Одберете локација на пристап

Владата упати задолженија со насоки и препораки до институциите, економските оператори и граѓаните, а со кои го прецизира спроведувањето на Одлуката со која од задутре се воведува дополнителна забрана за движење на граѓаните, односно се продолжув
Погледнете ја политичката величина од светски калибар на Заев. Голтна кнедла и го прими со широка прегратка и насмевка загарот на Орбан, Сијарто кој дење ноќе прави мајмунарии против СДСМ но и против нашата земја. Мафијашки го изнесоа Груевски
Vo sorabotka so Opstinskite krizni stabovi na najpogodenite gradovi od korona virusot, Kumanovo i Debar, semejstvoto na Zoran Zaev so pomos na volonterite od strumickiot opstinski krizen stab i humanitarni nevladini drustva, Vo tekot na denesniot d
52 годишен полицаец од Куманово денеска починал, а вчера му било утврдено дека е заболен од коронавирус. Според информациите кои ги пренесе Телма полицаецот бил ангажиран на новиот граничен премин Белановце кон Косово. Последните десетина дена не
Во услови на прогласена пандемија од ковид-19, Клиниката Жан Митрев непречено нуди здравствени услуги за сите пациенти и ги превзема сите мерки и протоколи за заштита на пациентите и вработените. – За оние кои не можат да дојдат во клиниката
На осигурениците на кои им се ускратени правата од задолжителното здравствено осигурување поради нередовно уплаќан придонес или уплатата на придонесот задоцнила повеќе од 60 дена, односно имаат долг за неплатен придонес, можат во здравственит
Медицинската сестра од Домашна посета била заразена со коронавирус од лице кое во Итната медицинска помош побарало да му биде ставена ампуларна терапија и инфузија, но кога бил прашуван по телефон, не кажал дека очекува резулати за КОВИД-19, дали и
Борис Џонсон вчера беше однесен во болница а денеска е ставен на респиратор. Додека е во болница ќе го менува министерот за надворешни Доминик Рааб. Во Британија бројот на заразени се искачи на 51 000 а бројот на починати на 5500.
Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи на својот фејсбук профил објави дека на владина седница се донесени нови рестриктивни мерки. Како што објави Османи, од среда полицискиот час ќе биде од 16 до 05 часот, додека за време на викенд 24
Мактел дознава дека откако успеа да обезбеди помош од Јанез Јанша и Виктор Орбан, Мицковски овие денови фатил 24/7 да врти телефони од една листа која ја нашол на интернет. Речиси успеал сите да ги добие и сите решиле да пратат авиони од типот Иљу
Четириесетгодишен жител на Кочани е новата жртва на корона вирусот. Оваа информација ја потврдуваат од Општината посочувајќи дека им била соопштена утрово. Станува збор за првиот пациент од Кочани кај кого беше дијагностициран ковид-19. Во ов

УШТЕ ЕДЕН ЦРН ДЕН ВО ЗЕМЈАВА ПОРАДИ КОРОНА: 5 НОВИ ЖРТВИ И 53 НОВИ ЗАРАЗЕНИ!

Венко Филипче Во изминатото деноноќие потврдени се 53 нови случаи позитивни на Ковид- 19, вкупната бројка на дијагнос...

Повеќе

Жерновски за Мицкоски: Во ситуација на смртоносна пандемија да шириш дефетизам и да се прикажуваш како херој преку лажни вести е жалосно

СРАМОТА !!! Во некои други времиња, политичкиот прагматизам би ме натерал да се радувам на оваа инфантилна постапка и лага на првиот човек на опози...

Повеќе

(ВИДЕО) ХАХАХА, КУРТОНИТЕ ВО АЛФА ВЛЕЗОТ ВО НАТО НА ЗЕМЈАВА ГИ АСОЦИРАЛ НА ОКУПАЦИЈАТА НА ЈУГОСЛАВИЈА ОД СТРАНА НА ГЕРМАНИЈА ВО 1941-ВА?!?!

Повеќе

Бислимоски: Граѓаните кои ги задржаа примањата редовно да плаќаат сметки, пофалби за пензионерите

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) Марко Бислимоски ги повикува граѓаните кои ги задржаа своите редовни прим...

