Одберете локација на пристап

- И да немаше карантин, Скопјани пак ќе заминеа за продолжен викенд во туристичките места, не им се лутам, под услов да се придружуваат до мерките, да држат дистанца, да не се групираат и да носат маски и да користат средства за дезинфекција! Ние т
- Ни се случува втор бран, но новите заразени се во рамките на кластерите, применивме нов алгоритам за тестирање па сега ги ловиме новите заразени во рана фаза на болеста, вирусот е ослабнат над 90% ново заразени се со лесна клиничка слика или без
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1272 тестирања, а регистрирани се 180 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-109, Куманово-26, Дебар-1, Штип-15, Тетово-12, Струга-1, Велес-1, Битола-1, Охри
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ни се случува м
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ❗#Христиј
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Љупчо Палевски
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Во последните 2
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- *реклама ------
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Демократс
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Со ср
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ✅Откако целосно ј
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Aко ние п
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Идат избори и д
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- - Кога полицајц

ЌЕ ВИДИМЕ ЛИ ЗА ПРВ ПАТ ВЛАДИКА НА МПЦ ВО ЌОРКА - OJO: Отворен предмет по допрен глас за непочитување на здравствените прописи за време на Литијата во Струга

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Спасовски: Дефиниравме нов пакет мерки за заживување на економијата и подинамичен развој

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Јанева: Да знаете вие што се знам јас од тие фајлови за многу луѓе, немаше јас овде да бидам

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО: Најмногу заразени по глава на жител има во Куманово, Дебар, Прилеп и Велес, намалку има во Свети Николе, Ресен, Кратово и Берово

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Заев очекува повеќе од 70.000 гласови од Албанците

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Филипче: Апликацијата „Стоп корона!“ ја имаат инсталирано 55 илјади лица и претставува сериозна алатка во рацете на медицинските работници

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

БОРЧЕ ГЕОРГИЕВСКИ: Заедно со Град Скопје плански градиме подобра инфраструктура за граѓаните. За првпат северниот дел од градот е целосно поврзан со булеварско решение од обиколницата до централното градско подрачје!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Инвестицискиот циклус на „Макпетрол“ АД продолжува, реновирана и модернизирана бензинската станица на влезот во градот Прилеп

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ШОКАНТНО - ВО СТРУГА ЌЕ ИМА НОВО ЖАРИШТЕ НА КОРОНА: НАД 100 СТРУЖАНИ МУ ЈА БАЦИЈА РАКАТА НА ВЛАДИКАТА ТИМОТЕЈ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО - НЕ ИМ ИДЕ ПАМЕТ ОТКАКО ОДРЖАА МАСОВНА ПРОСЛАВА НА ВЕЛИГДЕН: СВЕШТЕНИЦИТЕ ОД БИГОРСКИ МАНАСТИР ОРГАНИЗАТОРИ НА ЛИТИЈАТА ВО СТРУГА?!?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ИСУСЕ ХРИСТЕ: Еве што велат учесниците во Литијата, нема да ви се верува колку глуп народ ја гази оваа света земја

Повеќе

НЕ СЕ НОРМАЛНИ: НА МПЦ ПОВАЖНО И БИЛО МАНИФЕСТАЦИЈАТА ВО СТРУГА ДА НЕ ЗГАСНЕ ОТКОЛКУ ДАЛИ НЕКОЈ ЌЕ СЕ ЗАРАЗИ И УМРЕ?!?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

АЈДЕЕЕ: НАЌЕ ЧУЛЕВ И ОТКАЖА ПОСЛУШНОСТ НА ВЛАДАТА, НЕМАЛО ДА ГИ КАЗНУВА ОНИЕ КОИ НЕ ГИ ПОЧИТУВААТ ВЛАДИНИТЕ МЕРКИ, СО ОВА ПАЃА ВО ВОДА ЦЕЛАТА БИТКА ПРОТИВ КОРОНА?!?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ДУРИ И НАЌЕ ПРИЗНА: Настанот во Струга е лошо организиран, ќе се утврдуваат пропустите

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Даниловски: Земјава добро се справи со корона кризата

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе