Одберете локација на пристап

Заев е многу, многу храбар политичар, тоа го докажа безброј пати. И со храбрите компромиси со Грција и Бугарија и со храброто соочување со убијците на 27-ми април и со храброто соочување со режимот со објавувањето на бомбите, за тоа треба сериозни
Потпретседателот на НСДП и кандидат за пратеник во првата изборна единица, Горан Мисовски денеска на плоштадот Македонија во Скопје, како дел од предизборните активности, на промотивен штанд на коалцијата „Можеме“ се сретна со граѓани н
Почитувани, Секогаш е задоволство да се биде во струмичкиот крај, меѓу чесните и работливи граѓани од овој регион. Денеска, овде во Ново Село го искористивме пазарниот ден да разговараме со земјоделците, со пазарџиите, со трговците и пред нив
Во последните 24 часа се направени 1653 тестирања, а регистрирани се 173 нови случаи на ковид-19.- Скопје 75- Куманово 9- Дебар 6- Штип 8- Прилеп 6- Тетово 9- Струга 14- Велес 3- Охрид 10- Кавадарци 3- Гостивар 7- Гевгелија 2- Струмица 1- Крушево 1
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ново продолже
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Секој чекор
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Претседател
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Маке
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- На граѓанск
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Нивната лог

Новиот поглавар на ИВЗ: Коронавирусот постои, и сега брзо се шири. Да бидеме одговорни

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Милевски: Кавадарчани треба да се горди на Винска куќа, а со регулираното речно корито на Луда Мара им го олеснуваме животот

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

„Виз Ер“ нема да лета до 13-јули, патниците ќе можат да ги заменат билетите или да им бидат вратени парите

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

ХОТЕЛИ, ВИЛИ, АПАРТМАНИ, СТАНОВИ - еве кај кои над 4.000 локации ќе се користат ваучерите за туризам

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

СДСМ КЛАСТЕРОТ СТАНУВА СДСМ ЛОКОМОТИВА КОЈА ЌЕ ГАЗИ НА ИЗБОРИТЕ: Сања Лукаревска го победи корона вирусот, втор негативен тест

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

ГДУ: ОДИМЕ НА ИЗБОРИ ЗА ВЛАДА БЕЗ ДУИ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ПАК ГОЛЕМА БРОЈКА И ДЕНЕСКА: Денеска се потврдени 134 нови случаи на ковид 19 – вкупната бројка на дијагностицирани 4289, оздравени се 34 пациенти – починати се 8 лица

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Ковид-19 во МВР: Моментно 41 позитивен, 180 лица во самоизолација

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

Филипче: Уверен сум дека изборниот процес може да се организира безбедно за сите учесници

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

Џафери го потпиша Решението за распишување на предвремените избори на 15 јули

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

ОРДАНОВСКИ ИМ СЕ СМЕЕ НА ВМРОВЦИТЕ: Jaсно е дека нечии уши, повторно, биле добро истегнати за да се закажат и овие избори во јулскиот рок, наспроти желбата на ВМРО-ДПМНЕ до нив да не дојде

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ПО НЕКОЛКУ ДЕНА ПРВ ПАТ ПОМАЛКУ ОД 100 НОВОЗАРАЗЕНИ: Комисијата за заразни болести разговара за отворање на сите гранични премини

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Зеќири: Jас и мојата фамилија сега сме живи и здрави и сме си дома, искрено посакувам ниту еден од вас да не мора да помине низ тоа што го поминав јас со моето семејство

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зеќири, преку својот Фејсбук профил се обрати до јавноста со цел да ја извести дека тој и неговото семејство се пу...

Повеќе

Заврши целодневната агонија на српските туристи на бугарско-грчката граница

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

110 ЖИТЕЛИ НА РЕСЕН ВО ИЗОЛАЦИЈА ПОРАДИ ДИРЕКТНИ КОНТАКТИ СО 25 ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД-19 ОД СЕМЕЈНА ПРОСЛАВА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе