Одберете локација на пристап

Над 450 деца Роми, чии што семејства се во социјален ризик, се ослободени од плаќање партиципација за посетување на градинка, во рамки на блок дотациите што локалните самоуправи ги добиваат од Министерството за труд и социјална политика, сооп
Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Ејуп Алими, поднел различни амандмани со цел да ги блокира измените на Изборниот законик во насока на формирање на една изборна единица, кои предвидуваат една изборна единица да профункционира секоја годи
Вечер некаде на Водно, Капиштец, Центар, Тафталиџе, елитната населба Бардовци... Седат мајка и татко тазе истуширани во свилени пењоари, елката голема како куќа во Кратово... - И сега кажи ми до кај сме со овој проблемот, детето веќе дење и ноќе пл
Комората на сметководители при Сојузот на стопански комори бара од надлежните институции итно да расправаат за забраната за употреба на хемиската материја „бисфенол А“ или БПА која ја има во хартијата на која се печатат фискалните сметк
Казните за неплатен паркинг нема да ги пишуваат вработени во претпријатието, туку преку камери ќе се читаат и казните ќе стигнуваат на домашна адреса или на апликацијата која ќе се изготви за оваа намена.(Фото: СДК.МК) Јавното претпријатие
Смешни ми се критиките на онаа агенција за заштита на лични податоци, па заменикот министер не отиде бре дома да ги слика голи како се тушираат или сексаат?! Он ги снимаше на работно место каде имаме право СИТЕ ДА ГИ СНИМАМЕ БИРОКРАТИТЕ за тоа како
На крајот на декември, на последниот завршен концерт на учениците од Средното музичко училиште „Сергеј Михајлов“ што се одржува при крајот на секоја календарска година во Штип, беше поканет и македонскиот пијанист со светска карирера
Дополнителната заменик министерка за труд и социјална политика Санела Шкријељ денеска беше во увид на градежните работи на новата градинка во Општина Конче којашто е во завршна фаза. Јавна установа за деца, “12 Јули” е првата градинка в
Во 2019 година 6.004 лица се вработија преку Младинската гаранција! Оперативниот план за вработување има високи 98,6% реализација и ги дава очекуваните резултати. Невработеноста кај младите во последниот квартал од 2019 е намалена на 35,3%, а в
Според Дирекцијата за заштита на личните податоци денешното објавување на снимката на ненајавената контрола на дополнителниот заменик-министер за земјоделство, Цветан Трипуновски во едно подрачно одделение е неовластено снимање,
Традиционално, секоја година Коузон ги организира најголемите саеми за вработување на студенти во САД кои се дел од програмата Work and Travel.Оваа година имаме три саеми во текот на месец февруари. Првиот ќе се одржи на 3-ти во хотел Мериол во Ско
Состанок на комитетот за управување со сливот на Охридското езеро Денеска во Охрид се одржа првиот меѓувладин состанок на Комитетот за управување со сливот на Охридското езеро, согласно договорот меѓу Владата на Република Северна Македонија

ВЛАДАТА ЌЕ НАБАВИ 33 ОКЛОПНИ ВОЗИЛА ЗА АРМ ОД САД

* реклами ---------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------...

Повеќе

Заев, Вучиќ и Ѓукановиќ одблиску ги видоа последиците од земјотресот во Драч

* Реклами --------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------------------------...

Повеќе

ГО ГЛЕДАВ МИТИНГОТ ВО ЈАНЕ САНДАНСКИ: ВМРОВЦИТЕ НЕ НИ СЕ ОБИДОА ДА ПОКАЖАТ СИЛА, ПОВЕЌЕ ЦЕЛТА ИМ БЕШЕ ДА ПОКАЖАТ ДЕКА НЕ СЕ УМРЕНИ КАКО ПАРТИЈА - ОВА ВМРО ДПМНЕ ДЕЛУВА ЖАЛНО ИЗМОРЕНО ОСЛАБЕНО ИЗГУБЕНО ОЧАЈНО

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ДАЛИ ЌЕ СЕ ФАТИ НАРОДОТ ПАК НА ЈАДИЦАТА: Мицковски ветува дека нема да го повтори минатото, се откажува од оние што се огрешиле

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------...

Повеќе

ФОТО: Скопјани направија новогодишна елка од луѓе за Гинисов рекорд

* реклами ---------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРОСТИТУТКА СЕ ЈАВИ ВО РАДИО КАНАЛ 77: За еден час заработувам и до 1000е, но ова е опасна професија каде може некој да те претепа, силува, ограби

* реклами ------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------...

Повеќе

ИМПЕРИЈАТА СЕ ТОПИ, ВМРО ЈА НЕМА НА ВЛАСТ ДА ГО СПАСУВА: Камчев го загуби одобрението за градба на болница во Карпош

Општина Карпош на бизнисменот Орце Камчев му го поништи решението за градба на болница, што требаше да биде изградена на парцелата зад Клиниката Жан...

Повеќе

АЈДЕЕ, ВМРО ДПМНЕ ГИ ИЗГУБИ ИЗБОРИТЕ ПРЕД ДА ПОЧНАТ: Ахмети ја „отпиша“ ВМРО-ДПМНЕ од партнер за влада?

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------...

Повеќе

ГЕРМАНИЈА МУ ДОНИРАШЕ 1 МИЛИОН ЕВРА ВРЕДНА ОПРЕМА НА МВР

* Реклами --------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------------------------------...

Повеќе

НА ВМРОВЦИТЕ ПАМЕТ НЕ ИМ ИДЕ, ТИМОТ КОЈ ГУБИ НЕ СЕ МЕНУВА!!!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------...

Повеќе

РАМКОВСКИ: Две години во затвор ми вршеа психолошка тортура, секој ден ми правеа 2 часа контрола во ќелија дали сум имал скриено некаде мобилен!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) РАМКОВСКИ НИЗ СОЛЗИ: Ми ја уапси целата фамилија и ми ја уништи телевизијата затоа што не се согласив со него за Скопје 2014-та!

* реклами ---------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------...

Повеќе

Честитка од претседателот Пендаровски по повод 21 декември - Денот на наставата на турски јазик

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, по повод одбележувањето на 21 декември - Денот на наставата на турски јазик, упати...

Повеќе

ВМРО-ДПМНЕ e најголемиот кочничар на иднината на граѓаните и иднината на нашата земја

Се ближи времето до изборите, а тоа значи дека работите мора да станат појасни кога е во прашање иднината на земјата. Мораме да зборуваме ...

Повеќе

ЕСКО РАХИЌ: Мицковски ќе биде добар премиер, ама за 4 години од сега, ќе треба повеќе да зачисти во ВМРО ДПМНЕ таму се уште има луѓе кои го носеа режимот на грб!

- Мицковски ќе биде добар премиер, ама за 4 години од сега, ќе треба малце да подзачисти во ВМРО ДПМНЕ каде гледам се уште фаци кои го носеа режимот...

Повеќе