Одберете локација на пристап

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва на Сител изјави дека државата се наоѓа во ситуација во која мора да се избере парламент. -Свесни дека пандемијата ќе трае ние мораме да ги организираме државните институции. И покрај ваквите услови ми
Целосно го реновиравме и за 30 проценти го зголемивме капацитетот на одделот за интензивно лекување на Клиниката за неврохирургија. Набавивме нова опрема и реализиравме 26 нови вработувања во установата. Колегите од мојата матична клиника се
Лидерот на СДСМ Зоран Заев во интервју заРадио Слободна Европаизјави дека жали за поддршката што му ја дале на градоначалникот на Струга од редовите на ДУИ Размир Мерко. -Еве зошто жалам. Едноставно е. Може градоначалникот на Охрид да постапува, т
Драги пријатели, Дами и господа, мои албански сограѓани, кои живеат како автохтони во вашата земја, во Република Северна Македонија, Ви се обраќам со ова видео затоа што не можев да ве посетам во Скопје, според планираното, поради рестриктивни мерк
– Еден од катовите на болницата „8ми Септември“ ќе се ослободи од пациенти со Ковид-19, кои деновиве ќе бидат префрлени во модуларната болница која располага со 72 болнички кревети, ова денеска било договорено на средбата ме
Ние сме сигурни дека албанските гласови за Движењето Беса и Коалицијата Можеме ќе се движат од 80 до 100 илјади, вели лидерот на Беса Биљал Касами на ТВ21. Воедно, тој додаде дека еден дел од таборот што се одвои од БЕСА му недостига.
Здруженијата на Mакедонците од Егејскиот дел на Македонија, обединети во здружението „Тга за југ“ денеска преку соопштение изразија благодарност до лидерот на СДСМ што дал поддршка за реализација на нивните иницијативи. Тие бараа
Професорката Гордана Силјановска Давкова, носител на листата на кандидати за пратеници, од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, во ИЕ 1 на дебатата на телевизија Телма во емисијата „Топ тема“ вечерва на дебатата се осврна на кампањата
Да работам во Владата влегов заради тоа што верував во тимот, во вредностите и целите на Владата. Кога почнавме не ни сонував дека за 2 и пол години ќе го решиме спорот со Грција, ќе влеземе во НАТО и ќе добиеме одлука за почеток на преговорите со
НОВИОТ БРОЈ НА „ФОКУС“ МОЖЕТЕ ДА ГО КУПИТЕ И ВО ЕЛЕКТРОНСКИ ФОРМАТ НАОВОЈ ЛИНК ЗА НЕШТАТА ДА СТАНАТ ПОЈАСНИБез оглед што предвидуваат анкетите и што кажуваат партиските лидери, кои секој за себе е убеден во сопствената избо
Dejan Dexso Lutovski ВИСТИНСКОТО ЛИЦЕ НА ПСЕВДО-ЛЕВИЦА! Обрнете внимание после 35 минута, ова е емисија на Миленко Неделковски снимена непосредно пред почетокот на изборната кампања. Лидерот на Единствена Македонија, Ба
Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. Од партијата на Али Ахмети, сепак, посочуваат дека не се каат за соработката
Опозиските медиуми попладнево објавија прислушкуван разговор на кој се слуша гласот на лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Краткиот разговор под името “Заев зема рекет од 6 милиони евра!” патем е нецелосен, навидум изгледа како да е “ви
„Ги повикувам сите в среда да го заокружат бројот 7, затоа што тоа ќе значи влез во Парламентот на пратеници кои нема да влезат во калапот на таканаречените „големи“ партии, кои нема да се пазарат со својот глас за лична корист, т

Градоначалникот на Гази Баба го победи Ковид 19 и си замина од Инфективната клиника

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Обвинителство за „Пациент“: Кај Бујар Османи немало ниту свест, ниту волја за извршување на кривичното дело

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Рама огорчен по одлуката на Хаг за Тачи и Весели кои се теретат за убиство на 100 цивили Албанци, Срби и Роми

Повеќе

(ВИДЕО) Заев од Охрид: КОВИД еден ден ќе заврши, но Мицкоски нема да може да ја извади маската на лажниот патриотизам

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

(АУДИО) ЕВЕ ЗА КОЈ ИНЦИДЕНТ СЕ КАРААТ СОФИЈА ЛАЛИЧИЌ И САШО МИЈАЛКОВ ВО ОБЈАВЕНАТА СНИМКА: ЛУЃЕ НА ЗОКИ КИЧЕЕЦ СО НОЖ ИЗБОДЕЛЕ ЧОВЕК ВО КАФАНАТА ДЕСПИНА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Анкета на „М-Проспект“: Заев има повисок рејтинг од Мицкоски за 3,8 отсто!

Лидерот на СДСМ Зоран Заев има предност од 3,8 процентни поени пред неговиот ривал од ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, покажува анкетата на &b...

Повеќе

(ВИДЕО) Македонски концепт: Нудиме проект за Проверка на имотната состојба на политичарите и Закон за финансиска лустрација

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) АНТИЧКИТЕ ГРЦИ ПРЕД 2000 ГОДИНИ НАУЧНО СО СТАПОВИ И ЧЕКОРИ ПРЕСМЕТАЛЕ ДЕКА ЗЕМЈАТА Е ОКРУГЛА И КОЈ Е НЕЈЗИНИОТ ДИЈАМЕТАР, НО МИЛЕНКО И МОРОНИТЕ КАКО НЕГО И ДЕНЕСКА СО НАЈСОВРЕМЕНИ УРЕДИ НЕ МОЖАТ ДА ГО УВИДАТ ТОА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

БОМБА НА МАРКОВИЌ: НА ОВИЕ ИЗБОРИ КЛУЧНИ ЌЕ БИДАТ НЕУТРАЛЦИТЕ ВО СКОПЈЕ, ОНИЕ УРБАНИ ЦИНИЦИ, ДАЛИ ЌЕ ОСТАНАТ ДОМА И ЌЕ ДОЗВОЛАТ РЕЖИМОТ ДА СЕ ВРАТИ НА ВЛАСТ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

СКОПЈЕ РАСТУРА И ПОНАТАМУ, ШТИП И ТЕТОВО ПАК СТАНУВААТ ЖАРИШТА: Во последните 24 часа се направени 1074 тестирања, а регистрирани се 163 нови случаи на ковид-19

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

(МЕГА ФОТО ГАЛЕРИЈА) ЕВЕ БЕ ВМРОВЦИ ЕВЕ ГИ СИТЕ 750 КИЛОМЕТРИ РЕНОВИРАНИ И ИЗГРАДЕНИ ПАТИШТА ОД СТРАНА НА ВЛАДАТА НА ЗАЕВ, ГЛЕДАЈТЕ И ПЛАЧЕТЕ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

СДСМ НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ФАЛИ КАКО ВМРО ДПМНЕ, ЗАМИСЛЕТЕ ВМРОВЦИТЕ ДА ГИ ИМАА ОВИЕ УСПЕСИ, ЌЕ НЕ БОМБАРДИРАА СО СПОТОВИ 24/7 ДОДЕКА КОСАТА НЕ НИ ПАДНЕ ОД ГЛАВАТА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ЈА ИМАМЕ ЖЕНАТА НА ГОДИНАТА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Е ОД ВАКВИ ИДИОТИ СИ ПАТИМЕ: Ова се 138-те македонски државјани кои ОДБИЛЕ ДА ПРИМАТ РЕШЕНИЈА ЗА САМОИЗОЛАЦИЈА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------...

Повеќе

РАЗОРНА БОМБА НА БОГОЈЕСКИ: ИМАМ СОМНЕВАЊА ДЕКА АПАСИЕВ ВО СЈО БИЛ ИНСТАЛИРАН ОД КАМЧЕВ И МИЈАЛКОВ ЗА ДА ШПИОНИРА ОД ВНАТРЕ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе