Одберете локација на пристап

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва на Сител изјави дека државата се наоѓа во ситуација во која мора да се избере парламент. -Свесни дека пандемијата ќе трае ние мораме да ги организираме државните институции. И покрај ваквите услови ми
Целосно го реновиравме и за 30 проценти го зголемивме капацитетот на одделот за интензивно лекување на Клиниката за неврохирургија. Набавивме нова опрема и реализиравме 26 нови вработувања во установата. Колегите од мојата матична клиника се
Лидерот на СДСМ Зоран Заев во интервју заРадио Слободна Европаизјави дека жали за поддршката што му ја дале на градоначалникот на Струга од редовите на ДУИ Размир Мерко. -Еве зошто жалам. Едноставно е. Може градоначалникот на Охрид да постапува, т
Драги пријатели, Дами и господа, мои албански сограѓани, кои живеат како автохтони во вашата земја, во Република Северна Македонија, Ви се обраќам со ова видео затоа што не можев да ве посетам во Скопје, според планираното, поради рестриктивни мерк
– Еден од катовите на болницата „8ми Септември“ ќе се ослободи од пациенти со Ковид-19, кои деновиве ќе бидат префрлени во модуларната болница која располага со 72 болнички кревети, ова денеска било договорено на средбата ме
Ние сме сигурни дека албанските гласови за Движењето Беса и Коалицијата Можеме ќе се движат од 80 до 100 илјади, вели лидерот на Беса Биљал Касами на ТВ21. Воедно, тој додаде дека еден дел од таборот што се одвои од БЕСА му недостига.
Здруженијата на Mакедонците од Егејскиот дел на Македонија, обединети во здружението „Тга за југ“ денеска преку соопштение изразија благодарност до лидерот на СДСМ што дал поддршка за реализација на нивните иницијативи. Тие бараа
Професорката Гордана Силјановска Давкова, носител на листата на кандидати за пратеници, од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, во ИЕ 1 на дебатата на телевизија Телма во емисијата „Топ тема“ вечерва на дебатата се осврна на кампањата
Да работам во Владата влегов заради тоа што верував во тимот, во вредностите и целите на Владата. Кога почнавме не ни сонував дека за 2 и пол години ќе го решиме спорот со Грција, ќе влеземе во НАТО и ќе добиеме одлука за почеток на преговорите со
НОВИОТ БРОЈ НА „ФОКУС“ МОЖЕТЕ ДА ГО КУПИТЕ И ВО ЕЛЕКТРОНСКИ ФОРМАТ НАОВОЈ ЛИНК ЗА НЕШТАТА ДА СТАНАТ ПОЈАСНИБез оглед што предвидуваат анкетите и што кажуваат партиските лидери, кои секој за себе е убеден во сопствената избо
Dejan Dexso Lutovski ВИСТИНСКОТО ЛИЦЕ НА ПСЕВДО-ЛЕВИЦА! Обрнете внимание после 35 минута, ова е емисија на Миленко Неделковски снимена непосредно пред почетокот на изборната кампања. Лидерот на Единствена Македонија, Ба
Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. Од партијата на Али Ахмети, сепак, посочуваат дека не се каат за соработката
Опозиските медиуми попладнево објавија прислушкуван разговор на кој се слуша гласот на лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Краткиот разговор под името “Заев зема рекет од 6 милиони евра!” патем е нецелосен, навидум изгледа како да е “ви
„Ги повикувам сите в среда да го заокружат бројот 7, затоа што тоа ќе значи влез во Парламентот на пратеници кои нема да влезат во калапот на таканаречените „големи“ партии, кои нема да се пазарат со својот глас за лична корист, т

ЦАРОВСКА: Со членството во #НАТО добиваме пристап до пазар од 4 милијарди евра

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

ПРИЛЕП СТАНУВА БАСТИОН НА СДСМ: И ЦЕНТРАЛНАТА И ЛОКАЛНАТА ВЛАСТ ЦЕЛОСНО СЕ ПОСВЕТИ НА ГРАДОТ И НА ОПШТИНАТА!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

Видео конференција на градоначалникот Јованоски со амбасадорката на САД во нашата држава

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------...

Повеќе

МИЦКО БЕ, ЗНАЕВ ДЕКА СИ ЃУБРЕ ОД ЧОВЕК, СЕГА МИ Е ЈАСНО ЗОШТО ГРУЈО ТЕ ОДБРАЛ ТЕБЕ, ВО ТЕБЕ ВИДЕЛ СОВРШЕН ГРУЈО, БЕЗ СЛАБОСТИ И МААНИ, СОВРШЕН МАФИЈАШКИ БОС ПРЕПРАВЕН ВО СЛАТКОРЕЧИВ ПОЛИТИЧАР!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

ГОТОВО Е СО ИЗБОРИТЕ, МОЖЕ ДА СЕ ОДРЖАТ УШТЕ ДЕНЕСКА, ПОСЛЕ ОВАА БОМБА ГОТОВА Е И КРАТКАТА И СМЕШНА ПОЛИТИЧКА КАРИЕРА НА МИЦКОВСКИ: КАМЧЕВ МУ ДАВАЛ ПАРИ ЗА ДОЛГОВОРИТЕ НА ПАРТИЈАТА, МИЦКОВСКИ СЕ БОРЕЛ ИМПЕРИЈА ДА ПРОПАДНЕ!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

Заев и Касами: Едно општество за сите е вредност што обединува, одиме заедно на голема победа!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

Лазаревска: Овој народ ниту се води, ниту се тера

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Царовска на средба со еснафот во Старата скопска чаршија: Преку 5.200 занаетчии се поддржани да ја надминат кризата со мерката за субвенционирање на минималната плата во месеците април и мај

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------...

Повеќе

НИКОЛОВСКИ: Со кандидатката за пратеник Сандра Мијалковска, денеска разговаравме со граѓаните во Пробиштип за повисоки плати за СИТЕ!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ГИ УБИ ВМРОВЦИТЕ: Александар Николоски вика имаме 5 столба на програмата. После Милошоски вика имаме 4 столба. Кај го снема едниот столб? Милошоски го џапнал?

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Заев: Влеговме во НАТО, можеме и во ЕУ, СДСМ носи сојузници, ВМРО-ДПМНЕ носи обнова на изолацијата

Почитувани граѓани, почитувани новинари, По цела деценија стагнирање, денес Северна Македонија е 30 земја членка на НАТО и имаме одлука со која н...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ НАЈАВИ НОВИ БОМБИ: НЕМА ДА МЕ ЧУДИ ДА СЕ ПОЈАВАТ СНИМКИ НА КОИ СЕ СЛУША КАКО КАМЧЕВ НЕЛЕГАЛНО ЈА ФИНАНСИРА ВМРО ДПМНЕ НАДЕВАЈЌИ СЕ ДЕКА ЌЕ ГО СПАСАТ ОД ЗАТВОР АКО ДОЈДАТ НА ВЛАСТ, АМА ТОА НЕМА ДА СЕ СЛУЧИ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Касами најави изборна победа на СДСМ и БЕСА со најмалку 61 пратеник

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

Социјална правда и обештетување на граѓаните оштетени во транзицијата нуди Македонски концепт во Велес и Штип

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Наумоски: ВМРО-ДПМНЕ цели 12 години не остави камен на камен во Ѓорче Петров!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе