Одберете локација на пристап

Изборите се период и на меѓусебно оцрнување и клеветење на политичките опоненти секаде во светот и тоа тешко ќе го избегнеме и воМакедонија. Но сепак нешто може да се стори барам за подигнување на нивото на телевизиските дебати. СДСМ кој има инте
Во организација на претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, по повод Меѓународниот ден на мајчиниот јазик денеска, во Владата се одржа јавна дискусија во рамките на подготовките за донесувањето на Програма за покре
Геро го советува Вицета да се повлече од јавниот живот. Секако, советот е комплетно погрешен и Вице не треба да го послуша. Еве зошто. Да одиме по ред. Зошто падна ВМРО од власт? Поради аздисаноста но и митот за Сашо Мијалков, шефот на македонската
Бугарскиот премиер Бојко Борисов пред новинарите во Брисел го демантираше написот во шпанскиот весник „Ел Периодико“ дека се води истрага против него за перење пари и купување куќа во Барселона. – По стоти пат ќе кажам дека ниту
Во Битола започна изградбата на затворениот пливачки базен, со инвестиција од 43 милиони денари, како резултат на соработката помеѓу локалната и централната власт. Во присуство на голем број спортисти и спортски работници беше поставен ка
Поранешните премиери на Северна Македонија и на Грција Зоран Заев и Алексис Ципрас се овогодишни добитници на Меѓународната награда за мир на Вестфалија, со која им се дава признание за Преспанскиот договор со кој е постигнато решение на спор
Агенцијата за лекови и медицински средства на Република Словенија по извршената инспекција во погоните за производство на лекови на Алкалоид АД Скопје, ги потврди сертификатите за сообразност со начелата на Добрата производна пракса (GMP), соопштиј
Претседателот Стево Пендаровски во вечерашното гостување на Канал 5 рече дека тој смета дека е потребна меѓународна експертска помош за спроведување на ветинг во правосудството. -Да бидеме реални, Груевски прв ја даде идејата за странец обвинител.
Политичките лидери на Алијансата за Албанците и Алтернатива , Зијадин Села и Африм Гаши и официјално денеска го потпишаа договорот за коалиција на предвремените парламентарни избори закажани за 12 април. Лидерите на двете партии кажаа дека сл
Српска компанија „Корковадо“, преку која беа набавени машини-грејдери за потребите на Армијата, денеска ги демантираше тврдењата за злоупотреби и неправилности при реализацијата на набавката, оценувајќи дека станува збор за &bdquo
Праксата на корумпирање на медиумите беше одлика на 11 годишното режимско владеење на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски и неговиот советник Христијан Мицкоски, рече на прес-конференцијата, Богданка Кузеска,портпаролката на СДСМ. „Но, таа одл

МАКТЕЛ ПРОВЕРИ КАЈ БЛИСКИ ЛУЃЕ НА ШЕКЕРИНСКА: ВИЦЕ ПРЕМИЕРКАТА НЕМА НАМЕРА ДА СЕ ПОВЛЕКУВА ОД ПОЛИТИКАТА КАКО ШТО ШПЕКУЛИРААТ НЕКОИ ОПОЗИЦИСКИ ПОРТАЛИ!

Не успеавме да ја добиеме вице премиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска, но успеавме да ги исконтактиравме нејзините најблиски партис...

Повеќе

КОНЕЧНО ПАДНАА МАСКИТЕ - МИЦКОВСКИ ОДРЖА ШОКАНТЕН ПРЕС НА КОЈ ШТО КОНЕЧНО ПРИЗНА ДЕКА ЕДИНСТВЕНА ЗАДАЧА И МИСЛА ВО ЖИВОТОТ СО КОЈА ЗАСПИВА И СЕ БУДИ Е ЗАШТИТА НА ОСОМНИЧЕНИТЕ ОД СЈО, НИШТО ДРУГО, АПСОЛУТНО НИШТО ДРУГО НИ ИМЕ, НИ ПРЕЗИМЕ, НИ ЕУ, НИ НАТО, НИ НАРОД, НИ ДРЖАВА!!!

Замислете лидерот на ВМРО ДПМНЕ одржа прес на кој што без оо да му трепне призна зошто ВМРО ДПМНЕ нема да го подржи новиот закон за ОЈО кој е услов ...

Повеќе

Костадинов: ДПМНЕ не дозволи на комисија, да се отворат законите за Отпис на КАМАТИ и репрограм на долгови на граѓаните

ДПМНЕ заглавени во нивната режимска матрица, денеска преку нивната пратеничка Лилјана Кузмановска не дозволи на комисија, да се отворат закони...

Повеќе

(ВИДЕО) ЧЕДА ЈОВАНОВИЌ: Србите со својата ароганција го предизвикаа протерувањето од Хрватска и Косово!

Повеќе

Сарачини: Вечер, Курир, Инфомакс и Нетпрес се обидоа да го манипулираат мојот став

Советот за етика на медиумите во Македонија донесе одлуки: 4 веб страници, Вечер, Курир, Инфомакс и Нетпрес го прекршиле Кодексот на новинарит...

Повеќе

Костадинов: ДПМНЕ практично остана последниот анти-државен елемент и за среќа на сите е во распаѓање

ВМРО-ДПМНЕ преку колегата Илија Димовски ја лажат јавноста дека, со државни пари се купувани слот машини. Жалам што колегата кој практичн...

Повеќе

Скопската зоолошка ќе добие и двогрби камили

Двогрби камили наскоро ќе пристигнат во скопската зоолошка градина. Едната ќе дојде од Чешка, а другата од Словенија. -На наша голема радост во т...

Повеќе

НОВ МЕГА СКАНДАЛ НА ПОВИДОК: Комората за приватно обезбедување – од институција за развој на приватното обезбедување до институција за легално финансирање на определен број полициски службеници?

Комората за приватно обезбедување остварува соработка со Министерството за внатрешни работи и во многуте комисии на Комората членуваат полициски слу...

Повеќе

Тимионие: Успешни избори и Закон за обвинителство предуслов за датум

„Знам дека предлогот на Комисијата треба да го добиеме до крајот на месецов. Ова не се одлучува еднострано. Има консензус за нашите предлози. ...

Повеќе

БОМБА НА САШО ОРДАНОВСКИ: СЕ ГАЗАМ ОД СМЕЕЊЕ, ЛАТАС И ГЕРО ДОБИЛЕ ЗАДАЧА ДА СПРЕМАТ ТЕРЕН ЗА ВРАЌАЊЕ НА ГРУЈО ВО ЗЕМЈАВА!!!

Да се скинеш од смеење: токму во моментот кога стартува обидот за политичка рехабилитација на Груевски – читаме и гледаме деновиве, дека тој...

Повеќе

КОУЗОН W&T 2020 AMERICA: ПОВИК ЗА УЧЕСТВО НА ИНТЕРВЈУАТА НА САЕМОТ СО CIEE & KOUZON

Почитувани Студенти‼️ДАЛИ ЗНАЕТЕ дека - СТУДЕНТИТЕ ОД МАКЕДОНИЈА повеќе од 25 години активно и работно го поминуваат летниот период во Америка .Пове...

Повеќе

СОВЕТОТ ЗА ЕТИКА ВО МЕДИУМИТЕ ДОНЕСЕ ОДЛУКА ПРОТИВ ТРЕНДО: ПОРТАЛОТ ОФФ НЕТ ШИРЕЛ ГОВОР НА ОМРАЗА ПРОТИВ АЛБАНЦИТЕ!!!

Повеќе

ШТО СЕ СЛУЧУВА ВО БЕЛАТА ПАЛАТА: МИЦКОВСКИ МУ ОБЈАВИ ВОЈНА НА БРАНКО ЦРВЕНКОВСКИ??!?!

Кога ќе го прашате Мицковски дали ќе се дистанцира и огради од Груевски, тој вели дека ова е ново ВМРО ДПМНЕ кое нема ништо со тие што изгубиле вл...

Повеќе

ПУКНА ТИКВАТА: МИЦКОВСКИ СО ТЕШКИ ЗБОРОВИ УДРИ ПО СИЉАНОВСКА!

Мицковски повика на пресметка со политичарите од транзицијата, а токму такви му се коалициските партнери Ѕинго и Стевчо Муња кои дрмаа во 90-тите и ...

Повеќе

Денеска градоначалникот на Кисела Вода, Филип Темелковски заедно со претседателот на Советот на Општината, Дарио Шимиќ изврши увид во градежните работи за санација на патот кој води кон месноста Три круши

Во моментов, се работи на санација на патот во должина од 660 метри, а со оваа реконструкција на два краци кои водат до куќите на жителите кои живеа...

Повеќе