Повеќе

КОЈ ГЛУМИ СКРОМНОСТ: СИТЕ СКАПИ ЧАСОВНИЦИ НА ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ ВРЕДНИ ИЛЈАДНИЦИ ЕВРА!

Повеќе

БОМБА НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: АПЛАУЗИТЕ НЕ ТРЕБА ДА БИДАТ НАМЕНЕТИ ЗА МЕНЕ ТУКУ ЗА ОНИЕ КОИ СЕ НА ПРВАТА ЛИНИЈА НА ФРОНТОТ А ТОА СЕ ЛЕКАРИТЕ НА ИНФЕКТИВНА И ЕПИДЕМИОЛОЗИТЕ ВО ЦЕНТАРОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

- Не сакам јас да ги земам ловориките од битката со Короната, аплаузите треба да ги свртиме кон докторите од инфективната клиника и епидемиолозите в...

Повеќе

Госпоѓо Силјановска! Да мислевте на граѓаните за 11 години ќе градевте болници а не дворци

Повеќе

(ВИДЕО) КОСТАДИНОВ: КАКО ВОЛОНТЕР АПЕЛИРАМ ДО СИТЕ БИЗНИСМЕНИ ДА ГО СЛЕДАТ ПРИМЕРОТ НА ЗАЕВИ!

Во ова тешко време, мора да бидеме хумани и солидарни, да помогнеме на оние на кои помошта им е најпотребна. За таа цел огромна благодарност до фам...

Повеќе

МИСЛАМ ДЕКА КОНЕЧНО УСПЕАВ ДА ГИ РАЗБЕРАМ ЗАЕВИ И НИВНИОТ СИЛЕН ПОЛИТИЧКИ АНГАЖМАН

Многу пати сум се прашувал зошто Заев не крене раце од политиката и не отиде да си плови во јахта низ медитеранот како што тоа го прават Камчеви, Стој...

Повеќе

ЕУ АМБАСАДОРОТ ЖБОГАР СЕ ПОФАЛИ: ОВИЕ ДЕНОВИ ЌЕ ВИ ДОНИРАМЕ 20 ВЕНТИЛАТОРИ И 5000 ТЕСТОВИ ЗА КОРОНА И ДРУГА ОПРЕМА ВРЕДНА 4 МИЛИОНИ ЕВРА!

Линк до видеото, овде.

Повеќе

(СТАТИСТИКА) Северна Македонија е лидер во регионот по направени тестови за корона вирус

Листа на направени тестови на секои милион жители: ○ North Macedonia ………….. 2.163 ○ Greece ………&...

Повеќе

УШТЕ ЕДНА ЛАГА НА МИЦКО РАЗОБЛИЧЕНА ЗА ПОМОШТА ОД ЈАНША: МО на Словенија информира дека доставиле помош на барање на Владата на Северна Македонија преку механизмот за солидарност на ЕУ

На официјалниот сајт на Министерство за одбрана на Република Словенијае објавена информација дека вчера, со специјален лет е доставена хуманитар...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ЗАЕВИ РЕШИЈА ДА ГО ОДВРЗАТ ЌЕСЕТО: ДЕСЕТИЦИ КАМИОНИ ТРГНАА ОД СТРУМИЦА ЗА ЦЕЛА ДРЖАВА, ЌЕ СЕ ДЕЛАТ ПРЕХРАМБЕНИ ПАКЕТИ ЗА СИТЕ ГРАЃАНИ КОИ СЕ ПОГОДЕНИ ОД КРИЗАТА!

Повеќе

ДОБРА ВЕСТ ЗА СИТЕ ЗАДОЛЖЕНИ ВО ФОРЦА, ТИГО, ИУТЕ КРЕДИТ, МКЕШ, КРЕДИСИМО: За најмалку 70 отсто се намалуваат ратите за кредитите од финансиските друштва и лизинг компаниите

– Ратите на кредитите од финансиските друштва и лизинг компаниите се намалуваат за најмалку 70 отсто во следните три месеци за граѓаните, во н...

Повеќе

(ВИДЕО) Филипче: Вирусот нема да исчезне туку така, ова ќе заврши со вакцина и со колективен имунитет

Министерот за здравство Венко Филипче во интервју за „360 Степени“ зборуваше за тоа што би се случувало после пикот на коронавирусот...

Повеќе