Одберете локација на пристап

Од почетокот на епидемијата, досега во нашата држава се регистрирани 500 смртни случаи, односно починати пациенти кои ја изгубиле битката со Ковид-19. Црната статистика во изминатите 24 часа ја дополнија три смртни случаи. Бројот на активн
„Нашата битка денеска е да обезбедиме достоинствен живот за нашите граѓани во нашата земја, а не надвор од неа. А за тоа мора да има правда и слобода“, се обрати Пендаровски на Илинден (Фото: Кабинет на претседателот) Претседат
Екс премиерот Љубчо Георгиевски на Фејсбук го искоментира потегот на Србија, во време кога Македонија и Бугарија слават три години од потпишувањето на Договорот за добрососедство. „На први август точно кога се одбележуваше три години од дого
Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери утре ќе претседава со конститутивната седница на Собранието, потврдија од неговиот кабинет. -Претседателот Џафери излезе од болница и е во многу добра состојба и утре тој ќе ја води с
Сведоци кои го виделе ливчето за Мактел ни открија три извори на пари кои Груевски му ги предочил на Мицковски пред заминување за Будимпешта: - 2,5 милиони евра од скопска градежна фирма - 1,7 милиони евра од битолска градежна фирма која работи с
По долга битка со леукозата, малиот херој Ајан денеска ја напушти Детската клиника во Скопје. Придружен со аплауз од медицинскиот персонал во болницата, Ајан гордо чекореше по болничкиот ходник, се качи на скали и заѕвони на обесеното ѕвонче за да
Лидерот на СДСМ Зоран Заев од утре ги почнува разговорите за формирање на новата влада. Од СДСМ за САКАМДАКАЖАМ.МК велат дека денеска Заев завршува со летниот одмор и се враќа во Скопје на работните обврски. „Претседателот Заев е на одмор во
Граѓаните особено оние од Скопје изгледа не се свесни за основниот начин на преѓивување на граѓаните на оваа земја сите овие 30 години на транзиција војни ембарга кризи режими... Токму оваа формула за преживување ги збунува многу аналитичари кои д
Поранешниот потпретседател на САД, Џо Бајден во изјаваза Гласот на Америка ѝ го честита празникот Илинден на македонската заедница во САД. -Џил и јас испраќаме честитки до македонско-американската заедница, која што го празнува Илинден и а
Демократскиот сојуз на сите Македонци и граѓани - припадници на другите народи, им го честита ИЛИНДЕН, ДЕНОТ НА РЕПУБЛИКАТА, со силна верба дека овој ден сите ќе не обедини за просперитет, јакнење на унитарноста и сувереноста на Македонија. Исправ
Стојанче Ангелов Македонските револуционери на целата македонска територија ги удрија крвавите темели на македонската држава.Македонските партизани на дел од македонската територија ја создадоа македонската држава.Ние, ма

ЗАЕВ: АХМЕТИ ПРЕДЕШЕ КАКО МАЧЕ 12 ГОДИНИ ДО ГРУЕВСКИ КОГА АЛБАНЦИТЕ БЕА ГАЗЕНИ, СЕГА ГЛУМИ ГОЛЕМ АЛБАНЕЦ МИСЛИ АЛБАНЦИТЕ СЕ МУТАВИ И ПАДНАТИ ОД МАРС!

- Сите успеси за Албанците овие 3 години се труд на СДСМ, ДУИ можеше тоа да го направи за 12 години коалиција со ВМРО ДПМНЕ ама Ахмети тогаш предеше...

Повеќе

ЗАЕВ: ОЧАЈНИ СЕ, ВЕТУВААТ ГЛУПОСТИ, СИЉАНОВСКА ВЕТУВА ЌЕ ГО ПОНИШТЕЛА РАМКОВЕН И ПРЕСПАНСКИ, МАЛО СУТРА!!

- Изгубени се во времето и просторот. Ветуваат глупости затоа што се очајни. Сиљановска ветува ќе го поништела Рамковен и Преспански. МАЛО СУТРА!!! ...

Повеќе

(ВИДЕО) Заев: Мицкоски и ВМРО ДПМНЕ секој ден се разобличуваат, се распаѓа нивниот лажен патриотизам!

„Времето на национализам и лажен патриотизам е завршено. Најголем патриот е оној којшто носи храбри одлуки за иднината. Стратешката цел за чле...

Повеќе

Николовски од Кочани: Гласајте за коалицијата МОЖЕМЕ за минимална плата од 20.000, просечна од 34.000 денари и 2,2 милијарди евра јавни инвестиции

Почитувани пријатели, Ве поздравувам од Кочани, и овде како и во цел Источен регион, граѓаните препознаваат разликата. Гледаат кој работи со план,...

Повеќе

ВО СРЕД КАМПАЊА, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЃОРЧЕ НАМЕСТО ДА АГИТИРА НА ТЕРЕН, СЕ ФАТИ ЗА ЛОПАТА, СО ДРУГАРИТЕ ГРАДАТ ЦРКВА ВО СТОПАНСКИ ДВОР

Денешниот ден го искористивме за работни активности на црквата Св. Богородица во Стопански двор. Со заеднички труд бетониравме 40 метри патека ок...

Повеќе

ГОСПОДЕ БОЖЕ, ИСУСЕ ХРИСТЕ: МИЦКОВСКИ ВЕТУВА ДЕКА ЌЕ ЈА ВНЕСЕ ЗЕМЈАВА ВО НАТО?!

Повеќе

Фестивалот „Ohrid Calling“ презакажан за наредната 2021 година

– Петтото издание на фестивалот „Ohrid Calling“ поради новонастанатите услови наметнати од епидемијата на коронавирусот наме...

Повеќе

АНКЕТА НА УГЛЕДНАТА БРИМА ГАЛУП - СДСМ И БЕСА ЌЕ ПОБЕДАТ СО 6,2% НА ИЗБОРИТЕ!!!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Хаос во Битола: По поплавата, избувна пожар во градот – горат неколку дуќани

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Силно невреме во Неготино, се излеа Неготинска река, градот остана без струја

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ГЕРМАНСКИОТ МИНИСТЕР ЗА ЕВРОПА, РОТ, ГИ ПОВИКА ГРАЃАНИТЕ ДА ГЛАСААТ ЗА НИКОЛА ДИМИТРОВ

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

ЕВЕ ЗОШТО СДСМ ЌЕ ПОБЕДИ А ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ 4 ГОДИНИ!

Повеќе

(ВИДЕО) Шекеринска од Дебар: Над 300.000 граѓани користат картички со кои можат да купат храна, текстил, да ги платат основните работи

Вечерва на граѓанската трибина на коалицијата „Можеме“ Шекеринска рече дека целата влада беше и е фокусирана на санирање на штетите кои ...

Повеќе

Спасовски од Бутел 2: До 20.000 минимална плата, до 34.000 просечна, грантови за своја фирма до 15.000 евра се реални најави, Мицкоски ќе ги загрози интеграциите и со него нема ни економија

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски на средбата со жители во Паркот во општината Бутел (Бутел 2) најави покачувања на платите и пензиите и ...

Повеќе

(ВИДЕО) БАБА ЈЕ СКРОЗ ОДЛЕПИЛА: ГОГА ГИ УЧИ МЛАДИТЕ КАКО ДА СЕ СЕКСААТ, ИМ ВЕЛИ ДА БИЛЕ КРЕАТИВНИ?!?!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе