Одберете локација на пристап

Јован Јаулески July 7 at 6:44 PM· Денес се слави големиот празник посветен на Св. Јован Претеча и Крстител Господов.Заедно со младите од Демир Хисар, денес го посетивме овој прекрасен манастир кој се наоѓа во селото Слепче, а чистата
Командатот на специјалната едница на полцијата “Тигар” , Ивица Бишевски го прекрши законот за полиција со носење на партиски обележја во кругот на МВР. Анонимен читател на НОВА ни ја испрати оваа фотографија сликана
Колку е оваа жена забегана и глупа а се работи за професор на уставно право на УКИМ!?!?! Како ли само се докопала до таа позиција?! Синоќа на ТВ Алфа лупа такви глупости од кои косата се крева на главата. На пример, она ветува дека ако ВМРО ДПМНЕ
- Судските процеси против Груевски се водеа со молскавична брзина (?!?!?!?!), без да му се даде право да се брани (?!?!?!?!?!), човекот е апсолутно невин! (?!?!?!?!) Сите тие судски процеси треба да се укинат ако дојде нова власт во ликот на ВМРО Д
Сопругата на Џон Траволта, Кели Престон, почина од рак на дојка на 57-годишна возраст. „Со тешко срце, би сакал да ве известам дека мојата сопруга Кели почина после две години борба со ракот на дојка. Таа се бореше со храбро срце и со
Донација од еден тон медицински материјал од Норвешка, која се состои од медицински маски, маски за изолација, заштитни маски, заштитни наочари и термометри наменети за полската болница Rolle 2, во врдност од околу 200 илјади евра, реализирана пр
Министерството за здравство информира дека градоначалниците на 16 општини во нашата земја го поддржаа предлогот на Министерството за здравство и на Комисијата за заразни болести за формирање регионални „Ковид-центри“ во градовите каде в
– Министерот за здравство Венко Филипче во денешното соопштение до медиумите информира дека Универзитетската Клиника за пластична и реконструктивна хирургија е целосно реновирана. Комплетно е обновен хируршкиот инструментариум, апаратур
Дваесет и четиригодишната пациентка од Јегуновце, тетовско која денеска почина од Ковид 19 на скопската Инфективна клиника немала никакви хронични болести, само била донесена со тешка клиничка слика, потврдуваат за „Фокус“ од минист
- Во Хрватска и Србија победија властите, во време на Корона победува власта, плус на анкетите води СДСМ, ем ВМРО ДПМНЕ водеше чудна кампања речиси и да не ги споменуваше договорите со Грција и Бугарија. Според сето ова мене логиката ми вели дека С

Жито Лукс: За потребите во правниот промет со странство го унифициравме името во Zito Luks AD Skopje

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕКОНОМСКИ АНАЛИТИЧАРИ: ПРАВИЛНА ОДЛУКА НА ВЛАДАТА ДА СЕ ОТВОРИ ПАК ЕКОНОМИЈАТА ЗАТОА ШТО НИ СЕ ЗАКАНУВАШЕ БАНКРОТ И ДРЖАВЕН И НА БИЗНИС ЗАЕДНИЦАТА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ДЕНЕСКА Е ДЕН НА БАЛКАНСКИТЕ ЕГИПЈАНИ, СПАСОВСКИ ПРИМИ ДЕЛЕГАЦИЈА ИСТАКНАТИ ЛИЧНОСТИ КОИ СЕ ЕГИПЈАНИ

По повод 24 јуни, Денот на Балканските Египќани делегација на истакнати активисти на каузата на движењето на Египќаните во Македонија беше примена о...

Повеќе

Димитров: Целта е дома да имаме европски живот, а не да се иселуваме

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ШЕКЕРИНСКА: Офицерскиот дом во Битола го враќа автентичниот изглед

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ГО РАСКИНАА МИЦЕТА ОД ЗАФРКАВАЊЕ НА ТВИТЕР

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Заев: Ако секој ден одиме во маркет и на пазар, можеме и да гласаме

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

БРАВО: Потпишан меморандум за соработка помеѓу Асоцијација за Е-трговија на Македонија и Македонската Банкарска Асоцијација, со цел развој на е-трговијата во нашата земја

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

БОМБА НА БАБОВСКИ: ОТКАКО ДОЈДОВМЕ НА ВЛАСТ, ЗА 3 ГОДИНИ НА ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ИМ ДАДОВМЕ НАД 400 МИЛИОНИ ЕВРА СУБВЕНЦИИ И ПАРИ ОД ИПАРД ПРОГРАМАТА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

СПАСОВСКИ ВО ПОСЕТА НА ДЕЛНИЦАТА КУМАНОВО - СТРАЦИН: Се рехабилитира комплетната коловозна конструкција долга 16,6 километри, со асфалтирање во два слоја и се изведува санација на 3 моста и 10 плочести пропусти. Се гради заштита на косини со армирано бетонски и габионски ѕидови и се поставува заштитна мрежа заради безбедност. Долж делницата се реновираат и градат 7 паркиралишта и 8 автобуски станици

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) БАБОВСКИ: СУБВЕНЦИИТЕ СЕ ИСПЛАЌААТ РЕДОВНО, ГИ ПРОДОЛЖИВМЕ РОКОВИТЕ ЗА ИПАРД ПРОГРАМАТА ЗА 40 ДЕНОВИ ПОРАДИ ВОНРЕДНАТА СОСТОЈБА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

НИКОЛОВСКИ: Денес, претставниците на Невладиниот сектор во Виница, ги охрабрив да продолжат со макотрпната работа за сите категории граѓани, за ранливите групи, за децата и за сите лица со посебни потреби, но и за развојот на човековите права и демократија

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ФИЛИПЧЕ: Во ЦЈЗ Битола ја ставивме во функција и лабораторијата која сега прави анализи и за ковид-19

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

НА ОВА ДОДАЈТЕ УШТЕ 5% ЗАТОА ШТО НАРОДОТ СЕ УШТЕ СЕ ПЛАШИ ОД ВМРО ДПМНЕ ЗА ДА ПРИЗНАЕ ДЕКА ЌЕ ГЛАСА ПРОТИВ НИВ: Анкета на Телма покажува предност од 1,6 проценти на СДСМ пред ВМРО-ДПМНЕ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

Набавен нов стерилизатор за обработка на медицински отпад во Дрисла

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе