Одберете локација на пристап

Редици граѓани пред маркетите, месарниците и аптеките се создадоа попладнево, откако Владата прогласи 24 часовен полициски час за време на викенд во Куманово. Градот и улиците беа блокирани од автомобили од приградските населби, кои дојдоа да наба
Здравствениот систем е подготвен да апсорбира поголем број пациенти, кој се очекува со пикот на коронавирусот кон крајот на април, изјави министерот за здравство, Венко Филипче, на вчерашната прес-конференција. Министерството за здравство има на р
Толку многу пати, безброј пати, Мицковски се посрамоти и промаши пенал и не само што промаши туку топката отиде во неговиот гол! Еј во моменти кога цела нација се плаши дали ќе умре, или од Корона или од глад, да излезеш на тв и така лесно да се глу
Министерството за здравство реагираше дека невистинити се исказите на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, изнесени во Само интервју на Канал 5, дека државата има тестови за коронавирусот за само неколку денови. Како што велат од министерствот
Министерот за здравство, Венко Филипче на денешната прес конференција рече дека Државниот инспекторат напавил увид во лабораторијата на Систина. -Државниот санитарен и здравствен инспекторат беше на увид, беа констатирани условите во лаборат
Владата на денешната 34-та седница донесе одлука за забрана и посебен режим на движењето на населението (полициски час) во Општина Куманово, и тоа целосна забрана за време на викенд, почнувајќи од 21:00 часот во петок (денеска) до 05:00 часот во по
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во емисијата „Само интервју“ на Канал 5, упати бројни критики до власта дека не води сериозна борба против пандемијата на коронавирусот. Тој рече дека Министерството за здра
- Помошта од Јанез Јанша ќе биде минорна споредена со таа што ќе стаса во понеделник од една наша братска владејачка партија од Европа, јас лично го замолив лидерот да ни помогне, во понеделник во Скопје ќе слета авион полн со респиратори, маски, р
На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починаа двајца пациенти. Едниот пациент на возраст од 70 години од Куманово кој од коморбидитети имал хипертензија и срцева слабост, неговиот резултат на Ковид-19 се уште не е готов. Другиот е
Полицијата спречила вербалниот конфликт меѓу Јордан Камчев и Бојан Јованоски да прерасне во физичка пресметка , од како претходно Јованоски со повишен тон довикувал навредливи зборови и спомнувал имиња и лични работи поврзани со семејството
Владата донесе одлука за забрана на движење на наслението, односно полициски час на територијата на општина Куманово и тоа целосна забрана во време на викенд, почнувајќи од 21 часот во петок (денеска) до 5 часот во понеделник. Во работните денови,

ЦЕЛА ДРЖАВА ОДИ ПОД КЛУЧ: ЗАТВОРАЊЕ НА УЧИЛИШТА, ГРАДИНКИ И УНИВЕРЗИТЕТИ ВО НАРЕДНИТЕ ДВЕ НЕДЕЛИ, ПРЕДЛАГА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

Мерки за спречување на ширење на коронавирусот на Скопскиот аеродром. (Фото: СДК.МК) Затворање на градиниките, училиштата и факултетите во ...

Повеќе

СДСМ ТРГНА МНОГУ МОЌНО, СО ОВАА ЕНЕРГИЈА И РЕШИТЕЛНОСТ НЕ ИМ БЕГААТ 60 ПРАТЕНИЦИ!!!

- Со ваква понуда нема дилема, ние сме победници на 12. април. Победници сме, почитувани граѓани затоа што обединуваме, околу вредностите и визиит...

Повеќе

БОМБА НА ЗИКОВ: ОВАА ВЛАДА НА ЗАЕВ Е ПОДОБРА ВО СИТЕ АСПЕКТИ ОД СИТЕ ВЛАДИ НА ВМРО ДПМНЕ ДОСЕГА!

Повеќе

ЕУРОИМПЕКС СО ПРОЛЕТНА АКЦИЈА „НАПРАВИ ПАУЗА И ПОГРИЖИ СЕ ЗА СВОЕТО ВОЗИЛО“ – 10% НА СИСТЕМОТ ЗА СОПИРАЊЕ!

Еуроимпекс, генерален увозник за Брендот Peugeot во Македонија, Србија, Црна Гора, Косово и Албанија ги повикува возачите да „Направат пауза и...

Повеќе

ЕЛЕМ набави 6 еколошки автобуси за РЕК Битола за 1,7 милиони евра

Државната компанија за производство на електрична енергија АД ЕСМ (поранешно ЕЛЕМ) деновиве склучи договор со Аутомакедонија за набавка на автобуси ...

Повеќе

ЈАВНОСТА ВО ШОК И БЕС: Директорката на Кожна клиника не сакала да се пријави за тестирање, се расправала и им се заканувала на колегите кои го барале тоа?!

Директорката на скопската Клиника за кожни болести, Нина Цаца-Биљановска кај која денеска беше потврдено дека е позитивна на коронавирусот уште мина...

Повеќе

БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: МИЦКОВСКИ ВЧЕРА ИТНО ЗАМИНАЛ ВО БУДИМПЕШТА ДА ГО МОЛИ ГРУЕВСКИ ДА МУ ДОЗВОЛИ ДА СТАВИ НОВИ ЛУЃЕ НА ПАРТИСКИТЕ ЛИСТИ, ГРУЈО НЕ САКАЛ ДА ЧУЕ!!!

Ви пренесуваме дел од колумната на Сашо Орданоски за Цивил Медиа: Како поминал разговорот помеѓу Груевски, Мицкоски и Николовски во Будимпешта ќе д...

Повеќе

СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ДОБИ ГОЛЕМА БИТКА ПРОТИВ МАФИЈАТА: КОНЕЧНО И ФИНАЛНО РАЗРЕШЕН ЈОВО ВАНГЕЛОВСКИ ВИКАН ПРЕВАРА!!!

Врховниот суд ја одби жалбата на поранешниот претседател, Јово Вангеловски како неоснована и го потврди решението на Судскиот совет. Со оваа одлука ...

Повеќе

Е ОВА СЕ ВИКА ЕКОЛОШКА КАТАСТРОФА - ВАКА ИЗГЛЕДА РЕКАТА ТРЕСКА ОВИЕ ДЕНОВИ!

Повеќе

АЈ НЕКА ВИ Е СО СРЕЌА СОБОРЦИ - УШТЕ 4 ГОДИНИ НА ПРАВ ПАТ И ПОСЛЕ СЕ ЌЕ БИДЕ ПОИНАКУ!!!

Навистина мислам дека постигнавме многу, сите заедно, и власта и ние медиумите кои критикувавме но и помагавме да допре гласот на вистината до што п...

Повеќе

ВО ЖИВО - ЕВЕ КОИ СЕ ЛИСТИТЕ НА СДСМ, БЕСА И КОАЛИЦИЈАТА!

Повеќе

ЗАЕВ Е ЧОВЕК ОД ЗБОР - НЕЗАВИСНИТЕ ЗАСЛУЖИЈА: Панчо Минов и Зекир Рамчиловиќ на добитни места на листите на СДСМ

Панчо Минов и Зекир Рамчиловиќ кои на минатите избори станаа пратеници преку листите на ВМРО-ДПМНЕ, на претстојните избори ќе бидат на листите на ...

Повеќе

ЛОШ ДЕН ДЕНЕСКА ЗА БИТКАТА СО КОРОНАТА - БРОЈКАТА НА ЗАБОЛЕНИ ВО ЗЕМЈАВА СЕ ИСКАЧИ НА 7: ПОКРАЈ АЗДИСАНАТА ДОКТОРКА УШТЕ ТРОЈЦА НОВО ЗАБОЛЕНИ ОД СЕМЕЈЕСТВОТО НА БРАЧНИОТ ПАР ОД ЦЕНТАР ЖУПА!

Почитувани, Министерството за здравство информира дека од осумте тестирани пациенти на коронавирус попладнево, тројцата членови на семејството ...

Повеќе

ЗАЕВ МОЌНО: 100 000 НОВИ РАБОТНИ МЕСТА, ПРОСЕЧНИ ПЛАТИ ОД 600е, МИНИМАЛНА ПЛАТА ОД 300е, БЕСПЛАТНА ЗЕЛЕНА НАФТА ЗА СИТЕ ЗЕМЈОДЕЛЦИ, 250 КИЛОМЕТРИ АВТОПАТ, 300 КИЛОМЕТРИ ЕКСПРЕСНИ ПАТИШТА, 1000 КИЛОМЕТРИ ЛОКАЛНИ ПАТИШТА, 500 КИЛОМЕТРИ ВОДОВОДИ И КАНАЛИЗАЦИИ...

Правна држава конечно, работа за сите, нови 100 000 работни места, просечни плати од 600е, минимална плата од 300е, многу капитални проекти, многу п...

Повеќе

АЈДЕЕЕ, ВАКА ЛИ БЕ ВМРОВЦИ МИСЛИТЕ ДА ПОБЕДИТЕ НА СЛЕДНИТЕ ИЗБОРИ?!?!

Ова е фотомонтажа, но не дека средбата не се случила туку забрането било да се слика, демек на народот нема да му текне зошто баш вечерва Мицко одле...

Повеќе