Одберете локација на пристап

Заев е многу, многу храбар политичар, тоа го докажа безброј пати. И со храбрите компромиси со Грција и Бугарија и со храброто соочување со убијците на 27-ми април и со храброто соочување со режимот со објавувањето на бомбите, за тоа треба сериозни
Потпретседателот на НСДП и кандидат за пратеник во првата изборна единица, Горан Мисовски денеска на плоштадот Македонија во Скопје, како дел од предизборните активности, на промотивен штанд на коалцијата „Можеме“ се сретна со граѓани н
Почитувани, Секогаш е задоволство да се биде во струмичкиот крај, меѓу чесните и работливи граѓани од овој регион. Денеска, овде во Ново Село го искористивме пазарниот ден да разговараме со земјоделците, со пазарџиите, со трговците и пред нив
Во последните 24 часа се направени 1653 тестирања, а регистрирани се 173 нови случаи на ковид-19.- Скопје 75- Куманово 9- Дебар 6- Штип 8- Прилеп 6- Тетово 9- Струга 14- Велес 3- Охрид 10- Кавадарци 3- Гостивар 7- Гевгелија 2- Струмица 1- Крушево 1
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ново продолже
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Секој чекор
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Претседател
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Маке
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- На граѓанск
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Нивната лог

ПЕНДАРОВСКИ: Го поздравувам постигнатиот договор помеѓу лидерите на политичките партии, предвремените парламентарни избори да се одржат на 15 јули годинава

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Богојески, Македонски концепт: Ова ни е последна шанса да изградиме нормална држава!

Македонски концепт на овие избори ќе настапи со изборниот слоган Последна Шанса. Слоганот повикува на акција бидејќи сега пред нас имаме последна ша...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: ЌЕ ГИ ОБЈАВИМЕ ИМИЊАТА НА ОНИЕ КОИ НЕ ГИ ПОЧИТУВААТ МЕРКИТЕ ЗА САМОИЗОЛАЦИЈА ИЛИ ДАЛЕ ПОГРЕШНИ ПОДАТОЦИ

Повеќе

(ВИДЕО) СУГАРЕВСКИ: Во моментов преку 500 станови градиме за ранливите групи....

Максимално работиме на реализација на крупните капитални проекти во државата. Посебно сме фокусирани и на решавање на статусот на социјално загрозен...

Повеќе

ФАЛИМТЕ БОЖЕ, КОНЕЧНО ПО 6 МЕСЕЦИ МОЛЕЊЕ СЕ ОХРАБРИ КУКАВИЦАТА: Мицкоски: Нашите услови се прифатени, на 15 јули одиме на избори!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: ИЗРАЗУВАМ БЛАГОДАРНОСТ ДО ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СОБРАНИЕТО ТАЛАТ ЏАФЕРИ ЗАТОА ШТО ГИ СТАВИ НА РАСПОЛАГАЊЕ ПРАВНИТЕ СЛУЖБИ ВО СОБРАНИЕТО ДА ИЗГОТВУВААТ РЕШЕНИЈА ЗА САМОИЗОЛАЦИЈА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Средба во Владата со Државната изборна комисија: Се очекува ДИК да постапи согласно Уставот, Изборниот законик, уредбите и сопствените заклучоци и да ги активира изборните дејствија

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ВИСТИНСКА ДРАМА СЕ ОДВИВАЛА СИНОЌА: АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДОРКА МУ СЕ ЗАКАНИЛА НА МИЦКОВСКИ, АКО ГО ОТКАЖЕ И 15-ТИ ЈУЛИ ТОГАШ ЌЕ МУ ДОЗВОЛИ НА ЗАЕВ ДА ОДИ САМ НА ИЗБОРИ БЕЗ ОПОЗИЦИЈАТА!!!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕВЕ ЗОШТО Е ЛИДЕР КОЈ СЕ ПОВЕЌЕ СТАНУВА НОВИОТ ТИТО - ПО 100 ТИ ПАТ МУ ПОПУШТИ НА МИЦКОВСКИ: АЈДЕ ДА ОДИМЕ НА ИЗБОРИ НА 15-ТИ ЈУЛИ, МИЦКВСКИ СЕ СОГЛАСИ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ПИСМО НА ЧИТАТЕЛ: НА НАС АЛБАНЦИТЕ И ВЕРУВАМ МНОГУ МАКЕДОНЦИ, НЕ НИ СМЕТА АЛБАНЕЦ ПРЕМИЕР, ТУКУ НИ СМЕТА ТОЈ ДА Е ОД ДУИ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ПРЕКРАСНА ПРИКАЗНА: СКОПЈАНЕЦОТ НАСЕР НАШОЛ ТАШНА СО ПАРИ НА ПАРКИНГОТ ВО РАМСТОР, МУ ЈА ОДНЕЛ ДОМА НА СОПСТВЕНИКОТ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ЛИДЕРОТ НА ГДУ, КОЛЕВ, МУ СЕ НАЛУТИ НА ПЕНДАРОВСКИ ШТО САМО ЗАЕВ И МИЦКОВСКИ ГИ ПРАШУВА ОКОЛУ КЛУЧНИТЕ ПРАШАЊА ВО ДРЖАВАТА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------...

Повеќе

Анализата на Министерството за финансии ги констатира злоупотребите што се прават со екстра лесното гориво со години – големата разлика во малопродажните цени помеѓу дизелот и екстра лесното мотивира одделни субјекти да го продаваат спротивно на постојните закони, односно да го користат како погонско гориво

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

БРОЈКИТЕ ДЕНЕСКА ПОМАЛИ, 103 НОВО ЗАРАЗЕНИ, ЗА ЖАЛ ПОЧИНАА 5 ПАЦИЕНТИ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ОЛИВЕР СПАСОВСКИ: АКО ВЕЌЕ РЕШИЛЕ ДА БОЈКОТИРААТ, ВМРО НЕКА СИ ГИ ПОВЛЕЧЕ И СВОИТЕ ЛУЃЕ ОД ВЛАДАТА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе