Одберете локација на пристап

Сопругата на претседателот Стево Пендаровски, Елизабета Ѓоргиевска, денеска точно во 09 часот, заедно со другите членови од избирачкиот одбор, ја посетија Општинската изборна комисија на општина Гази Баба, за да ја земат потребната заштитна опрема,
фото: EPA-EFE/PANTELIS SAITAS Владата на денешната 76-та седница ги усвои протоколите што ги предложи Комисијата за заразни болести, а кои се однесуваат на работата на базените и на плажите во тек на пандемија со ковид-19. „Согласно
Во последните 24 часа се направени 973 тестирања, а регистрирани се 88 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 30-Куманово 8-Дебар 1-Штип 13-Прилеп 5-Тетово 3-Струга 11-Велес 1-Битола 1-Охрид 2-Кавадарци 1-Гостивар 1-Пробиштип 1-Кратово 1-Св
На денешата 76-та седница Владата ја разгледа и усвои Информација за можноста на Република Северна Македонија да се приклучи кон глобалната набавка на вакцини за КОВИД-19, преку COVAX механизмот за обезбедување глобален и рамномерен пристап до
Владата на денешната седница донесе и измени и дополнувања на протоколите за работа на кафулињата и на угостителските објекти за исхрана со кои се укинуваат ограничувањата за седење на две лица на една маса, како и ограничувањето со кое се опре
Гостиварското обвинителство поднесе обвинителен предлог за гостиварецот кој пред неколку дена беше уапсен бидејќи му се закануваше на премиерот на техничката Влада на Фејсбук. -Осомничениот преку својот профил на социјалната мрежа Фејс
- ВМРО ДПМНЕ можеби ќе победи ама дали ќе направи влада, тоа е многу неизвесно. Миленко почна да плаче а уште има 2 дена до изборите. Тек има да плачат и да врескаат и да сечат вени од она што ќе ги снајде!
Владата на Република Северна Македонија најостро ги осудува нападите со говор на омраза врз новинарката Тања Милевска и врз кој било друг новинар и граѓанин воопшто.Владата цврсто стои зад слободата на говор и слободното новинарство и има нула толе
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Од денеска во
ремудрата Божја Промисла која ги устројува и води сите нешта кон спасение на човечкиот род, денеска уште еднаш го покажа своето блескаво човекољубие. Древниот и преславен храм на Премудроста Божја, соборното средиште на охридски архиепископи, непри
По повод прославата на националниот празник Илинден 2020 година, на денешната седница Владата заклучи Организацискиот одбор за прославата на националниот празник Илинден 2020 година да го предводи Оливер Спасовски, претседател на Владата на Реп
Секој напад врз новинарите е неприфатлив и треба да биде осуден. Новинарите треба да бидат во можност да ја работат својата работа ослободени од насилство, вознемирување и заплашување, реагира денеска Европската комисија во писмено соопштение,

(ВИДЕО) ГУРУТО НА МАРКЕТИНГОТ, ПЕТРОВ: ЗАЕВ ИМА НЕШТО ШТО ДРУГИТЕ ПОЛИТИЧАРИ ВО МАКЕДОНИЈА ГО НЕМААТ…

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Царовска во Македонски Брод: СДСМ е партија која што препознава родова еднаквост и економски ги јакне жените

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------...

Повеќе

Заев на средба со пензионери од Штип: Најниските пензии ги зголемуваме за 21%, грижата за сите продожува уште повеќе, уште подобро!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------...

Повеќе

НИКОЛОВСКИ: После 30 години, ова е прва нова градинка изградена во Штип, замислете!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ВАСКО ЕФТОВ: МИЦКОВСКИ Е ОД ОНИЕ НЕИЗЖИВЕАНИ МАЖИ ШТО НА 50 ГОДИНИ ПОЧНУВААТ ДА ЛУМПУВААТ ПО КАФАНИ ЗАТОА ШТО ВО МЛАДОСТА БИЛЕ БУБАЛИЦИ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ИМАЛО КУРТУЛ, ЌЕ СПАСИМЕ ЖИВА ГЛАВА: Кина успешно тестира вакцина против Ковид – 19: Создадени антитела кај 100 отсто од волонтерите кои ја примиле

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

ШИЛЕГОВ: ПРОФЕСОРКЕ СИЉАНОВСКА, КОЛКУ И ДА ГЛУМИТЕ НАИВНА, ВИЕ ТОА НЕ СТЕ, ВИЕ СТЕ ЗЛОБНА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ДУРИ И НЕОПРЕДЕЛЕНИТЕ ЌЕ СЕ ПОКЛОНАТ И ЌЕ СЕ НАЕЖАТ ПРЕД НАЈНОВОТО ПРОМОТИВНО ВИДЕО НА СДСМ!!!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

СПАСОВСКИ: На овие избори Куманово ќе го испрати национализмот и квази-патриотизмот во мрачното минато до режимот и ќе избере Грижа за сите и Сигурност

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

БРУКА - ПОГЛЕДНЕТЕ НА КОЕ НИВО ПАДНА ВМРО ДПМНЕ: НЕМААТ АКТИВИСТИ ПА ВИКНАА ДЕЦА ОД ОСНОВНО ШКОЛО ДА ИМ СТОЈАТ НА ШТАНДОВИ ВО БЕРОВО!!!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ЗАПОЗНАЈТЕ ГО РОБО ГРИН: РОБОТОТ НА МАКЕДОНСКИ ПАТИШТА КОЈ КОСИ ТРЕВА НА ПАТИШТАТА НИЗ ЦЕЛА ДРЖАВА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ТЕЖОК ДЕН ЗА ВМРОВЦИТЕ ДЕНЕСКА: ГОГА ГО СРЕТНА САШЕ, ДУРЛОВСКИ ЗАБОРАВИ ЗА КОЈ ПАТ ДА ЛАЖЕ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Царовска во Манастирец: За 5.000 денари ја зголемивме финансиската поддршка за згрижувачите, обезбедуваме топол дом за секое дете

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------...

Повеќе

БОГОЈЕСКИ: Автопат Велес - Прилеп - Битола - Охрид, е нужен за овој регион!!!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ЛУДА Е ПОМИСЛАТА ДА ИМ СЕ ДАДЕ ПАК ВЛАСТА НА ВМРО ДПМНЕ, ОНИ НЕ ПРАВАТ РАЗЛИКА МЕЃУ ДРЖАВА И ПАРТИЈА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе