Одберете локација на пристап

Владата упати задолженија со насоки и препораки до институциите, економските оператори и граѓаните, а со кои го прецизира спроведувањето на Одлуката со која од задутре се воведува дополнителна забрана за движење на граѓаните, односно се продолжув
Погледнете ја политичката величина од светски калибар на Заев. Голтна кнедла и го прими со широка прегратка и насмевка загарот на Орбан, Сијарто кој дење ноќе прави мајмунарии против СДСМ но и против нашата земја. Мафијашки го изнесоа Груевски
Vo sorabotka so Opstinskite krizni stabovi na najpogodenite gradovi od korona virusot, Kumanovo i Debar, semejstvoto na Zoran Zaev so pomos na volonterite od strumickiot opstinski krizen stab i humanitarni nevladini drustva, Vo tekot na denesniot d
52 годишен полицаец од Куманово денеска починал, а вчера му било утврдено дека е заболен од коронавирус. Според информациите кои ги пренесе Телма полицаецот бил ангажиран на новиот граничен премин Белановце кон Косово. Последните десетина дена не
Во услови на прогласена пандемија од ковид-19, Клиниката Жан Митрев непречено нуди здравствени услуги за сите пациенти и ги превзема сите мерки и протоколи за заштита на пациентите и вработените. – За оние кои не можат да дојдат во клиниката
На осигурениците на кои им се ускратени правата од задолжителното здравствено осигурување поради нередовно уплаќан придонес или уплатата на придонесот задоцнила повеќе од 60 дена, односно имаат долг за неплатен придонес, можат во здравственит
Медицинската сестра од Домашна посета била заразена со коронавирус од лице кое во Итната медицинска помош побарало да му биде ставена ампуларна терапија и инфузија, но кога бил прашуван по телефон, не кажал дека очекува резулати за КОВИД-19, дали и
Борис Џонсон вчера беше однесен во болница а денеска е ставен на респиратор. Додека е во болница ќе го менува министерот за надворешни Доминик Рааб. Во Британија бројот на заразени се искачи на 51 000 а бројот на починати на 5500.
Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи на својот фејсбук профил објави дека на владина седница се донесени нови рестриктивни мерки. Како што објави Османи, од среда полицискиот час ќе биде од 16 до 05 часот, додека за време на викенд 24
Мактел дознава дека откако успеа да обезбеди помош од Јанез Јанша и Виктор Орбан, Мицковски овие денови фатил 24/7 да врти телефони од една листа која ја нашол на интернет. Речиси успеал сите да ги добие и сите решиле да пратат авиони од типот Иљу
Четириесетгодишен жител на Кочани е новата жртва на корона вирусот. Оваа информација ја потврдуваат од Општината посочувајќи дека им била соопштена утрово. Станува збор за првиот пациент од Кочани кај кого беше дијагностициран ковид-19. Во ов

ГОСПОДЕ ЗОШТО НЕ КАЗНИ СО ВАКВИ ПОПОВИ И ОЏИ: МПЦ и ИВЗ си тераат по свое, за владиката Петар храмовите биле најголеми болници

Најголемите болници за лекување на болните се црквите и ние нема да ги затвориме но повикуваме верниците да се придржуваат до правилата и препоракит...

Повеќе

БОМБА ОД ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: 200 ГАСТЕРБАЈТЕРИ КОИ ЌЕ ПРИСТИГНАТ ДЕНЕСКА ЌЕ ОДАТ ВО КАРАНТИН ВО ВОЕНАТА КАСАРНА КРИВОЛАК

- Околу 200 печалбари кои ќе стигнат во земјава денеска ќе одат во карантин во воената касарна Криволак кај Пепелиште, Неготино. Венко Филипче на д...

Повеќе

(ВИДЕО) ЛОШИ ВЕСТИ ОД ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: УШТЕ ЕДЕН НОВ ЗАБОЛЕН ОД КОРОНА, ВКУПНО СЕГА СЕ 26 ЗАБОЛЕНИ!

Повеќе

НАРОДНА БАНКА ЈА АЛАРМИРА ЈАВНОСТА: ВНИМАВАЈТЕ ПРИ КОРИСТЕЊЕ НА ДЕНАРИ И ДЕВИЗИ И ТИЕ МОЖЕ ДА ПРЕНЕСАТ КОРОНА ВИРУС

Заради заштита на здравјето да се намали употребата на денарската и девизната готовина Дополнителни препораки од Народната банка Почитувани г...

Повеќе

(ВИДЕО) ДЕНЕСКА И ФОРМАЛНО-ПРАВНО СТАНАВМЕ ЧЛЕНКА НА НАТО: Седница на шпанскиот Сенат за ратификација на Протоколот на Македонија во НАТО

Шпанскиот Сенат за денеска во 13 часот закажа седница со единствена точка на дневниот ред – ратификација на Протоколот на Македонија во НАТО ш...

Повеќе

ММФ: Подготвени сме за заеми од 1.000 милијарди долари, подготвени за отпишување и долгови

– Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) денеска објави дека е подготвен да мобилизира 1.000 милијарди американски долари заеми за земји што тешко...

Повеќе

БОЧВАРСКИ: Сите општински капацитети на Штип се ставени на располагање со цел ефикасно справување со Корона вирусот, Covid-19

Почитувани сограѓани,Би сакал да ја информирам јавноста дека до овој момент во Штип нема заразени граѓани од Корона вирусот Covid-19.Денес остварив ...

Повеќе

ВЛАДАТА ОДЛУЧИ: Се затвораат сите гранични премини и аеродромот во Скопје

– Владата вечерва одлучи да се затворат сите гранични премини во Република Северна Македонија, за премин на странски државјани, патници и вози...

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ ШИРИ ПАНИКА ВО ЈАВНОСТА, БАРААТ СКАФАНДЕРИ ЗА СИТЕ НАД 1000 ЛЕКАРИ НА КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР МАЈКА ТЕРЕЗА?!?!

Повеќе

ВЛАДАТА ГИ ЗАМРЗНА ЦЕНИТЕ НА ОСНОВНИТЕ НАМИРНИЦИ - леб, сол, брашно, тестенини...

Владата на вечерашнава седница донела одлука за замрзнување на цените на основните продукти. Тоа значи дека трговците нема да смеат да ги зголему...

Повеќе

(ВИДЕО) НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА: ГЕРО ЈА ПОФАЛИ ВЛАДАТА - ДОСЕГА ТАА ДОБРО СЕ СПРАВУВА СО КОРОНАТА!

Повеќе

(ВИДЕО) ПОЛИЦИСКИ ВОЗИЛА СО РАЗГЛАС ИМ ДАВААТ НАСОКИ НА ДЕБАРЧАНИ ДА НЕ ИЗЛЕГУВААТ ОД ДОМА

Линк до видео, овде.

Повеќе

АМДИ БАЈРАМ ВО ТЕШКА ЗДРАВСТВЕНА СОСТОЈБА: ПОРАДИ ГАНГРЕНА ПРЕДИЗВИКАНА ОД ДИЈАБЕТ, АМПУТИТРАНА МУ Е ЕДНАТА НОГА

Од сведоци кои го забележале Амди Бајрам на клиниката Мајка Тереза дознаваме дека кралот на Ромите западнал во тешка здравствена криза. Дознаваме д...

Повеќе

Колумна на претседателот на ГДУ-Охрид, Даниел Јорданоски: Додека граѓаните се борат со епидемија, мафијата си работи во Охрид

Фамозниот мораториум и акциониот план кој потонаа во Oхридското езеро е уште една игра создадена од мафијата и уништена од истата. Што се однесува п...

Повеќе

БОМБА НА НИКОЛА ДИМИТРОВ: Немој да патувате надвор од земјава, бог знае кога ќе успеете да се вратите, едвај одглавивме 200 наши граѓани заглавени на Унгарско - Српска граница и тие ќе стасаат утре во земјава

- Немој да патувате надвор од земјава или пак да се упатувате кон земјава ако сте работеле или живеете во странство, бог знае кога ќе успее да стигн...

Повеќе