Одберете локација на пристап

„Ги повикувам сите в среда да го заокружат бројот 7, затоа што тоа ќе значи влез во Парламентот на пратеници кои нема да влезат во калапот на таканаречените „големи“ партии, кои нема да се пазарат со својот глас за лична корист, т
Во градската болницата Осми септември излекуван пацинет кај кого Ковид-19 предизвикал воспаление на мозокот. Ова е 6 ти познат случај во светот каде Ковид-19 предизвикал ваква клиничка слика, велат докторите кои му го спасиле животот на м
Изнајдено е решение за отпочнување со работа на системот Мој термин на клиниките за лицата со хронични болести и малигно болните, изјави министерот за здравство Венко Филипче по средбата со претставници на Здружението „Борка – За секој
Share on FacebookShare on Twitter Претседателот на СДСМ, Заев е политичар со убедливо најголема поддршка од граѓаните. 9,4 отсто од испитаниците на анкета на Брима Галуп одговориле дека најголема доверба имаат во Заев, додека
Стотици кутии во кои има сложувалки сo мотиви од Скопје 2014, купени од Кина, по цена од фантастични 360.000 евра, скапуваат во подрумот на Националниот музеј. Идејата на власта на ВМРО ДПМНЕ била да продава сувенири на кои се прикажани ан
„Коалицијата „Можеме“ е сојуз на прогресивни политички партии кои државата ја туркаат напред, кои ги решија стратегиските прашања и ги поставија на цврст темел институциите на системот, затоа да не дозволиме со седење дома на 15 ј
Изминативе три ипол години успеавме да отвориме нова страница во историјата на државата, се надминаа билатералните спорови со соседните земји, станавме полноправна членка на НАТО, на чекор сме од почнување на претпристапни преговори со ЕУ. Важни и
“Пред три години ги започнавме најзначајните политички процеси од осамостојувањето на земјата, државата ја направивме полноправна членка на НАТО, обезбедивме сигурност и безбедност за иднината на младите генерации. На чекор сме до полноправно
Почитувани граѓани, почитувани претставници на медиумите, Апелирам: Гласањето е безбедно, сите ние сме пред огромна одговорност да сочувавме `се што осигуравме во изминатите три години и имаме само еден избор, да продолжиме по правиот пат. Об
На порталот„Република“по грешка беше објавена инструкција како да се напише текст против лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Со латинична поддршка, пред крајот на текстот насловен како „СДСМ во паника: Тргнато видеото на кое се
- Ајде колега Мицковски, згази ги тие западњаци во твојата земја па те чекам да ми дојдеш во Пјонгјанг заедно да градиме стратегија како да ги уништиме ЕУ и НАТО! Издржи еве јас и моите претходници над 70 години им одолеваме на Американците и јадем
Со учество на 350 делегати и гости денес пред „Хотелот Белви“ во Скопје, Демократскиот сојуз го одржа Шестиот конгрес, на кој ги презентираше своите програмски приоритети под мотото „За Европска Македонија“ и учеството на пр

Заев се приклучи на акцијата и чистеше ѓубре

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------...

Повеќе

ОВА Е ЈАКО: ДЕСКОСКА МУ ДАДЕ МЕТЛА НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СУДСКИОТ СОВЕТ ЗДРАВЕВ, ТОЈ МУ ЈА ПРЕДАДЕ НА СУДИЈАТА ЏОЛЕВ ВО АКЦИЈАТА ЗА ЧИСТЕЊЕ

* реклами ---------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------...

Повеќе

МАКЕДОНИЈА ЈА ЧИСТЕШЕ ЦЕЛА НАТО АЛИЈАНСА!

* реклами ----------------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------------------------...

Повеќе

НИТУ ЛАТАС НИТУ ИНФОМАКС СЕ ВО ПРАВО, МАКТЕЛ ДОЗНА КОЈ ГО СНИМАЛ ОРЦЕ, НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА!!!

* Реклами --------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------...

Повеќе

И КУРТОНИТЕ ВО ИНФОМАКС ОТКРИВААТ КОЈ ГО СНИМАЛ ОРЦЕ!

* реклами ---------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------...

Повеќе

ЛАТАС ОТКРИ КОЈ ГО СНИМАЛ ОРЦЕ КАМЧЕВ?!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

АЈДЕЕ, НЕ САМО ОРЦЕ, И ЛАТАС БИЛ ЖРТВА НА СЈО, НА РЕД Е ДА СЕ ЈАВИ И ЕЛ ЧАПО: Катица ме рекетираше, бараше од мене да сменам страна и од куртон на ВМРО да станам куртон на СДСМ!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

МИЦКО ЧЕ ПОТКРЕПИМ ЈУНАК НА ФЕЈСБУК: ЈА ДА БЕВ НА МЕСТОТО НА ЗАЕВ НА БОЈКО ЌЕ МУ ЛУПНЕВ ДВА ШАМАРА!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Пораката која денеска ја испраќаме е во секој момент, секој од нас да внимава што остава зад себе

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

КОМУНИСТИТЕ СЕ ОМРСИЈА, ДРЖАВАТА ИМ ДАДЕ 100 000е И ОДМА КОНГРЕС ДРЖАТ У ЕДЕН ОД НАЈЕЛИТНИТЕ ХОТЕЛИ У СКОПЈЕ!

* Реклами --------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------------------------------...

Повеќе

ПРОФЕСОРКЕ, ГРУЕВИЗМОТ ВИ ГО СПРЖИЛ МОЗОКОТ

* реклами ---------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------...

Повеќе

KOUZON WORK AND TRAVEL USA 2019: НАЈУБАВИOT НАЦИОНАЛЕН ПАРК ВО САД

Kоузон ви го претставува еден од најубавите национални паркови во САД, GRAND TETON, кој се наоѓа во сојузната држава Wyoming. Овој национален парк е...

Повеќе

KOUZON WORK AND TRAVEL 2020: ИНТЕРВЈУ СО BIG KAHUNA'S WATERPARK-DESTIN, FL

ПОЧИТУВАНИ СТУДЕНТИ, НА ВАШЕ БАРАЊЕ КОУЗОН ОРГАНИЗИРА ИНТЕРВЈУ СО ЕДЕН ОД НАЈБАРАНИТЕ РАБОТОДАВЦИBIGKAHUNA'S WATERPARKЛОЦИРАН ВО DESTIN, FLORIDA. ...

Повеќе

ЕДНА ОД ПРЕДНОСТИТЕ КОГА ВЛАДЕЕШ 12 ГОДИНИ Е ШТО СИТЕ ЗЛОСТОРИ ЌЕ ЗАСТАРАТ ПРЕД ДА ДОЈДЕ НОВАТА ВЛАСТ!

* реклами ---------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЈАНКО БАЧЕВ ОТКРИ ЗОШТО Е ПРОТИВ НАТО И ЕУ: Јас имам милион евра капитал кој го заработиле моите родители во Германија и Холандија, можам со тие пари да избегам каде сакам во светот...

* реклами ----------------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------------------------...

Повеќе