Одберете локација на пристап

Утрово во Солун, од коронавирус почина Емануел Малелис, кај нас познат како Маноли кој во деведестите години во тогашниот грчки конзулат беше задолжен за визи – објавивечер.мк. Според информациите на порталот Маноли се инфицирал со корона ви
Соочени со овој голем предизвик за зачувување на здравјето на нашите граѓани од пандемијата со вирусот „Ковид-19“, а целосно следејќи ги потребите на Владата на Република Северна Македонија и Министерството за здравство, за формирање др
Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес конференција упати порака до граѓаните дека сите мораме да бидеме свесни дека бројот на заболени и починати од корона вирусот ќе расте и затоа мораме да бидеме одговорни и да ги почитуваме мер
Граѓаните даваат огромна поддршка на мерките кои надлежните ги спроведуваат за заштита од корона вирусот, покажа анкетата која по нарачкана Детекторја спроведе Институтот за политички истражувања. 60,7% од граѓаните сметаат дека мерките се соодвет
Геро пишува во својата колумна во која повикува до јавноста повеќе да се тестирале: Сосема на крајот, што се однесува до мојата ролја во сево ова, одговорно го тврдам следново: правото на јавноста да ги добие потребните информации ми е на прво мес
Доктор од Струмица, член на вмро дпмне, одбил да биде во тимот кој ќе ги прегледува лицата што ќе бидат сместени во карантин во х. Цар Самуил, Банско. Нели Мицковски подаде рака, ги стави на располагање “нивните доктори”? Твит на Ви
Денеска се самоуби со фрлање под воз германскиот министер за финансии на покраината ХЕСЕ во која се наоѓа финансискиот центар на Германија, Франкфурт. ТОј е од партијата на Ангела Меркел. Овие денови пред своите пријатели и соработници бил многу з
Фејсбук статус на министерот за здравство, Венко Филипче: Подготвени се осумте автобуси со кои ги пречекуваме и превезуваме нашите сограѓани кои ни пристигаат од Берлин со летот во 17:00 часот. Со дезинфицирана внатрешност, опремени со закуска и
Еве уште еден обид да се РЕТУШИРА, ПЕРЕ режимот на Грујо и истите да се престават како некои херои, домаќини, работливи и способни економисти, државници а не она што беа, РАСИПОКУЌИ, ЛОПОВИ, БАНДА КРИМИНАЛНА МАФИЈАШКА РЕЖИМСКА!!! Како ќе се обидат
Приватна комуникација е кога Мицковски збори со својата сопруга или својот татко, кум, брат, сестра... Секоја друга комуникација е ПРОФЕСИОНАЛНА и јавноста за неа треба да знае. Мицковски треба да има на ум дека сите мејлови и СМС пораки кои ги пр

КОЈ МОЖЕШЕ ОВА ДА ГО ВЕРУВА: ЛАТАС БРУТАЛНО РАСПАЛИ ПО СВОЈОТ ГАЗДА ЅИНГО!!!

Во најноввата колумна во Вечер, Латас брутално распали по екс комунистите кои ја покрале економијата во матната приватизација и сега сдат во замоци ...

Повеќе

ПРОФЕСОРКАТА ПО КРИВИЧНО ПРАВО, БЕСА АРИФИ РАСПАЛИ ЖЕСТОКО: Аман бе луѓе, ми се гади од адвокати на мафијата, сакаме ли ние да ги затвориме криминалците или не сакаме, законски можности има колку сакаш, но прашање е на чија страна сме на правдата или на мафијата?!?!

Како правник и професор по кривично право кој ги следел овие проблеми од самиот почеток, можам да ве уверам дека не постои законски проблем да се ре...

Повеќе

И СО ХУНТАТА НА ЗАЕВ СЕ ПРЕТЕРА: МОЖЕТЕ ЛИ ДА ЗАМИСЛИТЕ ГРУЕВСКИ ДА И ДАДЕШЕ НА ОПОЗИЦИЈАТА ШЕФ НА ЈАВНО ОБВИНИТЕЛСТВО ЗА ДА ГОНИ КРИМИНАЛ ВО ВЛАСТА?!?!?!?!

Власта и опозицијата прават уште еден чекор да ги доближат ставовите за законот за обвинителство по неуспехот на средбата меѓу лидерите на СДСМ, Зор...

Повеќе

ТЕШКО НА ВМРОВЦИТЕ, ИСПРАВЕНИ СЕ ПРЕД ОГРОМЕН ПРЕДИЗВИК: Во право се луѓето, Заев не е Бранко, Заев е Киро Глигоров ама на 45 години со пола век политичка кариера пред себе!!!

Ја гледам црната реклама за Заев што ја направиле Груевци овие денови и се што можеле е собрале неколку гафови на Заев и потоа го клеветат за некакв...

Повеќе

(ВИДЕО) СИРОТИ ВМРОВЦИ, ДА НЕ СИ ИМ ВО КОЖА, СООЧЕНИ СЕ СО ПОЛИТИЧКИ ГИГАНТ: ДУРИ И СО НАЈЦРНА ПРОПАГАНДА НЕ МОЖАТ ОД ЗАЕВ ДА НАПРАВАТ ЧУДОВИШТЕ КАКО ШТО БЕШЕ ГРУЈО, ТУКУ САМО МОЖАТ ДА ГО НАПРАВАТ ЧОВЕК КОЈ ОД ВРЕМЕ НА ВРЕМЕ КАЖУВА ГАФОВИ И СЕ СМЕЕ НА СВОИТЕ ГАФОВИ

Повеќе

ЕУФОРИЈА: Македонија ја забележува првата победа на ЕП во одбојка!

Историјааааа!🏐🇲🇰Македонија ја забележува првата победа на ЕП во одбојка!Македонија 3:1 БелорусијаБраво момци, лавовска игра, срце на терен!

Повеќе

Шилегов во Аеродром: Сторителот на грозоморното убиство на кучиња мора да одговара

Членот на ИО на СДСМ и градоначалник на Град Скопје Петре Шилегов придружуван од градоначалникот на општина Аеродром Златко Марин, членот на ЦО на С...

Повеќе

(ВИДЕО) ОВОЈ АХМЕТИ, ОСВЕН ГОЛЕМ КОМАНДАНТ И ПОЛИТИЧАР, ИЗЛЕЗЕ И ГОЛЕМ ЗАЕБАНТ!

Повеќе

ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА МУ ОСТАНА ВЕРНА НА ОРЦЕ КАМЧЕВ, И ТАА СЕ ЖУРКАШЕ НА ПРИВАТНАТА ЗАБАВА

Ништо чудно и таа да е главен ПР советник и стратег на дејствувањето на Орце Камчев овие месеци и целата таа операција околу Боки и Катица... На ...

Повеќе

АГИМ ЈОНУЗ: Зоране Заев, ако денес има избори ја пак ќе те гласам!

А бе ај! Не си знаел дека сме имењаци? Да бе! Питај ги ‘‘Шиптар‘те, разбир‘ш! Агим му доџе Зоран. Ма, &bdquo...

Повеќе

СПАСОВСКИ НА ОТВОРАЊЕ НА СПОРТСКИ ИГРИ НА ПОЛИЦИСКИ СИНДИКАТ: Севкупно валоризирање на професионалниот статус на полициските службеници останува висок приоритет за МВР

Повеќе

ШОКАНТНО - СО КАРАОКЕ И КАЧЕНИ НА МАСА: ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО СЕ ВЕСЕЛАТ ОРЦЕ И АНА КАМЧЕВИ ВО КАФАНА, ЈА ПРОСЛАВУВААТ СМРТТА НА СЈО?!?!

На интернет се појавија фотки од Орце и Ана Камчеви како се веселат со караоке качени на маса. Очигледно некој е пресреќен со крахот на СЈО, но ќе ...

Повеќе

(ВИДЕО) БРАВО: ВЛАДАТА ИМ ДОДЕЛИ ГРАНТОВИ ЗА МЛАДИ ИСТРАЖУВАЧИ НА 34 ОСНОВНИ И СРЕДНИ УЧИЛИШТА

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ Е ЦАР: НА ОТВОРАЊЕТО НА НОВИОТ ЦАРИНСКИ ТЕРМИНАЛ ВО ЌАФАСАН ФАТИ ДА ГО ГАЛИ КУЧЕНЦЕТО КОЕ Е ЗАДОЛЖЕНО ДА ФАЌА ДРОГА НА ГРАНИЦА

Повеќе

(ВИДЕО) Вицепремиерот Анѓушев најдобро се снаоѓа во фабричките хали, плива како риба во вода таму: Во посета на компаниите Руен Инокс и Пејпер Мил во Кочани

Повеќе