Одберете локација на пристап

Ве чекаме на шопинг воCapitol Mall & Residence👉на2️⃣ри кат👉на5️⃣0️⃣% попyст👉🚺🚹🚼
Политичката партија Титови леви сили одлучи да ја напушти коалицијата со ВМРО-ДПМНЕ и да се приклучи кон коалицијата со СДСМ. Партискиот Централен комитет донел ваква одлука поради, како што наведуваат од партијата, идеолошките разлики со ВМРО-ДПМ
Владата на Република Северна Македонија ги известува сите вработени во државните и локалните институции и претпријатија, вработените во основно, средно и високо образование, како и сите ученици и студенти дека доколку во последните 2 недели патувал
Градот Скопје ја избра компанијата „Гранит“ за пробивањето на булеварот АСНОМ кон населбата Керамидница и за изградба на новиот мост на реката Вардар. Станува збор за втора фаза од изградбата на булеварот АСНОМ, со која се предвидува из
Амбасадорот на Европската Унија, Самуел Жбогар, вели дека не гледа кадево текстот на Законот за јавното обвинителство има амнестија. „Напротив, гледаме дека случаите на СЈО продолжуваат, а тоа нам ни е најва
Министерот задолжен за дијаспора Едмонд Адеми ја предводеше делегацијата на Владата vо која беа и министерот задолжен за странски инвестиции, Елвин Хасан, и заменик министерот за култура, Владимир Лазовски, на одбележувањето на годишнината на загин
Мицко го згрешил денот за протестот или што и да е во врска со ПРАВДА.Прочка му е добар датум.Најпрвин да побара ПРОЧКА за злосторствата што ги правеше режимот на Грујо преку Судиите од тефтерчето. Но Мицко нема душа за таква работа. Додека
Скопскиот градоначалник, Петре Шилегов, предмалку на фејсбук објави фотографии за штетите што синоќешниот ветар ги врз објектите од проектот „Скопје 2014“, најавувајќи дека власта ќе се справи со овој проект после изборите. „Прич
До училиштата, универзитетите, јавните научни и образовни институции доставени се детални насоки како да постапуваат со цел да се заштитат учениците, студентите и вработените од евентуално заболување на коронавирусот. Од Министерството за образова

АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДОРКА УПАТИ ЖЕСТОКА ПОРАКА ДО ВМРО ДПМНЕ: Законот за ЈО да се донесе брзо, народот чека правда!

- Народот очекува правда, тие што украле пари да одговараат, партиите да се охрабрат и да го донесат законот за ЈО! Американската амбасадорка упати...

Повеќе

ЛЕЛЕ КОЛКУ НИСКО ПАДНА: Професорот Калајџиев им помагаше на ВМРОВЦИТЕ во герила акцијата против Јовески

Повеќе

ФИЛИПЧЕ: Двојно е намалена бројката на новодијагностицирани пациентки со рак на грло на матка, во споредба со 2009 година!

Денеска ја одбележуваме неделата за подигнување на свеста за ракот на матката. Оваа година не оставивме да биде на одбележување затоа што 2019 годин...

Повеќе

МAЕСТРАЛЕН НАСЛОВ НА СДК: ОБВИНЕТИ, ОСОМНИЧЕНИ И АМНЕСТИРАНИ ПРАТЕНИЦИ СЕ СОБРАА ДА РАСПРАВААТ ЗА БОРБА ПРОТИВ КРИМИНАЛ И КОРУПЦИЈА

Обвинетите пратеници Фросина Ременски и Илија Димовски и осомничениот Антонијо Милошоски на денешната јавна расправа за состојбите во правосудство...

Повеќе

Сарачини: Ако сте го заборавиле стилот и начинот на кој ги „раководеа“ медиумите и се справуваа со критиката, тука е Мизрахи

SKOPJE, MACEDONIA - MARCH 15: One of the organizers of protest Petri...</p><p class='readmore'><a title='Прочитај повеќе' href='News.aspx?id=128722'>Повеќе</a></p> <div class='break'> </div> </div><div class='o post'><a href='News.aspx?id=128721'><img src='ImageHandler.ashx?url=Upload/News/162618вторник,28јануари2020origjanski-720x406 (1).jpg&w=162&h=162' alt='' /></a><h2> <a href='News.aspx?id=128721'>Ориѓански: Трагедијата на 11 годишното владеење на Груевски е малку поголема од тоа што на прва се гледа</a></h2><p>Трагедијата на 11 годишното владеење на Груевски е малку поголема од тоа што на прва се гледа, илјадници млади луѓе заглавени во ацевите апост...</p><p class='readmore'><a title='Прочитај повеќе' href='News.aspx?id=128721'>Повеќе</a></p> <div class='break'> </div> </div><div class='o post'><a href='News.aspx?id=128720'><img src='ImageHandler.ashx?url=Upload/News/115202вторник,28јануари2020goshev.png&w=162&h=162' alt='' /></a><h2> <a href='News.aspx?id=128720'>(ВИДЕО) ГОШЕВ ЗА РТС: Комунизмот пропадна затоа што беше економски промашен проект, веќе во 1970-та се гледаше крахот!</a></h2><p></p><p class='readmore'><a title='Прочитај повеќе' href='News.aspx?id=128720'>Повеќе</a></p> <div class='break'> </div> </div><div class='o post'><a href='News.aspx?id=128719'><img src='ImageHandler.ashx?url=Upload/News/080224вторник,28јануари2020вестикорона.png&w=162&h=162' alt='' /></a><h2> <a href='News.aspx?id=128719'>НАЈНОВИ ВЕСТИ ЗА ЕПИДЕМИЈАТА СО КОРОНА ВИРУС ВО КИНА: 110 починати, прв починат во Пекинг, научници френетично работат на вакцина, странците се евакуираат од Кина, прв регистриран случај во Германија</a></h2><p>
Latest developments of the #CoronavirusOutbreak: 
- Death toll passes 100
 - WHO chief heads to Beijing 
- Foreign nationals to be evacuated from...</p><p class='readmore'><a title='Прочитај повеќе' href='News.aspx?id=128719'>Повеќе</a></p> <div class='break'> </div> </div><div class='o post'><a href='News.aspx?id=128718'><img src='ImageHandler.ashx?url=Upload/News/000226вторник,28јануари2020zaevgazibaba.jpg&w=162&h=162' alt='' /></a><h2> <a href='News.aspx?id=128718'>ЗАЕВ ВО ГАЗИ БАБА: Ги слушаме предлозите и идеите на граѓаните, заедно ја креираме програмата за нова победа на 12 април</a></h2><p>
Ги слушаме предлозите и идеите на граѓаните, заедно ја креираме програмата за нова победа на 12 април. Денеска одржавме средба со општинската органи...</p><p class='readmore'><a title='Прочитај повеќе' href='News.aspx?id=128718'>Повеќе</a></p> <div class='break'> </div> </div><div class='o post'><a href='News.aspx?id=128717'><img src='ImageHandler.ashx?url=Upload/News/233027понеделник,27јануари2020MACHETO-NA-LILE-STEFANOVA-LEO.jpg&w=162&h=162' alt='' /></a><h2> <a href='News.aspx?id=128717'>ПОРТАЛОТ СДК ЈА ОТКРИ МИСТЕРИЈАТА: МАЧЕТО НА ЛИЛЕ СТЕФАНОВА ШТО ГО СПОМЕНА КАТИЦА ЈАНЕВА ГО ВОЗЕЛЕ ЗА РАДОВИШ ЗА ДА НЕ УМРЕ ОД ГЛАД САМО ВО СКОПЈЕ</a></h2><p>

Мачорот Лео на обвинителката Лиле Стефанова кој доби големо внимание на социјалните мрежи - (Фото: СДК.МК)Мачето што денеска стана топ тем...</p><p class='readmore'><a title='Прочитај повеќе' href='News.aspx?id=128717'>Повеќе</a></p> <div class='break'> </div> </div><div class='o post'><a href='News.aspx?id=128716'><img src='ImageHandler.ashx?url=Upload/News/231829понеделник,27јануари2020заевнеслусханас.png&w=162&h=162' alt='' /></a><h2> <a href='News.aspx?id=128716'>БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: Не сме ние провладините новинари слуги на Заев, Заев е наш слуга, ако престане да ни служи, ќе бидеме против него!</a></h2><p>
- Разликата меѓу куртоните и нас провладините новинари е што додека куртоните слепо за пари му служеа на Грујо, Заев ни служи нас, ги следи нашите о...</p><p class='readmore'><a title='Прочитај повеќе' href='News.aspx?id=128716'>Повеќе</a></p> <div class='break'> </div> </div><div class='o post'><a href='News.aspx?id=128715'><img src='ImageHandler.ashx?url=Upload/News/230004понеделник,27јануари202027-1-2020-sredbi-Zaev-Kisela-Voda-3.jpg&w=162&h=162' alt='' /></a><h2> <a href='News.aspx?id=128715'>(ВИДЕО) Заев на средба со граѓани: Им го вративме достоинството на земјоделците</a></h2><p>


Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска беше во посета на општина Кисела Вода, каде што се сретна со граѓани од населбата Драчево.
Н...</p><p class='readmore'><a title='Прочитај повеќе' href='News.aspx?id=128715'>Повеќе</a></p> <div class='break'> </div> </div><div class='o post'><a href='News.aspx?id=128714'><img src='ImageHandler.ashx?url=Upload/News/224257понеделник,27јануари2020ordanovskiALFA.png&w=162&h=162' alt='' /></a><h2> <a href='News.aspx?id=128714'>(ВИДЕО) ОРДАНОВСКИ РАСТУРИ ВО ВМРОВСКО МЕДИУМСКО ДУВЛО - ТАМУ Е НАЈМНОГУ ИНСПИРИРАН!</a></h2><p></p><p class='readmore'><a title='Прочитај повеќе' href='News.aspx?id=128714'>Повеќе</a></p> <div class='break'> </div> </div><div class='o post'><a href='News.aspx?id=128713'><img src='ImageHandler.ashx?url=Upload/News/223848понеделник,27јануари2020gocabrk.jpg&w=162&h=162' alt='' /></a><h2> <a href='News.aspx?id=128713'>МОЌТА НА ТЕФТЕРЧЕТО: Врховен никако да се изјасни за затворот за Јанкулоска - расправале, но не „пресекле“!</a></h2><p>
Никој не знае дали и кога ексминистерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, ќе замине на издржување на затворската казна на која беше осудена...</p><p class='readmore'><a title='Прочитај повеќе' href='News.aspx?id=128713'>Повеќе</a></p> <div class='break'> </div> </div><div class='o post'><a href='News.aspx?id=128712'><img src='ImageHandler.ashx?url=Upload/News/222818понеделник,27јануари2020otrov.png&w=162&h=162' alt='' /></a><h2> <a href='News.aspx?id=128712'>УШТЕ ЕДЕН ГОЛЕМ УСПЕХ: Хемикалиите од ОХИС патуваат кон Швајцарија на горење!!!</a></h2><p></p><p class='readmore'><a title='Прочитај повеќе' href='News.aspx?id=128712'>Повеќе</a></p> <div class='break'> </div> </div>

<script>$(document).ready(function () { pagingPaging(391, 10, 5); });</script>

<div id=