Одберете локација на пристап

Стадото пелистерски диви коњи се вистинска атракција на Пелистер, посебно за љубителите на природата и убавата фотографија, пишува битолскиот портал „апла.мк“. Порталот го објави видеото што на Баба Планина го направи битолчанецот Дани
Во пресрет на Задушница, Отец Пимен вчера на својот фејсбук профил им порача на граѓаните да бидат разумни, со порака живите да им помагаат на живите. -…Друг, пак од учениците Негови Му рече: “Господи, дозволи ми најнапред да отидам
Неуспесите на 18 години владеење на ДУИ не можат да бидат покриени со пуштање на „една рака муви“ за барање за премиер Албанец кога се знае дека тоа е утврдено со закон за начинот на формирање на владите, порача денеска лидерот на БЕСА,
Ако Мицкоски се грижеше за здравјето на граѓаните, немаше да ги крши здравствените мерки! – констатира лидерот на СДСМ Зоран Заев. Само ако сите ги почитуваме мерките и забраните, ќе можеме да се заштитиме од пандемијата. Ако ние полит
Клубот на гувернеритена централните банки од Централна Азија, Црноморскиот Регион и Балканот ја потврдија заложбата за водење политики кои ги поддржуваат ценовната и финансискатастабилност, а дополнително, во рамки на просторот за делување на
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Општина
Вицепремиерот Бујар Османи на својот профил на Фејсбук објави видео за тоа како новиот опасен корона вирус се пренесува за 30 минути на заедничка вечера. „По втор пат го објавувам ова видео.Како за 30 минути се пренесува вирусот кај
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Близок соработн
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Славјанка Петро
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Најостро ги дем
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почитув
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Од понеде

(ВИДЕО) Заев на Алсат: Мицкоски не знае економија, нека оди да биде професор, каде е примен со ургенции на татко му

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ЗНМ: Обезбедувањето на Чулев го прекрши кодексот на однесување на полициски службеници и недолично се однесуваше кон новинарот Салиу

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОТРЕСНО СВЕДОШТВО НА НОВИНАРОТ МИХАЈЛОВСКИ: Ова е проклета болест, со недели си затворен дома и нема кој да ти купи јадење да ти фрли ѓубре!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

СЕ ОГЛАСИ И ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Сцените кои ги гледам денес од Струга се крајно разочарувачки за мене, барам да се спроведе истрага како се дозволило да се случи ваков вид на собир кој е строго забранет

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

МПЦ И МВРО ВМРО - ТАНДЕМ ОД ПЕКОЛОТ, ЖИВИ ЌЕ НЕ ЗАКОПААТ!!!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ЈАВНОСТА БЕСНА ЗА ЛИТИЈАТА ВО СТРУГА - Османи: Во Струга 20 отсто од заразените починаа, ќе има одговорност!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ХАОС, ВМРО И ДУИ СЕ ШПИОНИРААТ МЕЃУ СЕБЕ: Синиша Алексовски го следел Талат Џафери

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) КАКОВ УСПЕХ ЗА ЗЕМЈАВА: ДЕНЕСКА МОНТИ ПАЈТОН СНИМАА РИМЕЈК НА ЖИТИЕТО НА БРАЈАН ВО СТРУГА?!?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

СДСМ: Доволно беше, оставка од неспособниот Наќе Чулев за загрозување на здравјето и безбедноста на граѓаните, за непостапување при настан во Струга, за нападот врз новинар и чадната бомба во Скопје

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ДАРВИН ДЕНЕСКА ДИВЕЕШЕ ВО СТРУГА НА ЛИТИЈА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ЛЕГЕНДАРНИОТ ФРЧКОВСКИ ОТКРИ ЗА ШТО НАЈМНОГУ СЕ КАЕ ВО СВОЈАТА КАРИЕРА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ ЗА ПРОБЛЕМИТЕ СО БУГАРИЈА: Без паника Македонци мои, ќе најдеме решение кое ќе биде Вин Вин и за двете страни

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ: СДСМ ќе истера уште еден мандат!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА РУСКОСКА: Имаме докази дека торбата со парите од кај Камчев завршила кај родителите на Јовановски

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ВО МВР СЕ Е ИСТО КАКО ВО ГРУЕВИЗМОТ, САМО ГОЦА И САШО ГИ НЕМА: Закани кон новинарот Фуркан Салиу од бодигардите на Наќе Отсјај - да се тргне од кај Чулев или ќе применеле сила?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе