Одберете локација на пристап

На денешата 76-та седница Владата ја разгледа и усвои Информација за можноста на Република Северна Македонија да се приклучи кон глобалната набавка на вакцини за КОВИД-19, преку COVAX механизмот за обезбедување глобален и рамномерен пристап до
Владата на денешната седница донесе и измени и дополнувања на протоколите за работа на кафулињата и на угостителските објекти за исхрана со кои се укинуваат ограничувањата за седење на две лица на една маса, како и ограничувањето со кое се опре
Гостиварското обвинителство поднесе обвинителен предлог за гостиварецот кој пред неколку дена беше уапсен бидејќи му се закануваше на премиерот на техничката Влада на Фејсбук. -Осомничениот преку својот профил на социјалната мрежа Фејс
- ВМРО ДПМНЕ можеби ќе победи ама дали ќе направи влада, тоа е многу неизвесно. Миленко почна да плаче а уште има 2 дена до изборите. Тек има да плачат и да врескаат и да сечат вени од она што ќе ги снајде!
Владата на Република Северна Македонија најостро ги осудува нападите со говор на омраза врз новинарката Тања Милевска и врз кој било друг новинар и граѓанин воопшто.Владата цврсто стои зад слободата на говор и слободното новинарство и има нула толе
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Од денеска во
ремудрата Божја Промисла која ги устројува и води сите нешта кон спасение на човечкиот род, денеска уште еднаш го покажа своето блескаво човекољубие. Древниот и преславен храм на Премудроста Божја, соборното средиште на охридски архиепископи, непри
По повод прославата на националниот празник Илинден 2020 година, на денешната седница Владата заклучи Организацискиот одбор за прославата на националниот празник Илинден 2020 година да го предводи Оливер Спасовски, претседател на Владата на Реп
Секој напад врз новинарите е неприфатлив и треба да биде осуден. Новинарите треба да бидат во можност да ја работат својата работа ослободени од насилство, вознемирување и заплашување, реагира денеска Европската комисија во писмено соопштение,
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Екипи на Општин
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Дирек
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Јавното претпри

СЕ ОГЛАСИ ЉУБЕ БОШКОВСКИ ПО НОВАТА БОМБА ЗА ЗАЕВ: ДПМНЕ на чело со Груевски и Мијалков се тие што му ја расплакаа мајката на народот, а не Заев

Повеќе

ФИЛИПЧЕ: САКАМ ДА ИМ ЧЕСТИТАМ НА ЛЕКАРИТЕ И МЕНАЏМЕНТОТ ВО БОЛНИЦАТА КОЗЛЕ ШТО БРЗО СЕ ОРГАНИЗИРАА ЗА НОВАТА СИТУАЦИЈА

Болницата во Козле е установа каде работат лекари и медицински сестри со огромно искуство во третманот на белодробни заболувања. Кадарот е дополн...

Повеќе

(ВИДЕО) ДРАМА ВО МВР: Новинарите му се нафрлија на Наќе Чулев - Зошто само Ден Дончев е повикан а не и Мицковски кој со Кичеец објаснува за нелегално финансирање со пари од Орце Камчев а му ветува амнестија за Империја?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) САШЕ ПОЛИТИКО ДО НАЌЕ ЧУЛЕВ: ТОЧНО ЛИ Е ДЕКА СТЕ ЈА ОДНЕЛЕ ФАМИЛИЈАТА НА ДРЖАВЕН ТРОШОК НА ОДМОР ВО ОХРИД ВО ВЛАДИНА ВИЛА?!

Повеќе

(ВИДЕО) МИЦКОВСКИ СЕ ИСПЛАШИ ОД НОВИНАРИТЕ: АРМИЈА OD 20 НОВИНАРИ ГО ЧЕКАШЕ ПРЕД ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА БЕКО КАДЕ ТРЕБАШЕ ДА ДАДЕ ИСКАЗ ЗА СКАНДАЛОТ СО КАФАНАТА ВО ДЕБАР МААЛО!

Повеќе

ШОКАНТНА БОМБА НА ЉУБЧО: ВО 2000-ТА, УЈП НАЈДЕ 6 МИЛИОНА МАРКИ ДАНОЧНО ЗАТАЈУВАЊЕ ВО СИЛЕКС, НО ГРУЕВСКИ КАКО МИНИСТЕР ЗА ФИНАНСИИ ГО ЗАТАШКА ТОА, И СТАНАА НАЈДОБРИ ДРУГАРИ СО ЅИНГО УШТЕ ТОГАШ!!!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ШОКАНТНА БОМБА НА ГЕОРГИЕВСКИ: САШО МИЈАЛКОВ И КЉУСЕВ ШВЕРЦАА ОРУЖЈЕ ЗА СРБИЈА ВО 1999-ТА, НА БАРАЊЕ НА САД МОРАВ ДА ГИ СМЕНАМ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Царовска во Центар: Го вративме достоинството на најранливите категории

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------...

Повеќе

ШЕФИЦАТА НА УЈП СО ИЗЈАВА НА ДЕНОТ - Лукаревска: Велат Македонијо исправи се, а 11 години не клекнаа сите на колена

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

ГИ ЗАКОПАА СЕКИРИТЕ, СЕ СМИРИЈА: МАКСО ПРИСУТЕН НА ТРИБИНАТА ВО КУМАНОВО, ЗАЕВ ГО ПОФАЛИ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

Зекири од Куманово: Ќе го поразиме ДУИ, како што ги поразивме ВМРО-ДПМНЕ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ГУРУТО НА МАРКЕТИНГОТ, ПЕТРОВ: ЗАЕВ ИМА НЕШТО ШТО ДРУГИТЕ ПОЛИТИЧАРИ ВО МАКЕДОНИЈА ГО НЕМААТ…

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Царовска во Македонски Брод: СДСМ е партија која што препознава родова еднаквост и економски ги јакне жените

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------...

Повеќе

Заев на средба со пензионери од Штип: Најниските пензии ги зголемуваме за 21%, грижата за сите продожува уште повеќе, уште подобро!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------...

Повеќе

НИКОЛОВСКИ: После 30 години, ова е прва нова градинка изградена во Штип, замислете!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе