Одберете локација на пристап

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, неговата сопруга Роза Мицкоска и неговиот татко Иван Мицкоски донирале вкупно 1.800.000 денари или скоро 30.000 евра за партијата во текот на минатата 2019 година. Според податоците што ни ги доставија од
Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска изјави дека за претстојните предвремени парламентарни избори во коалицијата „Обнова на Македонија“ остануваат политичките партии кои беа дел од неа, како и дека преговараат
Папата Франциск е болен и нема да присуствува на денешната миса со римски свештеници во базиликата Свети Јован Латерански, соопштија официјални лица. Ватикан информира дека 83-годишниот папа не се чувствува добро и оти одлучил да остане во близина
На неуредениот простор меѓу улицата Лазар Димитров и железничката пруга во Кисела Вода деновиве се уредува нов парк. Новата зелена оаза ќе зафаќа површина од 16.000 квадратни метри и во него ќе се засадат над 150 листопадни и 240 зимзелени садници,
Ве чекаме на шопинг воCapitol Mall & Residence👉на2️⃣ри кат👉на5️⃣0️⃣% попyст👉🚺🚹🚼
Политичката партија Титови леви сили одлучи да ја напушти коалицијата со ВМРО-ДПМНЕ и да се приклучи кон коалицијата со СДСМ. Партискиот Централен комитет донел ваква одлука поради, како што наведуваат од партијата, идеолошките разлики со ВМРО-ДПМ
Владата на Република Северна Македонија ги известува сите вработени во државните и локалните институции и претпријатија, вработените во основно, средно и високо образование, како и сите ученици и студенти дека доколку во последните 2 недели патувал
Градот Скопје ја избра компанијата „Гранит“ за пробивањето на булеварот АСНОМ кон населбата Керамидница и за изградба на новиот мост на реката Вардар. Станува збор за втора фаза од изградбата на булеварот АСНОМ, со која се предвидува из
Амбасадорот на Европската Унија, Самуел Жбогар, вели дека не гледа кадево текстот на Законот за јавното обвинителство има амнестија. „Напротив, гледаме дека случаите на СЈО продолжуваат, а тоа нам ни е најва
Министерот задолжен за дијаспора Едмонд Адеми ја предводеше делегацијата на Владата vо која беа и министерот задолжен за странски инвестиции, Елвин Хасан, и заменик министерот за култура, Владимир Лазовски, на одбележувањето на годишнината на загин
Мицко го згрешил денот за протестот или што и да е во врска со ПРАВДА.Прочка му е добар датум.Најпрвин да побара ПРОЧКА за злосторствата што ги правеше режимот на Грујо преку Судиите од тефтерчето. Но Мицко нема душа за таква работа. Додека

РАЗУМОТ ГО ПОБЕДИ ИНАЕТОТ ВО ГАЗИ БАБА, ДОНЕСЕН БУЏЕТОТ ЗА 2020-ТА ПО 1 МЕСЕЦ КОЧЕЊЕ ОД ВМРО ДПМНЕ!

Борис Георгиевски Буџетот на општина Гази Баба за 2020 година е едногласно усвоен од страна на Советот. Разумот го победи инаетот...

Повеќе

Николовски со добри вести: Добиено е одобрение за градба на патот Кр.Паланка-Д.Баир, градежните работи може да започнат

“Денес е голем ден за мене и моите сограѓани. Со многу заложба, посветено време и работа на Владата во која бев член како и на институциите в...

Повеќе

ВМРО ТЕРОРИСТИЧКА СЕ ПРЕТЕРА: ЗАПАЛЕНИ 6 КОНТЕЈНЕРИ ВО СКОПСКО ДЕБАР МААЛО, ПОЖАРНАТА СПРЕЧИ ОГНОТ ДА СЕ ПРОШИРИ КОН ЗГРАДИТЕ

Од скопската Пожарна велат дека контејнерите се намерно запалени бидејќи огнот одеднаш со голем пламен избил во нив.(Фото: Принтскрин Град Скопје)...

Повеќе

Историски успех на тркачките патеки: Игор Стефановски двократен европски шампион

Игор Иџе Стефановски, македонскиот автомобилист е најдобриот од нашата држава. Тој е двократен европски шампион, а тоа го докажа и по последната трк...

Повеќе

Вице Заев ги отфрла обвинувањата за изборни малверзации: Бев постојано прислушуван за време на режимот, но немаше ништо и се им пропадна!

Струмичкиот бизнисмен Вице Заев, брат на лидерот на СДСМ и експремиер Зоран Заев, реагира дека написите во „Ла Верита“, врз основа на ко...

Повеќе

Советничка на Груевски е шеф на кабинетот на Мизрахи, ништо не се менува во ВМРО-ДПМНЕ режимска

Ништо не е сменето во ВМРО-ДПМНЕ, партијата предводена од Христијан Мицкоски работи по инструкции на бегалецот од правдата, Никола Груевск...

Повеќе

Американски медиум објави целосна снимка во која Трамп бара отпуштање на екс-амбасадорката во Украина

Американски медиуми ја објавија целосната снимка во која се слуша како претседателот на САД, Доналд Трамп, наводни повикува на отпуштање на екс-амба...

Повеќе

(ВИДЕО) Премиерот Спасовски: Сите пратеници во Парламентот да бидат на висината на сопствената должност и да преземат одговорност да биде усвоен Законот за јавно обвинителство за иднината на нашата земја како членка на ЕУ и за правдата

„Сега е моментот сите политички партии, сите претставници на народот во Парламентот, да бидат на висината на сопствената должност и да преземе...

Повеќе

Филипче од трибина Агенда Здравство 20-24: Денес не постои пацинет кој го нема потребниот лек

Реформите во здравството воведени во изминатите години, сериозно придонесе кон овозможување поквалитетн живот на пациентите кои се снабдени со потре...

Повеќе

СВЕТОТ ВО ШОК: ВО ХЕЛИКОПТЕРСКА НЕСРЕЌА ЗАГИНА ПОРАНЕШНАТА НБА ЅВЕЗДА НА ЛА ЛЕЈКЕРС. КОБИ БРАЈАНТ

Повеќе

Преку ИПАРД 2 програмата досега потпишани се 1.480 договори во висина од 32,8 милиони евра

Повеќе

ШОКАНТНО: Комората за приватно обезбедување – заложник во рацете на една личност – султан!

Чудно е како во изминатите години функционира Комората за приватно обезбедување со моќ сконцентирара во рацете на една личност – незиниот прет...

Повеќе

Спасов открива кој е Јанез Јанша, пријателот на Орбан, кој чита „Ла Верита“

Јанез Јанша Се прослави откако австриски новинар откри дека земал поткуп во висина од 250 илјади долари како министер за одбрана на Словенија...

Повеќе

НЕМА ПРИЧИНА ЗА ПАНИКА, ИНСТИТУЦИИТЕ СЕ СПРЕМНИ ЗА ВАКВИ ЕПИДЕМИИ: Од утре во земјава се воведуваат превентивни мерки против коронавирусот

Не постои простор за паника од коронавирусот, но ќе се преземат превентивни мерки, кои ќе стапат на сила од утре. Сите патници на летовите од Истан...

Повеќе

БОМБА ОД ВЛАДАТА: Државата ќе даде 25 милиони евра за вработување на 12 000 граѓани!

Презентиран Оперативниот план за 2020 година – За активни програми и мерки за вработување издвоени рекордни 1,45 милијарди денари, ќе се опф...

Повеќе