Одберете локација на пристап

Излезноста со оглед на целата ситуација е задоволителна, оцени попладнево претседателот на Државната избона комисија (ДИК) Оливер Дерковски на прес-конференција. До 17 часот според податоците на ДИК на гласање излегле 703.597 лица со право на г
МОИТЕ ТАЈНИ СРЕДБИ СО ПАНЧЕВСКИ Насловот е новинарска класика да привлече читаност затоа што денеска сте окупирани со избори, а веста дека Владимир Панчевски е во притвор заслужува мало внимание. Сепак, постов не е празен. Нема да се сетам точно
Мартин Костовски, директорот на Службен весник, преку видое порака од својот Фејсбук профил ја демантираше информацијата која се рашири попладнево на социјалните мрежи, односно дека бил приведен од полицијата заради наводен обид за изборен фалсисик
Освен физичкиот напад, во снимка до која дојде „А1он“ од инцидентот меѓу Зоран Ѓорѓиевски, советник во Кабинетот на техничкиот министер Наќе Чулев, и началникот на Единицата за безбедност во сообраќај во СВР Тетово, Зоран Талев, с
На гласачко место бр.2695 во ОУ „Ѓорѓија Пулевски“ во Аеродром околу 13.15 часот претседателот на избирачкиот одбор побарал интервенција бидејќи лице влегло на гласање со маска на лицето на која имало партиски симбол и не сакало да
На патот Осломеј – Кичево денеска бил претепан Мустафа Ахмети, таткото на Шеќерим Ахмети, познат како Ел Чека, лицето кое од Чикагообјавуваше аудио снимкиод разговори на високи функционери, членови на ДУИ. Според Блерим Ахмети, вториот син
Откако денес одредени портали пласираа аудио снимка на која извесна Маја, наводно вработена во општина Центар, им се јавува на граѓани со напомена да излезат и да гласаат, се огласи и градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ, кој ваквата
Денеска во околу 13:15 часот на гласачко место бр.„2695“ во ОУ „Ѓорѓија Пулевски“ претседателот на избирачкиот одбор побарал интервенција, бидејќи лице влегло на гласање со маска на лицето на која имало партиски симбол и не
Претседателот на ОК Чашка ВМРО-ДПМНЕ Зоран Здравевски со уште некои лица се сместени во куќа на 10 метри од избирачкото место, а таа куќа припаѓа на еден член на ВМРО-ДПМНЕ. Ги евидентираат лицата кои излегуваат на гласање, а еден од тие член
Државната изборна комисија попладнево информира дека излезноста на предвремените парламентарни избори до 17 часот е 38,78 проценти. Обработени се податоците од 3.459 избирачки места од вкупно 3.480 избирачки места. – Излезноста со оглед на ц

Зекири: Судот работи под диктат на ВМРО и ДУИ, судиите ги избираа Мијалков и Муса

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

Премиерот на Малта ќе поднесе оставка поради кризата околу истрагата за убиството на новинарката

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------...

Повеќе

МИРОСЛАВ ГРЧЕВ НА ПЛУСИНФО РАСПАЛИ ПО ГЕРО: Случајот РЕКЕТ е вештачко пумпање на еден криминал за да се заборави на сите криминали на ВМРО ДПМНЕ кои се милион пати пострашни!!!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ПЕТРЕ Е НАЈДОБРОТО НЕШТО ШТО МУ СЕ СЛУЧИЛО НА СКОПЈЕ: Главниот град се раззелени со 7.000 садници

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Трајанов од трибината во Неготино: Се залагаме за правда, реизбор на сите судии кои го штитат криминалот направен од минатата власт

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

АНТИВАКСЕРИТЕ СЕ ЗА НА БЕСИЛКА НА ПЛОШТАД

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ПРЕЧЕКАН СО ОВАЦИИ НА КОНГРЕСОТ НА ВЛАДЕЈАЧКАТА ДПС ВО ЦРНА ГОРА!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗИКОВ ГО ОТЕПА ИЛЧЕТА ГЕБЕЛС: Абе Иле, едно збориш на кафе друго збориш на тв!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ОВА БЕШЕ ПРВИОТ ЗНАК ДЕКА РЕЖИМОТ НА ГРУЈО ПАЃА: Дечково да се најде и да се награди!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Заев има што да се пофали: Изминативе две и пол години имаме највисок раст на платите и рекорден број нови работни места

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Еве како изгледа најубавата улица во Америка за време на новогодишните празници: Пета авенија во Њујорк, сите светски модни марки имаат бутици на оваа улица

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ГАЗДАТА НА ГОЛДЕН АРТ, ЈАКИМОВСКИ: Градителите во Скопје не штедат на бетон и железо, зградите во Скопје се најбезбедни на балканот, не постои земјотрес што може да ги сруши

Повеќе

АРМ СТАНУВА СЕРИОЗНА ВОЕНА СИЛА: Северна Македонија ќе купи 150 воени возила од САД за 120 милиони долари!

Македонската армија, во следните пет години, ќе биде засилена со 150 нови оклопни транспортери и возила за лесната пешадија од американско потекло. ...

Повеќе

ТОО СРЦКИ ЉУБИ ВЕ МАААЈКА: Уставниот суд ќе ја преиспитува и амнестијата за 27 април!!!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА: Во време на ВМРО не можевме да дознаеме ни колку е задолжена земјата, а сега оваа влада ни даде на тацна инфо за секој исплатен денар од буџетот, тоа е за пофалба!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе