Одберете локација на пристап

„Ги повикувам сите в среда да го заокружат бројот 7, затоа што тоа ќе значи влез во Парламентот на пратеници кои нема да влезат во калапот на таканаречените „големи“ партии, кои нема да се пазарат со својот глас за лична корист, т
Во градската болницата Осми септември излекуван пацинет кај кого Ковид-19 предизвикал воспаление на мозокот. Ова е 6 ти познат случај во светот каде Ковид-19 предизвикал ваква клиничка слика, велат докторите кои му го спасиле животот на м
Изнајдено е решение за отпочнување со работа на системот Мој термин на клиниките за лицата со хронични болести и малигно болните, изјави министерот за здравство Венко Филипче по средбата со претставници на Здружението „Борка – За секој
Share on FacebookShare on Twitter Претседателот на СДСМ, Заев е политичар со убедливо најголема поддршка од граѓаните. 9,4 отсто од испитаниците на анкета на Брима Галуп одговориле дека најголема доверба имаат во Заев, додека
Стотици кутии во кои има сложувалки сo мотиви од Скопје 2014, купени од Кина, по цена од фантастични 360.000 евра, скапуваат во подрумот на Националниот музеј. Идејата на власта на ВМРО ДПМНЕ била да продава сувенири на кои се прикажани ан
„Коалицијата „Можеме“ е сојуз на прогресивни политички партии кои државата ја туркаат напред, кои ги решија стратегиските прашања и ги поставија на цврст темел институциите на системот, затоа да не дозволиме со седење дома на 15 ј
Изминативе три ипол години успеавме да отвориме нова страница во историјата на државата, се надминаа билатералните спорови со соседните земји, станавме полноправна членка на НАТО, на чекор сме од почнување на претпристапни преговори со ЕУ. Важни и
“Пред три години ги започнавме најзначајните политички процеси од осамостојувањето на земјата, државата ја направивме полноправна членка на НАТО, обезбедивме сигурност и безбедност за иднината на младите генерации. На чекор сме до полноправно
Почитувани граѓани, почитувани претставници на медиумите, Апелирам: Гласањето е безбедно, сите ние сме пред огромна одговорност да сочувавме `се што осигуравме во изминатите три години и имаме само еден избор, да продолжиме по правиот пат. Об
На порталот„Република“по грешка беше објавена инструкција како да се напише текст против лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Со латинична поддршка, пред крајот на текстот насловен како „СДСМ во паника: Тргнато видеото на кое се
- Ајде колега Мицковски, згази ги тие западњаци во твојата земја па те чекам да ми дојдеш во Пјонгјанг заедно да градиме стратегија како да ги уништиме ЕУ и НАТО! Издржи еве јас и моите претходници над 70 години им одолеваме на Американците и јадем
Со учество на 350 делегати и гости денес пред „Хотелот Белви“ во Скопје, Демократскиот сојуз го одржа Шестиот конгрес, на кој ги презентираше своите програмски приоритети под мотото „За Европска Македонија“ и учеството на пр

Премиерот Заев: Младите ќе ги задржиме и ќе ги вратиме со поволни социјални и економски услови, за нив се договорите со соседите и исполнувањето на евроатлантските интеграции

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ТРЕБАШЕ ДА СЕ ДЕСИ ЗЕМЈОТРЕС ВО АЛБАНИЈА ЗА ВМРО ДА ЈА ПОФАЛИ ВЛАДАТА: Тимчо Муцунски ја пофали владата за помошта која и беше дадена на Албанија

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ПАРАДОКС - ЈАВНОСТА БАРА ОД ВЛАДАТА НА СДСМ ДА СЕ ОДНЕСУВА РЕВАНШИСТИЧКИ И РЕЖИМСКИ КОН ПРВЕНЦИТЕ НА ПОРАНЕШНИОТ РЕЖИМ: Макс Бет на Мијалков отвора 25 обложувалници откако ја доби првата лиценца од владата

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

БРАВО БРАВО БРАВО: СДСМ поднесе барање за автентично толкување, нема да дозволиме да заживее аболицијата на криминалци од Иванов

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ОВА ВЕЌЕ СТАНУВА ПАРТИСКА ПОЛИТИКА: ЈАНУШЕВ ШИРЕШЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ БУКВАЛНО СЕКОГАШ КОГА ЌЕ ОТВОРЕШЕ УСТА НА ТВ 24 ИСКАЖУВАШЕ ЛАГА!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ДЕСКОСКА УШТЕ ЕДНАШ ЌЕ ЈА НАДИТРИ МАФИЈАТА, КАКО СО СЛУЧАИТЕ НА СЈО КОИ ГИ ПРЕЗЕМА ОЈО: Собранието еднаш за секогаш ќе оневозможи оживување на незаконските помилувања на Иванов

Министерката за правда Рената Дескоска денеска го повика Собранието да даде автентично толкување на членот 11 од Законот за помилување со цел,...

Повеќе

(ВИДЕО) ШЕКЕРИНСКА: Намерата ни е во НАТО да влеземе со војска која ќе има целосно нова воена и свечена униформа и опрема!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

БРАВО, ОДЛИЧНО СРАБОТЕНО, АЈДЕ СЕГА ЦЕЛИОТ КРОВ ДА ГО НАПРАВИТЕ ВАКА!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Поранешниот уставен судија, Ивановски: Уставниот суд не треба да го урива принципот на владеење на правото и да го штити криминалот

Евентуалната одлука на Уставниот суд за укинување на членот 11-а од Законот за дополнување на Законот за помилување од 2016 година, може да значи ру...

Повеќе

ЧОВЕКОТ СЕ БОРИ КАКО ЛАВ СО ВМРОВЦИТЕ КОИ ИМААТ МНОЗИНСТВО ВО СОВЕТОТ А ПАК Е НАЈДОБАР ГРАДОНАЧАЛНИК НА ГАЗИ БАБА ВО ИСТОРИЈАТА - Георгиевски: Првите две години од мандатот ги посветивме на инфраструктурата, следните две - главниот фокус ни е животната средина

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Најчевска за случајот со децата во Визбегово: Тие не треба да бидат сместени во место каде што живеат примитивци!

Професорката Мирјана Најчевска, во синоќешното гостување на „Отворено“ на ТВ 24, говореше за ситуацијата со трите деца кои треба да бида...

Повеќе

(ВИДЕО) БРАВО ГТЦ, АЈДЕ СЕГА РАМСТОР И СИТИ МОЛ СЛЕДЕТЕ ГО ПРИМЕРОТ: Пуштен во употреба зелениот кров на ГТЦ

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА МИЛЕНКО: Амнестијата на ВМРОВЦИТЕ која се крчка во Уставен Суд е наредба од САД како награда за тоа што му помогнаа на СДСМ да се смени името!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: ИНИЦИЈАТИВАТА НА УСТАВЕН СУД ЖИВИ ЌЕ ГИ ПОГРЕБА ВМРОВЦИТЕ НА СЛЕДНИТЕ ИЗБОРИ!!!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

САШО ОРДАНОВСКИ ЗА ХОНОРАРИТЕ ОД СЈО: Се гордеам што работев за СЈО против македонската мафија, би го сторил тоа и за без пари!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе