Одберете локација на пристап

Од почетокот на епидемијата, досега во нашата држава се регистрирани 500 смртни случаи, односно починати пациенти кои ја изгубиле битката со Ковид-19. Црната статистика во изминатите 24 часа ја дополнија три смртни случаи. Бројот на активн
„Нашата битка денеска е да обезбедиме достоинствен живот за нашите граѓани во нашата земја, а не надвор од неа. А за тоа мора да има правда и слобода“, се обрати Пендаровски на Илинден (Фото: Кабинет на претседателот) Претседат
Екс премиерот Љубчо Георгиевски на Фејсбук го искоментира потегот на Србија, во време кога Македонија и Бугарија слават три години од потпишувањето на Договорот за добрососедство. „На први август точно кога се одбележуваше три години од дого
Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери утре ќе претседава со конститутивната седница на Собранието, потврдија од неговиот кабинет. -Претседателот Џафери излезе од болница и е во многу добра состојба и утре тој ќе ја води с
Сведоци кои го виделе ливчето за Мактел ни открија три извори на пари кои Груевски му ги предочил на Мицковски пред заминување за Будимпешта: - 2,5 милиони евра од скопска градежна фирма - 1,7 милиони евра од битолска градежна фирма која работи с
По долга битка со леукозата, малиот херој Ајан денеска ја напушти Детската клиника во Скопје. Придружен со аплауз од медицинскиот персонал во болницата, Ајан гордо чекореше по болничкиот ходник, се качи на скали и заѕвони на обесеното ѕвонче за да
Лидерот на СДСМ Зоран Заев од утре ги почнува разговорите за формирање на новата влада. Од СДСМ за САКАМДАКАЖАМ.МК велат дека денеска Заев завршува со летниот одмор и се враќа во Скопје на работните обврски. „Претседателот Заев е на одмор во
Граѓаните особено оние од Скопје изгледа не се свесни за основниот начин на преѓивување на граѓаните на оваа земја сите овие 30 години на транзиција војни ембарга кризи режими... Токму оваа формула за преживување ги збунува многу аналитичари кои д
Поранешниот потпретседател на САД, Џо Бајден во изјаваза Гласот на Америка ѝ го честита празникот Илинден на македонската заедница во САД. -Џил и јас испраќаме честитки до македонско-американската заедница, која што го празнува Илинден и а
Демократскиот сојуз на сите Македонци и граѓани - припадници на другите народи, им го честита ИЛИНДЕН, ДЕНОТ НА РЕПУБЛИКАТА, со силна верба дека овој ден сите ќе не обедини за просперитет, јакнење на унитарноста и сувереноста на Македонија. Исправ
Стојанче Ангелов Македонските револуционери на целата македонска територија ги удрија крвавите темели на македонската држава.Македонските партизани на дел од македонската територија ја создадоа македонската држава.Ние, ма

(ВИДЕО) ИСТОРИСКИ ДЕН КОЈ ЌЕ СЕ ПАМЕТИ ДОЛГО: Завршна изјава на премиерот Зоран Заев од Состанокот на лидерите на НАТО, одржан во Лондон!

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТНА ИЗЈАВА НА СИЉАНОВСКА: БИ БИЛО ФАНТАСТИЧНО АКО УСТАВЕН СУД ЈА ВРАТИ АМНЕСТИЈАТА НА ЃОРЃЕ ИВАНОВ!!!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Добро бе Сиљановска, имаш ли ти срам, имаш ли ти лимит на тоа колку долгa и дебела ВМРОВСКА КНЕДЛА можеш да голтнеш пред очите на целата јавност?!?!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ СО МОЌНА ПОРАКА ОД ЛОНДОН: ГОРДЕЈТЕ СЕ МОИ СОГРАЃАНИ, УСПЕАВМЕ!!!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

РАСИПАНА ДВОЛИЧНА БАБИЧКА: ПРОФЕСОРКАТА КОЈА НЕ ОТЕЧЕ СО ТОА КОЛКУ ГОЛЕМА ПРАВНИЧКА БИЛА ФАТИ ДА ГО БРАНИ УСТАВЕН КОЈ Е ВО ПРОЦЕС ДА ЈА ВРАТИ АМНЕСТИЈАТА НА ХОРХЕ!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

РЕЖИМОТ НА ВМРО ДПМНЕ УШТЕ ЌЕ НЕ ЧИНИ МИЛИОНИ ЕВРА ОД БУЏЕТОТ: Наместо да имаме хотели и трговски центри на кејот на Вардар, нови работни места и полна државна каса од комуналии, Енвер Малиќи преку извршител наплати 2,2 милиони евра на име камати од државниот буџет затоа што ВМРО ДПМНЕ 10 години му забрануваа да гради!!!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Премиерот Заев на средба со премиерот на Обединетото Кралство Џонсон: Односите меѓу двете земји се зајакнуваат, Северна Македонија е земја каде се почитуваат вредностите на НАТО

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Заев и Трудо: Како сојузници во НАТО ќе се заложиме за посилни пријателски односи и за зајакнување на економските врски меѓу Северна Македонија и Канада

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Со аплауз поздравено обраќањето на премиерот Заев на Состанокот на лидерите на НАТО: Ставаме печат на нашето место меѓу сојузниците кои се обединети за слобода, мир и демократија

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Министерот Поповски во Загреб на средба со комесарот за информирање на Република Хрватска, Зоран Пичуљан: Зголемената транспарентност ја враќа довербата на граѓаните во институциите

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ЗАЕВ ОСТВАРИ СРЕДБИ СО ТРАМП, ТРУДО, МЕРКЕЛ, САНЧЕЗ...

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ФОТО + ВИДЕО) ЗОРАН ЗАЕВ НАПРАВИ ИСТОРИЈА: СО ВЕКОВИ БЕВМЕ ТЕМА НА СВЕТСКИТЕ КОНФЕРЕНЦИИ, ЗА ПРВ ПАТ НИЕ СЕДЕВМЕ НА МАСА НА ПЕТ МЕТРА ОД ЛИДЕРОТ НА САД!!!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ПОЧНА САМИТОТ НА НАТО ВО ЛОНДОН, НАШИОТ ПРЕМИЕР ВО ДРУШТВО НА НАЈМОЌНИТЕ СВЕТСКИ ЛИДЕРИ

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ЛЕЛЕ ВМРОВЦИ, ПА ШТО Е ОВА, БРАТОТ ТРАМП ВЕ ПРЕДАДЕ?!?!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

КОНЕЧНО ДОЧЕКАВМЕ ДА ВИДИМЕ КОРИСТ ОД СЕТА МАКА ИЗМИНАТИТЕ 4 ГОДИНИ: Заев со сопругата на гости кај британскиот премиер Џонсон

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе