Одберете локација на пристап

Владата упати задолженија со насоки и препораки до институциите, економските оператори и граѓаните, а со кои го прецизира спроведувањето на Одлуката со која од задутре се воведува дополнителна забрана за движење на граѓаните, односно се продолжув
Погледнете ја политичката величина од светски калибар на Заев. Голтна кнедла и го прими со широка прегратка и насмевка загарот на Орбан, Сијарто кој дење ноќе прави мајмунарии против СДСМ но и против нашата земја. Мафијашки го изнесоа Груевски
Vo sorabotka so Opstinskite krizni stabovi na najpogodenite gradovi od korona virusot, Kumanovo i Debar, semejstvoto na Zoran Zaev so pomos na volonterite od strumickiot opstinski krizen stab i humanitarni nevladini drustva, Vo tekot na denesniot d
52 годишен полицаец од Куманово денеска починал, а вчера му било утврдено дека е заболен од коронавирус. Според информациите кои ги пренесе Телма полицаецот бил ангажиран на новиот граничен премин Белановце кон Косово. Последните десетина дена не
Во услови на прогласена пандемија од ковид-19, Клиниката Жан Митрев непречено нуди здравствени услуги за сите пациенти и ги превзема сите мерки и протоколи за заштита на пациентите и вработените. – За оние кои не можат да дојдат во клиниката
На осигурениците на кои им се ускратени правата од задолжителното здравствено осигурување поради нередовно уплаќан придонес или уплатата на придонесот задоцнила повеќе од 60 дена, односно имаат долг за неплатен придонес, можат во здравственит
Медицинската сестра од Домашна посета била заразена со коронавирус од лице кое во Итната медицинска помош побарало да му биде ставена ампуларна терапија и инфузија, но кога бил прашуван по телефон, не кажал дека очекува резулати за КОВИД-19, дали и
Борис Џонсон вчера беше однесен во болница а денеска е ставен на респиратор. Додека е во болница ќе го менува министерот за надворешни Доминик Рааб. Во Британија бројот на заразени се искачи на 51 000 а бројот на починати на 5500.
Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи на својот фејсбук профил објави дека на владина седница се донесени нови рестриктивни мерки. Како што објави Османи, од среда полицискиот час ќе биде од 16 до 05 часот, додека за време на викенд 24
Мактел дознава дека откако успеа да обезбеди помош од Јанез Јанша и Виктор Орбан, Мицковски овие денови фатил 24/7 да врти телефони од една листа која ја нашол на интернет. Речиси успеал сите да ги добие и сите решиле да пратат авиони од типот Иљу
Четириесетгодишен жител на Кочани е новата жртва на корона вирусот. Оваа информација ја потврдуваат од Општината посочувајќи дека им била соопштена утрово. Станува збор за првиот пациент од Кочани кај кого беше дијагностициран ковид-19. Во ов

ЕВЕ ШТО НУДИ СДСМ НА ЕКОНОМСКИ ПЛАН ВО НОВИОТ МАНДАТ

Повеќе

(ВИДЕО) ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ: За овие три години СДСМ го помогна значително народот со разни мерки и додатоци, но не го збогати народот, тоа е невозможно за мандат од 3 години, но ги поставивме темелите за во наредните 4 години сите да почувствуваат поубав и побогат живот овде дома а не на запад!

Повеќе

ЗАЕВ: Да се однесуваме одговорно - да ги следиме препораките и мерките на институциите за заштита и спречување на ширење на коронавирусот, бидејќи јавното здравје е колективна одговорност

Повеќе

(ВИДЕО) АЈДЕЕЕ: КАНДИДАТОТ НА МЕНДУХ ТАЧИ ВО 6-КА СЕ ПРОГЛАСИ САМИОТ ЗА КОРОНА ВОРИС!

Повеќе

ВЛАДА НА РСМ: Спроведена е дезинфекција во институции на органите на управата со најголема фреквенција на граѓаните со администрацијата

Специјално овластен оператор денеска спроведе дезинфекција во просториите на сите министерства, како и во органите на управата со најголема фреквенц...

Повеќе

(ВИДЕО) ВАКВИТЕ КРИЗИ СЕ РАЈ ЗА АВТОКРАТИТЕ - СРБИТЕ ГАДНО НАДРЉАА: ВУЧИЧ ШОУ - ЈАС ЌЕ ГО СПАСАМ НАРОДОТ А ВАС ДА НЕ ВИ Е ГАЈЛЕ КАКО ЌЕ ГО НАПРАВАМ ТОА!!!

Линк до ова лудо видео, овде. Во Србија досега се регистрирани вкупно 41 потврден случај на заразени со коронавирус, соопшти Министерството за ...

Повеќе

(ВИДЕО) ОВОЈ ЛУДАК Е 20 ГОДИНИ ПР СТРАТЕГ И ИДЕОЛОГ НА ВМРО ДПМНЕ - МИЛЕНКО: КОРОНАТА Е ТАЕН ПРОЕКТ СО КОЈ ЗАПОЧНА ТРЕТА СВЕТСКА ВОЈНА АМА НЕ СМЕ СВЕСНИ!

Повеќе

ОВА СЕ ХЕРОИТЕ НА ДЕНОТ - Доктор Аголи и неговиот медицински тим од Дебар: Ние сме на работа, вие седете дома!

Со фотографија и транспарент, д-р Арбен Аголи од Дебар им порача на сограѓаните за време на кризната состојба да седат дома. “Ние сме на ра...

Повеќе

МНР формираше координативно тело за помош и поддршка на државјани кои се наоѓаат затекнати на граничните премини на други држави и аеродроми, поради новонастанатата ситуација поврзана со корона вирусот (COVID-19)

Почитувани, Во рамките на Министерството за надворешни работи на Република Северна Македонија е формирано координативно тело за помош и поддршка ...

Повеќе

СПАСОВСКИ: УТРЕ ЌЕ ГИ ПОВИКАМ ВЕРСКИТЕ ЛИДЕРИ ДА ИЗЛЕЗЕМЕ НА ЗАЕДНИЧКИ ПРЕС И ДА ГИ ПОВИКАМЕ ВЕРНИЦИТЕ ДА НЕ ГИ ПОСЕТУВААТ ВЕРСКИТЕ ОБЈЕКТИ ДОДЕКА ТРАЕ ЕПИДЕМИЈАТА СО КОРОНА

- Утре ќе ги повикам верските лидери да излеземе заедно на прес и да ги повикаме верниците да не ги посетуваат верските објекти овие денови додека т...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА СПАСОВСКИ: ВЛАДАТА СПРЕМА ПАКЕТ ЕКОНОМСКИ МЕРКИ ЗА ПОМОШ НА ФИРМИТЕ И ТИЕ ЌЕ БИДАТ СООПШТЕНИ ОВИЕ ДЕНОВИ, ВЕ УВЕРУВАМ НИКОЈ НЕМА ДА ОСТАНЕ БЕЗ РАБОТА ИЛИ БЕЗ ПЛАТА!!!

Повеќе

(ВИДЕО) САШЕ ПОЛИТИКО ДО МИЦКОВСКИ: БРАВО ЗА ПОНУДЕНАТА РАКА ДО ВЛАДАТА, НО ВЕЛИТЕ НИКОЈ ОД ВЛАДА НЕ ВИ СЕ ЈАВИЛ А ВО ИСТО ВРЕМЕ ВЕЛИТЕ СПАСОВСКИ ВИ СЕ ЈАВИЛ УТРОВО?!

Повеќе

СПАСОВСКИ ВЕЛИ ОВИЕ ЛИЦА ЌЕ ОСТАНАТ ВО ВИКЕНДИЦИТЕ 30 ДЕНА А ЌЕ ИМ СЕ ДОСТАВУВА ХРАНА: Заглавени викендаши, биле во Маврово и Ростуше, а поради кризната состојба во Дебар и Центар Жупа не можат да се вратат дома

Неколкумина граѓани кои биле на викенд во Лазарополе, Тресонче, Росоки, Гари и Селце, се заглавени, односно не можат да се вратат дома, поради преве...

Повеќе

Од 18-тата седница на Владата: Донесена е одлука за кризна состојба во општините Дебар и Центар Жупа, се затвора ски центарот Маврово и граничните премини Џепиште–Требиште и Блато кон Албанија

Владата на Република Северна Македонија на денешната 18-та седница го разгледа Записникот од Петтата седница на Управувачкиот комитет за координац...

Повеќе

(ВИДЕО) ВЕНКО ФИЛИПЧЕ НА РЕДОВНИОТ ДНЕВЕН ПРЕС: СЕ ВЛОШУВА СОСТОЈБАТА КАЈ ЕДНАТА ЗАБОЛЕНА ОД ДЕБАР СТАВЕНА Е НА АПАРАТИ ЗА ДИШЕЊЕ, ВКУПНО ЗАБОЛЕНИ СЕ 13, СЕ ТЕСТИРААТ 7 НОВИ ЛИЦА!

Повеќе