Одберете локација на пристап

Папата Франциск е болен и нема да присуствува на денешната миса со римски свештеници во базиликата Свети Јован Латерански, соопштија официјални лица. Ватикан информира дека 83-годишниот папа не се чувствува добро и оти одлучил да остане во близина
На неуредениот простор меѓу улицата Лазар Димитров и железничката пруга во Кисела Вода деновиве се уредува нов парк. Новата зелена оаза ќе зафаќа површина од 16.000 квадратни метри и во него ќе се засадат над 150 листопадни и 240 зимзелени садници,
Ве чекаме на шопинг воCapitol Mall & Residence👉на2️⃣ри кат👉на5️⃣0️⃣% попyст👉🚺🚹🚼
Политичката партија Титови леви сили одлучи да ја напушти коалицијата со ВМРО-ДПМНЕ и да се приклучи кон коалицијата со СДСМ. Партискиот Централен комитет донел ваква одлука поради, како што наведуваат од партијата, идеолошките разлики со ВМРО-ДПМ
Владата на Република Северна Македонија ги известува сите вработени во државните и локалните институции и претпријатија, вработените во основно, средно и високо образование, како и сите ученици и студенти дека доколку во последните 2 недели патувал
Градот Скопје ја избра компанијата „Гранит“ за пробивањето на булеварот АСНОМ кон населбата Керамидница и за изградба на новиот мост на реката Вардар. Станува збор за втора фаза од изградбата на булеварот АСНОМ, со која се предвидува из
Амбасадорот на Европската Унија, Самуел Жбогар, вели дека не гледа кадево текстот на Законот за јавното обвинителство има амнестија. „Напротив, гледаме дека случаите на СЈО продолжуваат, а тоа нам ни е најва
Министерот задолжен за дијаспора Едмонд Адеми ја предводеше делегацијата на Владата vо која беа и министерот задолжен за странски инвестиции, Елвин Хасан, и заменик министерот за култура, Владимир Лазовски, на одбележувањето на годишнината на загин
Мицко го згрешил денот за протестот или што и да е во врска со ПРАВДА.Прочка му е добар датум.Најпрвин да побара ПРОЧКА за злосторствата што ги правеше режимот на Грујо преку Судиите од тефтерчето. Но Мицко нема душа за таква работа. Додека
Скопскиот градоначалник, Петре Шилегов, предмалку на фејсбук објави фотографии за штетите што синоќешниот ветар ги врз објектите од проектот „Скопје 2014“, најавувајќи дека власта ќе се справи со овој проект после изборите. „Прич

(ВИДЕО) САШЕ ПОЛИТИКО ДО МИЦКОВСКИ: Нели ви е страв дека народот ќе ве казни на изборите затоа што очигледно је штитите мафијата со блокирањето на законот за ЈО?!

Повеќе

(ВИДЕО) САШЕ ПОЛИТИКО ДО МИЦКОВСКИ: Американската амбасадорка ви ги истегна ушите за изјавите за ревидирање на Преспа, ќе ја послушате ли?!

Повеќе

KOUZON WORK & TRAVEL GERMANIJA: ПОСЛЕДЕН ПОВИК ЗА АПЛИЦИРАЊЕ ЗА ЛЕТНАТА СТУДЕНТСКА РАБОТА ВО ГЕРМАНИЈА ❗

Драги студенти, Поради големиот интерес и големиот број на апликации оваа година, Коузон го продолжува рокот за аплицирање за Work & Travel...

Повеќе

КОУЗОН: Со големо задоволство сакаме да ви ја најавиме новата сезона за најголемиот и најдобриот летен СПОРТСКО-ЕДУКАТИВЕН ДЕТСКИ КАМП ВО ЕВРОПА

НАЈДОБРИОТ ДЕТСКИ КАМП – НАЈДОБРОТО ЗА ДЕЦАТА ОД МАКЕДОНИЈАKOUZON CAMPS 2020 – ТРАДИЦИЈА, СИГУРНОСТ И БЕСПРЕКОРНА ОРГАНИЗАЦИЈАОДИМЕ НА К...

Повеќе

СУПЕР АКТИВЕН ФЕВРУАРИ 2020 година МЕСЕЦ НА РЕГРУТАЦИЈА ЗА БРОДСКИ КОМПАНИИ

Коузон работи со вработувања на најдобрите бродски компании – Celebrity and Royal Caribbean Cruises, Viking Ocean Cruises, Norwegian Cruise Li...

Повеќе

Населеното место Виниче во Гази Баба за прв пат добива современа патна инфраструктура

Повеќе

Со бесплатната апликација мБанка на Комерцијална банка, добивате брз, квалитетен и едноставен 24-часовен пристап до услугите на електронското банкарство - без претплата и до 60% пониски надоместоци отколку на шалтер

Кога се работи за вашите средства, не е сеедно чии услуги користите. Со бесплатната апликација мБанка на Комерцијална банка, добивате брз, квалитете...

Повеќе

Методија Мирчев е назначен за нов Извршен директор на А1 Македонија

А1 Македонија го објавува назначувањето на Методија Мирчев на функцијата Извршен директор. Веќе од денеска тој ги превзема одговорностите на извршна...

Повеќе

„Реплек Фарм“ ќе извезува екстракти од канабис за медицинска употреба под брендот Каноил во САД

„Реплек Фарм“ како пионер во производство на екстракти од канабис за медицинска употреба на глобално ниво е првата македонска компаниј...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Комерцијална банка ви посакува добредојде во првата целосно дигитализирана експозитура на улица Македонија во Скопје

Новата експозитура се наоѓа во Скопје, на ул. Македонија и работи 24 часа, секој ден од годината. Опремена е со банкомати и најнови дигитални киосци...

Повеќе

ВЕТЕРОТ СО ЈАЧИНА ОД 70 КИЛОМЕТРИ НА ЧАС ИСКРШИ ДРВЈА И УРНА БИЛБОРДИ НИЗ СКОПЈЕ

Урнат билборд кај Порта Влае (Фото: Ѓ. Личовски) Силниот ветер кој вечерва дуваше во Скопје искрши дрвја на повеќе локации низ градот, а ур...

Повеќе

НЕМА ВЕЌЕ СТЕКОВИ ОД БИЗОНИ: Алатката за отчетност на функционерите заштеди 10 милиони евра народни пари

Оваа влада е најтранспарентна влада досега, од првиот ден ги стави пред јавноста сите свои политики, истакна Роберт Поповски министер за комун...

Повеќе

БОМБА НА ЈОЦИ: ВМРОВЦИТЕ СОНУВААТ УСПЕХ КАКО НЕ ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ, НО ЌЕ ДОЖИВЕАТ СТРАШЕН ПОРАЗ, ЕВЕ ЗОШТО!

Вмровците да им објаснат на своите членој по штабој кои пијат ефтино кафе и се дерат ,,победа" како Гога нивна ,,тепаше" во Охрид со 1.019 гласови н...

Повеќе

Ване Цветанов: Вдомувањето на докажаните слуги на режимот, е само доказ дека Мицко се подготвува за возобновување на режимот

Вдомувањето на докажаните слуги на режимот, е само доказ дека Мицко се подготвува за возобновување на режимот.Останува граѓаните да одлучат да...

Повеќе

КОГА ЌЕ ГО ВИДИТЕ КАЛАЈЏИЕВ ОВИЕ ДЕНОВИ НА ТВ ДЕБАТА КАКО ЗБОРИ ЗА СЈО, НЕКА ВИ ТЕКНЕ НА ОВАА ФОТКА!

Повеќе