Одберете локација на пристап

МОИТЕ ТАЈНИ СРЕДБИ СО ПАНЧЕВСКИ Насловот е новинарска класика да привлече читаност затоа што денеска сте окупирани со избори, а веста дека Владимир Панчевски е во притвор заслужува мало внимание. Сепак, постов не е празен. Нема да се сетам точно
Мартин Костовски, директорот на Службен весник, преку видое порака од својот Фејсбук профил ја демантираше информацијата која се рашири попладнево на социјалните мрежи, односно дека бил приведен од полицијата заради наводен обид за изборен фалсисик
Освен физичкиот напад, во снимка до која дојде „А1он“ од инцидентот меѓу Зоран Ѓорѓиевски, советник во Кабинетот на техничкиот министер Наќе Чулев, и началникот на Единицата за безбедност во сообраќај во СВР Тетово, Зоран Талев, с
На гласачко место бр.2695 во ОУ „Ѓорѓија Пулевски“ во Аеродром околу 13.15 часот претседателот на избирачкиот одбор побарал интервенција бидејќи лице влегло на гласање со маска на лицето на која имало партиски симбол и не сакало да
На патот Осломеј – Кичево денеска бил претепан Мустафа Ахмети, таткото на Шеќерим Ахмети, познат како Ел Чека, лицето кое од Чикагообјавуваше аудио снимкиод разговори на високи функционери, членови на ДУИ. Според Блерим Ахмети, вториот син
Откако денес одредени портали пласираа аудио снимка на која извесна Маја, наводно вработена во општина Центар, им се јавува на граѓани со напомена да излезат и да гласаат, се огласи и градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ, кој ваквата
Денеска во околу 13:15 часот на гласачко место бр.„2695“ во ОУ „Ѓорѓија Пулевски“ претседателот на избирачкиот одбор побарал интервенција, бидејќи лице влегло на гласање со маска на лицето на која имало партиски симбол и не
Претседателот на ОК Чашка ВМРО-ДПМНЕ Зоран Здравевски со уште некои лица се сместени во куќа на 10 метри од избирачкото место, а таа куќа припаѓа на еден член на ВМРО-ДПМНЕ. Ги евидентираат лицата кои излегуваат на гласање, а еден од тие член
Државната изборна комисија попладнево информира дека излезноста на предвремените парламентарни избори до 17 часот е 38,78 проценти. Обработени се податоците од 3.459 избирачки места од вкупно 3.480 избирачки места. – Излезноста со оглед на ц
Претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Центар, Гане Петров е фатен од полицијата како врши поткуп на гласачи на скопското Кале. Тој бил приведен во полициската станица Беко и по сослушувањето бил пуштен на слобода, велат наши извори.

Владата донесе одлука за првична финансиска помош од шест милиони денари за Албанија

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

ВИДЕО: Расте бројот на жртви од земјотресот во Албанија – најмалку 14 лица загинаа, над 600 повредени, војници поставуваат шатори во 2 града

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ОВА НИ ХИЧКОК НЕ МОЖЕШЕ ДА ГО СМИСЛИ: Истражителите на Русковска влегоа во СЈО, прибираат документација за исплатените бонуси

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

МНОГУ СЕ ТАЖНИ ЗЕМЈОТРЕСИТЕ

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

БРАВО: Завршена е рехабилитацијата на регионалниот пат Фурка – Богданци - Гевгелија, со должина од 11 км. и вредност од 1,3 милиони евра

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ ГО ПРИМИ МИНИСТЕРОТ ЗА НАДВОРЕШНИ НА ГРЦИЈА: Договорот од Преспа е историски исчекор на балканот!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ЗИКОВ: РЕКЕТ ВО ЗЕМЈАВА ИМАЛО 30 ГОДИНИ, НО ЗА ПРВ ПАТ ИМА ПОЛИТИЧКА ВОЉА ДА СЕ ПРЕСМЕТАМЕ СО ОВАА ПОЈАВА!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Новиот Peugeot 208 е финалист за наградата „Автомобил на годината 2020“ во Европа!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ДА НЕ ЗАБОРАВАМЕ, НЕ Е СЕ ТАКА ЦРНО: ПРАВДА СЕПАК СТИГНА ДО ДЕЛ ОД КУЧИЊАТА РЕЖИМСКИ

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ПАНДОВ ВО ЕЛЕМЕНТ: Очекувам кога ВМРО ќе се врати на власт да ликвидира едно 3 судии и 3 обвинители најмалку, со тоа што ќе ги стави во притвор во ќелија заедно со наркомани и убијци!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ДО КОСТА ПЕТРОВ ВО ГОСТИВАР: За претседател на СДСМ ќе почекаш, ја допрва се загревам!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ОВИЕ ЌЕ ГИ ВРАТАТ ЛИ ПАРИТЕ: 91 ПАРАЗИТ ЛАПАЛЕ ПО 2500 ЕВРА МЕСЕЧНО СОВЕТНИЦИТЕ НА ГРУЈО ВО ПРОСЕК И ПОВЕЌЕ И ТОА СО ГОДИНИ - ФУЛ ЛИСТА ИМИЊА - ЛОПОВИ!!!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Зеќири по клеветите од Беџети: Да направиме нарко-тест, многумина негови познаници тврдат дека е нарко зависник, ако тоа се покаже точно нема да го тужам за клевета, не знаел што зборува

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ХАОС ВО СТУДИОТО НА ТВ 24: ВИСТИНСКА ВЕРБАЛНА ТЕПАЧКА МЕЃУ СУГАРЕ И ЛИЛЕ ЗАТУРОСКА ЗА ТОА КОЈ КОЛКУ ИЗГРАДИЛ ОД АВТОПАТИТЕ И ГАСОВОДОТ!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Сеизмолозите од регионот предупредуваат: Ова нема да биде единствен земјотрес, ќе се тресе наредните два месеци

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе