Одберете локација на пристап

Од понеделник најверојатно нема да има никакви рестрикции во движењето, најави министерот за здравство, Венко Филипче, но предупреди дека ова треба да биде земено со резерва бидејќи конечната одлука ќе се носи најверојатно во недела или понеделник
- И да немаше карантин, Скопјани пак ќе заминеа за продолжен викенд во туристичките места, не им се лутам, под услов да се придружуваат до мерките, да држат дистанца, да не се групираат и да носат маски и да користат средства за дезинфекција! Ние т
- Ни се случува втор бран, но новите заразени се во рамките на кластерите, применивме нов алгоритам за тестирање па сега ги ловиме новите заразени во рана фаза на болеста, вирусот е ослабнат над 90% ново заразени се со лесна клиничка слика или без
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1272 тестирања, а регистрирани се 180 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-109, Куманово-26, Дебар-1, Штип-15, Тетово-12, Струга-1, Велес-1, Битола-1, Охри
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ни се случува м
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ❗#Христиј
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Љупчо Палевски
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Во последните 2
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- *реклама ------
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Демократс
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Со ср
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ✅Откако целосно ј
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Aко ние п
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Идат избори и д

КАРПОШ 3 ДОБИВА ЗЕЛЕН И СПОРТСКО - РЕКРЕАТИВЕН ЦЕНТАР

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

КАРПОШ: Направи се 1500 квадрати нови тревни површини, објавени се јавните повици за субвенционирање на санација на покриви, постоечки лифтови и енергетски ефикасни фасади на станбени згради.

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ПРИЛЕП: Продолжуваме со спроведување на сите неопходни мерки за спречување на ширењето на коронавирусот и заштита на јавното здравје и здравјето на граѓаните

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

МАЈКА ЕДНАШ РАЃА ВАКВИ ЃУБРИЊА: СТЕВАНАНЏИЈА ВИКАШЕ „ТИШИНА, ТИШИНА“ ЗА ДА СЕ СЛУШНЕ НАДВОР КАКО ИБРАХИМИ ЈА ПЕЕ АЛБАНСКАТА ХИМНА, СВЕДОЧЕШЕ ЕКСПРАТЕНИКОТ МЕМЕДИ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ЦАРЕВИ: ГРАД СКОПЈЕ И ОПШТИНА ЧАИР СТАВИЈА БЕТОНСКИ ЅИД НА СРЕД УЛИЦА ЦВЕТАН ДИМОВ ВО ЧАИР ЗА ДА СЕ СПРЕЧИ ХАОСОТ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

КОЈ ЈА ФИНАНСИРА ЖЕСТОКАТА МЕДИСКА ХАЈКА ПРОТИВ ДЕН ДОНЧЕВ?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ФИЛИПЧЕ ЗА СИТЕЛ: До крајот на неделата што следи ќе биде финализиран начинот на движење на граѓаните и поминување на границите со соседна Грција

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ОТКАКО ЈА УНИШТИ ПОЛИТИЧКИ, ФРОСИНА МУ ПОНУДИ СОЈУЗ НА ГЕРО ЗА ЗАЕДНО ДА ТРГНАТ ПРОТИВ СДСМ, ОВОЈ НЕ ПРОПУШТА ТАКВА МОЖНОСТ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------...

Повеќе

ГОСПОДЕ БОЖЕ, КОЈ ГО ОЧЕКУВАШЕ ОВА ВО САРАЕВО

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ЗА СУДИИТЕ, ВО ЗЕМЈАВА ИМА ДВЕ КЛАСИ НА ЛУЃЕ - ОБИЧНА РАЈА ЗА ВО ЗАТВОР ПО СЕКОЈА ЦЕНА, И ПОЛИТИЧКИ МОЌНИЦИ КОИ НЕ СЕ ЗА ВО ЗАТВОР ПО СЕКОЈА ЦЕНА: Пресудата за Јанкуловска за случајот „Тенк“ заглави во Врховен

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ВМРОВЧЕ СИ Е ВМРОВЧЕ, СИТЕ СЕ ДО СМРТ ПРЕПЛАШЕНИ ОД ТЕЖОК ПОРАЗ - Деркоски: Нема да го потпишам Избирачкиот список ако се оди на избори 22 дена по вонредната состојба

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ВУЧИЌ И ВУЛИН МАЛЦЕ ДА СЕ ПРИБЕРАТ, ЗАНЕСЕНИ ОД МОЌТА МИСЛАТ ДЕКА СМЕ ВО 90-ТИТЕ КОГА СРБИЈА БЕШЕ СТРАВ И ТРЕПЕТ НА БАЛКАНОТ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ГРОЗНО УБИСТВО: Чаура од пиштол најдена кај распаднатото тело на Матка

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

СТЕВО ЛАДЕН КАКО ШПРИЦЕР: НА СРАМНИТЕ ПРОВОКАЦИИ И НАВРЕДИ ОД ВУЛИН И ВУЧИЌ ОДГОВОРИ СО - МА КО ВЕ ****, НЕ ВЕ КОМЕНТИРАМ, ИМАМ ПОПАМЕТНА РАБОТА ОД ТОА СО ВАС ДА СЕ ПРЕПУЦАВАМ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ВО СРБИЈА СЕ СЛУЧУВА РЕВОЛУЦИЈА ВО ПОЛИТИЧКАТА ПРОПАГАНДА: ВУЧИЌ ОДРЖА МИТИНГ ПРЕД 1000 ТВ ЕКРАНИ СО СВОИ ФАНОВИ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе