВОЕНА ПАРАДА ВО ЊУ ДЕЛХИ

Повеќе

ПОСЛЕДЕН БИЛАНС ОД ВИРУСОТ КОРОНА: 2000 заболени во светот, 56 загинати во Кина меѓу кои и еден доктор, Америка ги евакуира своите државјани од епицентарот на епидемијата, Вухан

Повеќе

Димитров до Николовски: Нема поголема дрскост кога овие од злосторничкото здружение клеветат за меѓународна изолација

Фејсбук статус на Никола Димитров, министер за надворешни работи: “Нема поголема гротеска и дрскост кога овие од злосторничкото здр...

Повеќе

ЛИДЕРОТ НА СДСМ, ЗОРАН ЗАЕВ: Успешните политики на СДСМ ја намалија невработеноста на 17,1% и отворија нови 60.000 работни места

Зоран Заев Успешните политики на СДСМ ја намалија невработеноста на 17,1% и отворија нови 60.000 работни места. Продолжув...

Повеќе

СДСМ СО ЛЕКЦИЈА ПО ПАТРИОТИЗАМ ЗА ВМРО ДПМНЕ: 35 милиони евра државна помош за 200 компании за раст на плати и отворање на нови работни места!

Повеќе

Пет причини зошто треба да се регистрирате на владиниот портал Uslugi.gov.mk

Uslugi.gov.mk е Национален портал за електронски услуги кој беше претставен од страна на Министерството за информатичко општество и администра...

Повеќе

(ВИДЕО) СРЕЧКО ПОПОВСКИ МУ ГО ДАДЕ НАЈГОЛЕМИОТ КОМПЛИМЕНТ НА ЗАЕВ - ВО ОБИДОТ ДА МУ НАЈДЕ ГРЕШКА ИЛИ МААНА, УСПЕА ДА НАЈДЕ САМО ЕДЕН ТУРНАТ МИКРОФОН НА ПРЕС!

Повеќе

МВР ОТВОРИ ИСТРАГА: Порнографски фотографии на малолетнички се споделуваат на групата „Јавна соба“ на Телеграм

Родителите на средношколците и професорите се во паника откако редакциите наРадио МОФи наА1.онобјавија дека на месинџер апликацијата Телег...

Повеќе

Манчевски: Реформата на администрацијата нема да има жртви, секој ќе си го најде соодветното место

Со реформата на администрацијата никој нема да бидеизбркан од работното место, а оние кои ќе заминат во приватен сектор да имаат подобри усл...

Повеќе

Генералниот директор Хрисавов посочи дека Цементарница Усје има право да гори исклучиво неопасен отпад, и само таков е увезен!

Не се сметаме за загадувачи кои придонесуваат за нарушување на животната средина. Најодговорно тврдиме и кажуваме дека тоа не е така и многу ми е кр...

Повеќе