Одберете локација на пристап

Владата на Република Северна Македонија најостро ги осудува нападите со говор на омраза врз новинарката Тања Милевска и врз кој било друг новинар и граѓанин воопшто.Владата цврсто стои зад слободата на говор и слободното новинарство и има нула толе
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Од денеска во
ремудрата Божја Промисла која ги устројува и води сите нешта кон спасение на човечкиот род, денеска уште еднаш го покажа своето блескаво човекољубие. Древниот и преславен храм на Премудроста Божја, соборното средиште на охридски архиепископи, непри
По повод прославата на националниот празник Илинден 2020 година, на денешната седница Владата заклучи Организацискиот одбор за прославата на националниот празник Илинден 2020 година да го предводи Оливер Спасовски, претседател на Владата на Реп
Секој напад врз новинарите е неприфатлив и треба да биде осуден. Новинарите треба да бидат во можност да ја работат својата работа ослободени од насилство, вознемирување и заплашување, реагира денеска Европската комисија во писмено соопштение,
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Екипи на Општин
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Дирек
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Јавното претпри
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Министерството
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Јован Јаулески
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Димитров за Фокус: Само коалицијата „Можеме“ нуди надеж, поразот на опозицијата ќе биде добар и за нив

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

СПАСОВСКИ И СУГАРЕВСКИ: ГРАДЕЖНАТА ОФАНЗИВА Е НАЈСИЛНА ВО АРАЧИНОВО!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) МНООГО Е КУМЕ: НОВАТА ПАРТИЈА ИНТЕГРА ВЕТУВА БРЗ ВОЗ ЗА 9 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ!!!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Филипче: Добивме АВИГАН за 100 пациенти

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

ИЗГЛЕДА ЌЕ ТРЕБА ДА СИ СЕ ПОМИРИМЕ СО БРОЈКА ОД НАД 100 ДОДЕКА НЕ СЕ ИЗМИСЛИ ВАКЦИНА: Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1279 тестирања, а регистрирани се 153 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-66, Куманово-13, Штип-13, Прилеп-2, Тетово-20, Струга-7, Битола-1, Охрид-7, Крива Паланка-1, Кочани-1, Пробиштип-1, Свети Николе-3, Кичево-6, Ресен-12

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

Лукаревска на Отворено 24: Приоритет за СДСМ е здравјето на граѓаните, нашата понуда за просперитет и иднина и сигурноста дека изборите ќе бидат безбедни се причина граѓаните да излезат да гласаат

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА ЗАПОЧНА СО ИЗДАВАЊЕ ДОМАШНА ПЛАТЕЖНА КАРТИЧКА

Комерцијална банка од денес започна со издавање на картичките „Купувам домашно“. Банката со СМС порака ќе ги извести корисниците за кои ...

Повеќе

Oтсега добивате попуст од 100 денари за секоја нарачка на Кликни Јади / KlikniJadi платена со Visa картичка од Комерцијална банка

Покрај тоа, сè уште можете да ја искористите бесплатната достава, без дополнителни трошоци. Понудата трае до 31 август 2020 година.

Повеќе

КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА АД СКОПЈЕ: ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА ИСПЛАТА НА ПЕНЗИИ ЗА МЕСЕЦ ЈУНИ

Oд 26 јуни (петок) до 1 јули (среда) Комерцијална банка ќе изврши предвремена исплата на пензиите.Исплатата за пензионерите кои не користат платеж...

Повеќе

ГРАД СКОПЈЕ СО ФИНАНСИСКА ПОДДРШКА ЗА СКОПСКИТЕ ЗАНАЕТЧИИ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ИСУСЕ ХРИСТЕ: ПРИВАТНИТЕ ЛЕКАРИ ПРЕД УСТАВЕН СУД ЈА ОСПОРИЈА ОДЛУКАТА ЗА НАГРАДУВАЊЕ НА ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ ВО БОРБАТА СО КОВИД-19

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

ЕВЕ ЗОШТО ДЕН ДОНЧЕВ Е МЕТА НА ЖЕСТОКА ЦРНА КАМПАЊА: Дали кумот на Груевски беше вистинскиот сопственик на Дијамед Македонија Скопје?

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

УТРЕ, ПЕТОК НАУТРО, ВТОРА ФАЗА ОД АВИОНСКО ПРСКАЊЕ ПРОТИВ КОМАРЦИ ВО СКОПЈЕ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

НИ ДИСТАНЦА НИ МАСКИ НИ БУТУР: АНГЛИЧАНИТЕ МАСОВНО ИЗЛЕГОА НА ПЛАЖИТЕ ДЕНЕСКА КОГА ТЕМПЕРАТУРИТЕ СЕ КРЕНАА НАД 30 СТЕПЕНИ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ПРАВДАТА ЛАВОВСКИ СЕ БОРИ СО МАФИЈАТА ВО МАКЕДОНСКИТЕ СУДОВИ: АПЕЛАЦИОНИОТ СУД ЈА УКИНА ОСЛОБОДИТЕЛНАТА ПРЕСУДА ЗА ЛАТАС ЗА КУЌИТЕ ВО ЗЕЛЕНИКОВО

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе