Одберете локација на пристап

Од почетокот на епидемијата, досега во нашата држава се регистрирани 500 смртни случаи, односно починати пациенти кои ја изгубиле битката со Ковид-19. Црната статистика во изминатите 24 часа ја дополнија три смртни случаи. Бројот на активн
„Нашата битка денеска е да обезбедиме достоинствен живот за нашите граѓани во нашата земја, а не надвор од неа. А за тоа мора да има правда и слобода“, се обрати Пендаровски на Илинден (Фото: Кабинет на претседателот) Претседат
Екс премиерот Љубчо Георгиевски на Фејсбук го искоментира потегот на Србија, во време кога Македонија и Бугарија слават три години од потпишувањето на Договорот за добрососедство. „На први август точно кога се одбележуваше три години од дого
Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери утре ќе претседава со конститутивната седница на Собранието, потврдија од неговиот кабинет. -Претседателот Џафери излезе од болница и е во многу добра состојба и утре тој ќе ја води с
Сведоци кои го виделе ливчето за Мактел ни открија три извори на пари кои Груевски му ги предочил на Мицковски пред заминување за Будимпешта: - 2,5 милиони евра од скопска градежна фирма - 1,7 милиони евра од битолска градежна фирма која работи с
По долга битка со леукозата, малиот херој Ајан денеска ја напушти Детската клиника во Скопје. Придружен со аплауз од медицинскиот персонал во болницата, Ајан гордо чекореше по болничкиот ходник, се качи на скали и заѕвони на обесеното ѕвонче за да
Лидерот на СДСМ Зоран Заев од утре ги почнува разговорите за формирање на новата влада. Од СДСМ за САКАМДАКАЖАМ.МК велат дека денеска Заев завршува со летниот одмор и се враќа во Скопје на работните обврски. „Претседателот Заев е на одмор во
Граѓаните особено оние од Скопје изгледа не се свесни за основниот начин на преѓивување на граѓаните на оваа земја сите овие 30 години на транзиција војни ембарга кризи режими... Токму оваа формула за преживување ги збунува многу аналитичари кои д
Поранешниот потпретседател на САД, Џо Бајден во изјаваза Гласот на Америка ѝ го честита празникот Илинден на македонската заедница во САД. -Џил и јас испраќаме честитки до македонско-американската заедница, која што го празнува Илинден и а
Демократскиот сојуз на сите Македонци и граѓани - припадници на другите народи, им го честита ИЛИНДЕН, ДЕНОТ НА РЕПУБЛИКАТА, со силна верба дека овој ден сите ќе не обедини за просперитет, јакнење на унитарноста и сувереноста на Македонија. Исправ
Стојанче Ангелов Македонските револуционери на целата македонска територија ги удрија крвавите темели на македонската држава.Македонските партизани на дел од македонската територија ја создадоа македонската држава.Ние, ма

Денеска се регистрирани 115 нови случаи на ковид 19 – вкупната бројка на дијагностицирани 7046, оздравени се 40 пациенти – починати се 7 лица

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

СРДЕЧЕН ПОЗДРАВ НА САШЕ ПОЛИТИКО СО ТИМЧО МУЦУНСКИ, ШТО БАРА ОВА ФИНО ДЕТЕ ВО МАФИЈАШКАТА ВМРО ДПМНЕ!?!?!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

Шекеринска од Дебар: Во борбата со коронавирусот, ДПМНЕ калкулираше и блокираше пари од Светска Банка

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

ИСУСЕ ХРИСТЕ, КРАЖБА НА ВЕКОТ: На скопјанец вчера од дома му биле украдени 800 000 евра, 60 000 долари, 50 000 франци и милион денари

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

ВЕНКО: Претпладнево во Охрид имавме одлична дискусија со младите здравствени работници. Ги слушнав нивните предлози и пораки - заеднички го унапредуваме здравствениот систем. Тие се активно вклучени во креирањето на здравствените политики, затоа што само младите знаат што е најдобро за нив. Направивме да се чувствуваат вреднувани и мотивирани

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

Шекеринска од Кичево: Одиме на едноцифрена невработеност, покажуваме што е економски патриотизам

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

НЕВЕРОЈАТНА ИЗЈАВА НА МИЦКОВСКИ НА АЛСАТ М: АКО ПОБЕДИМЕ ЌЕ ПРОБАМЕ ДА ГО УКИНЕМЕ РАМКОВНИОТ ДОГОВОР?!?!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

НАМЕСТО ПОЗНАТАТА ЕУФОРИЈА И АРОГАНЦИЈА, МИЛЕНКО ПЛАЧЕ ВО КОЛУМНА НА ДУДИНКА СВЕСЕН ШТО ГО ЧЕКА МИЦЕТА: ТЕШКА И РИЗИЧНА ЌЕ БИТКАТА СО СДСМ НА ОВИЕ ИЗБОРИ!

Навикнати сме на сите избори досега, Миленко да се сили, да шири еуфорија, да се заканува дека ќе беси, коља, правеше листи за отстрел, се закануваш...

Повеќе

Спасовски: Не сфаќајте сериозно ниту едно од ветувањата на Мицкоски!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ПЕТАР КОЛЕВ ОД ГДУ: Потребни се итни реформи во образованието!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ МЕНУВА СТРАНА: МНОГУ МЕ РАЗОЧАРАА СНИМКИТЕ СО МИЦКОВСКИ, НАРОДОТ ИЗГУБИ ДОВЕРБА ВО СИТЕ!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

ШОКАНТНА ИЗЈАВА НА МИЦКОВСКИ: КОГА ЌЕ ДОЈДЕМЕ НА ВЛАСТ, ВМРО ДПМНЕ ЌЕ КАЖУВА КОЈ МОЖЕ ДА БИДЕ НОВИНАР!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

ВО МВР СЕ СЛУЧУВА ВИСТИНСКИ ХАОС, ЧУЛЕВ Е БЕТЕР И ОД ГОЦА И ОД МИТКО ЧАВКОВ!!!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) СПАСОВСКИ: ВМРО-ДПМНЕ не е опција, туку е опасност за државата и граѓаните

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

ШОКАНТНА ИЗЈАВА НА СИЉАНОВСКА, ЌЕ ГО ПОНИШТУВАЛА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА: НЕ САМО ШТО САКАМЕ ДА ГО ВРАТИМЕ ИМЕТО МАКЕДОНИЈА, ТУКУ ЗНАЕМЕ И КАКО!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе