Одберете локација на пристап

Во Волково разговаравме за дел од мерките во Програмата на#СДСМза новиот 4-годишен мандат со што дополнително се мотивираат младите да работат, учат, живеат во родната земја: ➡️Грантови до 15.000 евра за млади луѓе кои имаат желба и идеја да отвор
💬Масовно на избори на 15 јули во нови победи за Македонија и младите. Мораме да излеземе и да гласаме, да дојдеме до секој и да му кажеме дека негласањето е глас за враќање на режимот, дека Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се опасност. На 15 јули масовно
За три години #СДСМ покажа решителност во затворање на надворешните прашања, но и силна посветеност во решавањето на домашните проблеми. Ја подигнавме економијата, од -1,8% на 3,6%. Покажавме дека има пари и за покачување на платите, и за повисоки
Мене ме чуди енергијата, самодовербата и еланот на Заев, тој како тек сега да зема залет за политичка кариера иако во политиката е од 2002-ра година кога станува пратеник на СДСМ во собранието па потоа градоначлалник па понатаму е историја.... Еј как
Џентлменски шах-мат потег од Заев👇🏻 ,,Ова е последно наше соочување, сакам на господинот Мицкоски да му дадам една програма потпишана од мене, Зоран Заев, и би сакал едно македонско знаме за да си ја сака татковината повеќе, едно знаме од НАТО к
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашниот дуел во Зоран Заев рече дека тој е информиран дека за неколку дена ќе има прес конференција или изјава на која лице поврзано со „Рекет“ ќе изнесе, според него, ноторна л
- Еве ќе ги кажам 4-те странски инвестиции кои ќе ги донесеме во новиот мандат, ИКЕА која ќе влезе со над 100 милиони евра во земјава, БЛЕКСТОУН кој ќе гради драј док кај Велес и тоа е над 100 милиони евра, тука ќе се вработат над 1000 луѓе потоа т
Господине Заев, вашата минута за контра реплика, повелете. - Ништо вие не разбирате господине Мицковски. Точка. Толку. ХАХААА!!! Темата беше економија, фатија да се расправаат за данови, давачки, раст на економија, инвестиции и Заев крена раце да
Мицковски делуваше поразено, овенато, потиштено во тв дуелот на МТВ. Се чини емоционално и енергетски го исцедила помислата на поразот кој го чека. Не е лесно вештачки да глумиш победничка еуфорија, кога тогаш реалноста те обзема и делуваш како н
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ај што беше
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- - Ти истече
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- - Опседнат
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- - Во сорабо
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Линк до вид

БРАВО ШИЛЕГОВ И БОГДАНОВИЌ, СКОПЈЕ ОД ДЕН НА ДЕН ЗАЛИЧУВА НА СВЕТСКА МЕТРОПОЛА!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ШОКАНТНО: ДИМЧЕ АПАСИЕВ И ЛЕВИЦА ДОБИЈА 300 000 ЕВРА ОД БУЏЕТОТ?!?!?!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) КОЛЕВ: Да си ја кажеме вистината за минималните пензии и пензиите во „верниот исток“!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Заев: Ќе ги одучиме младите да спијат по цел ден, ќе ги оттргнеме од алкохолизмот

Работам колку што можам, за сите проблеми да бидат решени, но не сум волшебник, истакна премиерот Зоран Заев вечерва на МРТ. „Јас ги гледам...

Повеќе

СО МАРШ НА МОЛКОТ БОЛНИТЕ ОД РАК БАРААТ ХЕМОТЕРАПИЈА И ВО ГЕВГЕЛИЈА, НЕ САМО ВО СКОПЈЕ

Што со оние кои немаат средства да патуваат во Скопје и редовно да одат на хемотерапии? Се запрашал ли некој што сè прават семејствата во в...

Повеќе

ПРЕМИЕРОТ Е СЕПАК ОД КРВ И МЕСО - Заев за Њујорк Тајмс: Француското вето ме уништи психолошки

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

Скопје ќе добие парк со праисторски животни - почнува изградбата на „Дино парк“

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Почитуван Гошев, те молам немој да ме разочаруваш, имам огромен респект за тебе, ти си една ретка политичка икона во нашата политичка сцена

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Заев и Ангеловска за Извештајот на ММФ: Коментарите не се негативни, напротив позитивно ја охрабруваат Владата да продолжи со реформите

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Заев: Не сум Дон Кихот или волшебник па веднаш да ги решам сите проблеми!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

Таткото на Боки 13 осуден на казна затвор од 6 месеци затоа што претепал поп за паркинг место

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА САШО ОРДАНОВСКИ: Му честитам на Орце Камчев, на маестрален ПР начин со помош на ВМРО ДПМНЕ и разни новинарчиња, успеа од мафијаш да се претвори во жртва, да го убие СЈО и на пат е да ја сруши и владата за да го спаси украденото!!!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

ОВА Е ГОЛЕМ СРАМ ЗА ТУРЦИЈА: Над 120 новинари се наоѓаат во турските затвори

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Судијката Димишкова која ја спомнуваа Боки 13 и Камчев, на распит кај Русковска

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Столтенберг: Северна Македонија мора да има 5Г мрежа за влез во НАТО

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе