Одберете локација на пристап

Стадото пелистерски диви коњи се вистинска атракција на Пелистер, посебно за љубителите на природата и убавата фотографија, пишува битолскиот портал „апла.мк“. Порталот го објави видеото што на Баба Планина го направи битолчанецот Дани
Во пресрет на Задушница, Отец Пимен вчера на својот фејсбук профил им порача на граѓаните да бидат разумни, со порака живите да им помагаат на живите. -…Друг, пак од учениците Негови Му рече: “Господи, дозволи ми најнапред да отидам
Неуспесите на 18 години владеење на ДУИ не можат да бидат покриени со пуштање на „една рака муви“ за барање за премиер Албанец кога се знае дека тоа е утврдено со закон за начинот на формирање на владите, порача денеска лидерот на БЕСА,
Ако Мицкоски се грижеше за здравјето на граѓаните, немаше да ги крши здравствените мерки! – констатира лидерот на СДСМ Зоран Заев. Само ако сите ги почитуваме мерките и забраните, ќе можеме да се заштитиме од пандемијата. Ако ние полит
Клубот на гувернеритена централните банки од Централна Азија, Црноморскиот Регион и Балканот ја потврдија заложбата за водење политики кои ги поддржуваат ценовната и финансискатастабилност, а дополнително, во рамки на просторот за делување на
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Општина
Вицепремиерот Бујар Османи на својот профил на Фејсбук објави видео за тоа како новиот опасен корона вирус се пренесува за 30 минути на заедничка вечера. „По втор пат го објавувам ова видео.Како за 30 минути се пренесува вирусот кај
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Близок соработн
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Славјанка Петро
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Најостро ги дем
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почитув
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Од понеде

ЌЕ ВИДИМЕ ЛИ ЗА ПРВ ПАТ ВЛАДИКА НА МПЦ ВО ЌОРКА - OJO: Отворен предмет по допрен глас за непочитување на здравствените прописи за време на Литијата во Струга

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Спасовски: Дефиниравме нов пакет мерки за заживување на економијата и подинамичен развој

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Јанева: Да знаете вие што се знам јас од тие фајлови за многу луѓе, немаше јас овде да бидам

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО: Најмногу заразени по глава на жител има во Куманово, Дебар, Прилеп и Велес, намалку има во Свети Николе, Ресен, Кратово и Берово

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Заев очекува повеќе од 70.000 гласови од Албанците

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Филипче: Апликацијата „Стоп корона!“ ја имаат инсталирано 55 илјади лица и претставува сериозна алатка во рацете на медицинските работници

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

БОРЧЕ ГЕОРГИЕВСКИ: Заедно со Град Скопје плански градиме подобра инфраструктура за граѓаните. За првпат северниот дел од градот е целосно поврзан со булеварско решение од обиколницата до централното градско подрачје!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Инвестицискиот циклус на „Макпетрол“ АД продолжува, реновирана и модернизирана бензинската станица на влезот во градот Прилеп

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ШОКАНТНО - ВО СТРУГА ЌЕ ИМА НОВО ЖАРИШТЕ НА КОРОНА: НАД 100 СТРУЖАНИ МУ ЈА БАЦИЈА РАКАТА НА ВЛАДИКАТА ТИМОТЕЈ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО - НЕ ИМ ИДЕ ПАМЕТ ОТКАКО ОДРЖАА МАСОВНА ПРОСЛАВА НА ВЕЛИГДЕН: СВЕШТЕНИЦИТЕ ОД БИГОРСКИ МАНАСТИР ОРГАНИЗАТОРИ НА ЛИТИЈАТА ВО СТРУГА?!?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ИСУСЕ ХРИСТЕ: Еве што велат учесниците во Литијата, нема да ви се верува колку глуп народ ја гази оваа света земја

Повеќе

НЕ СЕ НОРМАЛНИ: НА МПЦ ПОВАЖНО И БИЛО МАНИФЕСТАЦИЈАТА ВО СТРУГА ДА НЕ ЗГАСНЕ ОТКОЛКУ ДАЛИ НЕКОЈ ЌЕ СЕ ЗАРАЗИ И УМРЕ?!?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

АЈДЕЕЕ: НАЌЕ ЧУЛЕВ И ОТКАЖА ПОСЛУШНОСТ НА ВЛАДАТА, НЕМАЛО ДА ГИ КАЗНУВА ОНИЕ КОИ НЕ ГИ ПОЧИТУВААТ ВЛАДИНИТЕ МЕРКИ, СО ОВА ПАЃА ВО ВОДА ЦЕЛАТА БИТКА ПРОТИВ КОРОНА?!?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ДУРИ И НАЌЕ ПРИЗНА: Настанот во Струга е лошо организиран, ќе се утврдуваат пропустите

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Даниловски: Земјава добро се справи со корона кризата

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе